Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Quote

Virusološkinja Tanja Jovanović, profesorka Medicinskog fakulteta i članica Kriznog štaba rekla je da je delta soj koronavirusa u Srbiji potvrđen kod dve osobe koje su u okviru jedne grupe od 20 planinara boravile u Rusiji i vratile se u Srbiju.
Prema njenim rečima, kod njih su se po povratku ispoljili simptomi koronavirusa, a njihovi nalazi analizirani su u Veterinarskom specijalističkom institutu u Kraljevu i pokazalo se da je reč o delta soju virusa.
"Mladić koji je razvio nešto težu kliničku sliku u odnosu na drugu osobu koja ima umor, zamaranje, jeste gojazna osoba, pa je bilo očekivano da će imati težu sliku", navela je virusološkinja, dodajući da će i ostali putnici biti testirani kako bi se sprečilo širenje virusa.

 

 
Voditeljka je u razgovoru spomenula da među preostalih 18 planinara u toj grupi ima ljudi iz Kragujevca, Beograda, Sjenice, Priboja...
 
Letovi iz Rusije i Britanije i dalje uredno stižu.
Edited by vememah
Link to comment

Ministarstvo zdravlja saopštilo je da je u Srbiju danas stigla redovna isporuka vakcina "Fajzer-Biontek".

 

U Srbiju je stiglo 106.470 doza Fajzerove vakcine protiv koronavirusa.

Link to comment
7 hours ago, Zabalujev said:

U lokalnom Hleb i kifle opušteno, prodavačice više ni na bradi ne drže masku, mušterije pola-pola. Maksi se još drži. Ja se sve nadam da će nekako da prođe samo od sebe.

Na pumpama (tj. unutra) se maske ne nose odavno ili se nose ofrlje. Kasirke nose, ali mušterije sve manje. U manjim prodavnicama ista stvar, tu su čak i prodavačice opuštene. Mogu misliti šta bi bilo u velikim Maxijima kada ne bi bilo obezbeđenja na ulazima...

Link to comment

Da li je vakcinisanim osobama potreban test za ulazak u SRB ?

Edited by Peter Fan
nadjoh, treba: https://www.mfa.gov.rs/lat/gradjani/ulazak-u-srbiju/covid-19-uslovi-za-ulazak
Link to comment

sam sebi postavljam i odgovaram pitanja :-)

 

Ipak ne treba, ako  se dolazi iz odnosno strane države sa kojom Republika Srbija ima zaključen sporazum o priznavanju vakcinacije ili sa kojom postoji faktički reciprocitet u priznavanju sertifikata o vakcinaciji;

Link to comment
18 hours ago, Taihoskopija said:

 

Neutemeljeno sam se nadala da neće još i da ćemo moći bar još malo da se pravimo da smo normalni. Ja ne mogu više. 

 

Ni ja vise ne mogu, razumem te. Jos jedna jesen/zima kao prosle godine, ja to psihicki necu podneti. Ovo ce pre jeseni buknuti i izredjace se ceo grcki alfabet jer festivali, fudbal, ostalo..Juce sam slusala jednog od organizatora Exita, nalaprdao se ko krokodil. U istoj emisiji i Sekler, nisam sigurna sta on misli o organizaciji istog. Delovao je kao da se precutno ne slaze. 

  • +1 3
Link to comment
9 hours ago, Alfa said:

Ni ja vise ne mogu, razumem te. Jos jedna jesen/zima kao prosle godine, ja to psihicki necu podneti. Ovo ce pre jeseni buknuti i izredjace se ceo grcki alfabet jer festivali, fudbal, ostalo..Juce sam slusala jednog od organizatora Exita, nalaprdao se ko krokodil. U istoj emisiji i Sekler, nisam sigurna sta on misli o organizaciji istog. Delovao je kao da se precutno ne slaze. 

Možda odrađuje orden koji je dobio od Vučića.

  • +1 1
Link to comment

Snajka koja radi u Klinickom mi kaze danas da se od septembra ocekuje novi talas, nada se da ce biti ipak u oktobru. Ima 60 dana odmora za proslu I ovu godinu, a mozda jos daju 3 nedelje posle godinu dana.

Vakcinisala se Kinezom, kao i muz, moj brat, I oboje su prelezali koronu u aprilu, 5 nedelja posle druge doze.

Link to comment

Ne znam sta ce kod nas da ispadne na jesen/zimu posto em vakcinacija u slobodnom padu em slabi kinez ima udeo bar 50% od svih vakcinacija, a kod starijih mozda i preko 80%.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...