Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

@katamaran: Da, da, ako ti je blize ta ispostava u Belvillu onda pridji sa one severne strane i videces ih preko puta GSP-a. Banacanin zna koji cvet nosi ta zgrada, ja zaboravio.

 

zgrada šeboj. lako ćeš naći.

Link to comment

@banatjanin, clandestino

 

ajd kad ih vec znate, skrenite im paznju da ne idu bas u svaku salatu penne. mislim, nije nekakav trosak, a efekat je mnogo bolji ako uz npr. pesto stave fusille :)

Link to comment

+1 za guli, ja za bolji restoran u beogradu ne znam. ima negde gde hrana valja, ali klijentela mi apetit ubija. ima negde gde su ljudi okej, jos samo na hrani da porade. s tim u vezi, u od usta do usta se popravila hrana, nista vrhunski, al pristojnije nego ranije, cenim da su menjali kuvara, prosli mi nije prijao. 

Link to comment

@banatjanin, clandestino

 

ajd kad ih vec znate, skrenite im paznju da ne idu bas u svaku salatu penne. mislim, nije nekakav trosak, a efekat je mnogo bolji ako uz npr. pesto stave fusille :)

Prosledjeno u Savez. Ocekujemo reakciju.

Link to comment

:lolol:

 

@cmrlj

mrzelo me, al za tebe :heart: evo

 

na pakovanje paste ide konzerva tunjevine od 250gr, 5-6 šljiva, desetak crnih maslina bez koščice isečenih na kolutove (ja to ne radim, volim cele, volim puno pa stavim i mnogo više, volim one malo suvlje...), dva mesnata paradajza, bosiljak, a trebalo bi i onaj lažni peruanski crveni biber, ne znam da li ima to tamo.

 

paradajz na kockice, dodaš mulje i bosiljak, posoliš i ostaviš sa strane. tunjevinu ocediš, dodaš u nju masline, mulje, šljive iseckane na kockice (ja ne ljuštim), na krupno istucaš taj biber, umešaš i to i ostaviš da stoji. e sad, ja pastu nikad ne provlačim kroz hladnu vodu, gubi mi mnogo na ukusu. umesto toga, skuvam je baš-baš al dente, raširim je na papir za pečenje i kad se malo prohladi poprskam muljem, malo promešam i gurnem u frižider jedno 20 minuta. onda izmešam sa ovom tunjevinom i šljivama, a paradajz dodam tek kad hoću da jedem, da ne pusti vodu u salatu. prijatno :)

Link to comment

aiii sto mi se svidja, morace da se proba. jedino mi se testo ne mili u poslednje vreme, gluten me ko novaka usporava, kad budem pravila verovatno cu pastu da menjam za nesto zdravo, javicu na sta je izaslo. 

blagodarim i tebi i momcima iznad za terminolosku klarifikaciju:

Link to comment

u tu salatu  moze ici isto tako i grilovan patlidzan ili za ,,skrobni,, deo mozda ev. proso...sve lepo ide sa tunjevinom/paradjizom/maslinama... .mnoge su i predivne zamene za testo :P

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...