Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

Ne mogu. Gomboce samo domaće, ručno pravljene. Jbg. Žena jednom donela Ferdinand kući. To je gombica koliko je i Big Mek sarajevski ćevap. Bacio u đubre. :(

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
16 hours ago, čekmeže said:

+1. Svetogrđe. Ja bi se razveo da mi žene donese kupovne knedle sa šljivama u kuću, ja bih ih napravio sam jer imam tako prefinjen okus.

 

Link to comment

 

On 26.6.2020. at 13:47, Haralampije said:

Pazite kad kupujete upakovano voce i povrce u Lidlu.Nigde nema datum proizvodnje ili rok trajanja.Obicno ima samo njihov lot koji pocinje sa velikim L i sledi ga neki broj koji lici na datum ali datum cega? Ja sam uspeo da kupim spargle koje su bile na oko super ali kad sam ih otvorio smrdele su kao pokvareno meso ( rasadaju se proteini) a pod rukom vrhovi spargli su se pretvarali u ogavni smrdljivi krem :cry: Naravno da sam ih zvao, reklamirao, slao mail sa fotografijama, hteo da zovem inspekciju ali nisam.Posle sedam dana su se udostojili da me nazovu i imao sam ostruy raspravu sa neimenovanom sluzbenicom koja je pokusala da mi proda njenu genericku pricu kako oni nisu u obavezi da istaknu rok trajanja na pakovanju!!!!Pripretio sam inspekcijom ali nista.Tako da pazite sta uzimate i drkajte ih za rok upotrebe.Danas opet ista prica: nema datuma proizvodnje ili roka upotrebe na sparglama,borovnicama, sljivama...samo neke od stvari koje sam pogledao.Smradovi su zasticeni kao beli medvedi i boli ih za zakone ove zemlje

 

Sticajem okolnosti, bukvalno sam pre neki dan sedeo u društvu u kome je neko spomenuo nekoga ko je glavni za nabavku u lidlu i kako je pričao da je nenormalna kontrola kvaliteta za sve, pogotovu voće i povrće, i da sve što stigne od voća i povrća ide na sto nekih analiza i koječega. Bukvalno pre dva dana pričali o tome. Sad, jebem li ga kako je u praksi.

 

On 4.6.2020. at 20:01, dùda said:

meni naš frikomov sladoled (mislim generalno), bolji od mnogih tih izvikanih

negde prošle godine naletim na neki haagen dazs, ma ništa, zero, nisam mogla ni da ga pojedem do kraja,  a što je, kada sam ja i sladoled u pitanju, zbilja postignuće :D

 

vidim, u ponedeljak će u lindi biti da se kupi neki aparat za sladoled

ozbiljno razmišljam da investiram, pa da krenem sa eksperimentima

 

Kao neko ko nema šta nije probao od sladoleda što ovde, a dosta i po jEvropi, frikom je bez ikakve konkurencije, najgore nešto što od sladoleda postoji osim par vrsta koje veći (a i manji) proizvođači rade za velike lance i njihove brendove. Uvek navedem maksi kao primeri koji ima neki ducale Italijanski koji isto košta kao quattro, isti koncept, 4 ukusa i sve, a ukusniji jedno 200 puta. I naravno, isto košta. 

Meni Nirvana najbolji sladoled kod nas, samo što je nenormalno skup, ona mala čašica je 200+ dinara, što bi Čvarkov rekao - MRŠ. A i ona veća čaša košta 600 dinara, a nije da ne može da se umlati za par minuta. 

Trenutno krljam Štraus Vanila, jednostavan je, samo vanila i ona čokolada hrskava i finog ukusa, a smešno košta, 200ak dinara na akciji i malo više ako nije.

Izvinjavam se za epopeju o sladoledu na Linda temi. :D

 

Link to comment
1 hour ago, Zverilla said:

 

Pogrešno si razumeo, ja nemam prefinjen ukus, naprotiv, niti sam neki gurman, zato me i ne interesuje da spremam hranu. Ali neke granice se moraju znati a kod mene su to knedle sa šljivama.

Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

 

 

Sticajem okolnosti, bukvalno sam pre neki dan sedeo u društvu u kome je neko spomenuo nekoga ko je glavni za nabavku u lidlu i kako je pričao da je nenormalna kontrola kvaliteta za sve, pogotovu voće i povrće, i da sve što stigne od voća i povrća ide na sto nekih analiza i koječega. Bukvalno pre dva dana pričali o tome. Sad, jebem li ga kako je u praksi.

 

 Ti pricas o magacinu gde roba stize, e sad gde je i koliko se to jos posle vuklo do / po prodavnici?

Link to comment
4 hours ago, čekmeže said:

Pogrešno si razumeo, ja nemam prefinjen ukus, naprotiv, niti sam neki gurman, zato me i ne interesuje da spremam hranu. Ali neke granice se moraju znati a kod mene su to knedle sa šljivama.

 

pogresno si me razumeo, nije poenta u ukusu nego u "ako ti se vec ne svidja, ili skuvaj sam ili GTFO" 

Link to comment

Gomboce su uvek bile kontraverzna tema, ne izgovara se da ne krene rasprava (uklete ko Magbet u pozorištu) ... mene nema ko da ostavi zbog gomboca zato mogu i kupovne. Kad sazru šljive i na godišnjem biće i pravih. :rolleyes:

Link to comment
Gomboce su uvek bile kontraverzna tema, ne izgovara se da ne krene rasprava (uklete ko Magbet u pozorištu) ... mene nema ko da ostavi zbog gomboca zato mogu i kupovne. Kad sazru šljive i na godišnjem biće i pravih. :rolleyes:
To i delezov senf koji ne postoji

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...