Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

Jel nema parket mesa da se hobluje i reparira? Meni je majstor parket star 40 godina pretvorio u nov, ali moj nije bio u mnogo lošem stanju. 

 

Da, košulja se suši boga oca. 

 

 

Link to comment

ne znam mene parket nervira... jos gori mi je kad je nov/ishoblovan i sija. u ovom stanu je samo u jednoj sobi kao da su vrsili obrede, druga soba i hodnik su ok... s tim sto ima na jednom mestu deo valjda za pec, to je betonska kocka otprilike 60x50 u ravni sa parketom :)

Edited by extragluv
Link to comment

Laminat je obično sranje u odnosu na parket, to nije neka tajna, mada ima i skupog, kvalitetnog laminata u smislu izdržljivosti i sl. Ne znam što bi te nerviralo kada je ishoblovano i sija, naprotiv, daje stanu sjaj i lepotu. 

No naravno, svako po svome :)

Link to comment

I mene čeka isto, digao se u jednoj sobi i naklobučio u hodniku, da imam više kinte ne bih ni razmišljala o laminatu, drvo je drvo. Drugar koji je majstor kaže da stavimo preko ovog starog parketa

Sad više razmišljam da li da bude neki svetliji, beli, ili neki rustik 

Link to comment

Meni ne zvuči dobro ideja da stavljate nesto preko tog parketa, bolje izvadite prvo u slučaju da bilo sta novo hocete da stavite

 

Laminata ima svakakvih kvaliteta koliko sam videla. Stan u kome živimo ima originalni laminat jos od izgradnje zgrade, dakle 27 godina, i dosta se dobro drzi. Ali npr. komsijski stan koji ima dvoje dece je u losijem stanju. No i pored toga sam ja za parket, ne samo zbog tog nekog prirodnog osecaja, vec mi se i vise svidja osecaj i zvuk pod stopalima. Nas dvoje se slozismo odmah da kada jednog dana uspemo da kupimo stan, odmah stavimo parket ako ga nema. Ono sto je u Nemačkoj redovna pojava je parket u dnevnoj sobi a itison u spavaćoj. O_o

 

 

Link to comment
On 12.1.2018. at 16:51, Host said:

Lepa je stolica, ali ne volim ovako obradjeno drvo. Pre bih neki Egg Chair ili Lazy bag.

Egg chair Ovalia  ima u Home plus, kineska kopija 100%. Za slikanje i pozu zanimljiva na 5 minuta, ali malo mi klaustrofobična.

Link to comment
1 hour ago, extragluv said:

ne znam mene parket nervira... jos gori mi je kad je nov/ishoblovan i sija. u ovom stanu je samo u jednoj sobi kao da su vrsili obrede, druga soba i hodnik su ok... s tim sto ima na jednom mestu deo valjda za pec, to je betonska kocka otprilike 60x50 u ravni sa parketom :)

Stvar ukusa, ali moj ti je savet da ipak pokušaš da središ taj parket. Imaš gomilu mat ili polumat lakova pa ne mora da sija. Možeš i boju da promeniš bajcovanjem. Laminat je samo imitacija parketa koja će te nervirati još više, sve onako škripeći pod nogama dok gaziš po njemu.

Link to comment
1 hour ago, Sara said:

Imaš lakove koji su mat, ne mora da sija 

Takav sam ja uzela kad smo hoblovali parket pre nekoliko godina.

Da sad imam klot stan, bez nameštaja (i živce), stavila bih brodski pod jer to najviše volim. 

Edited by Valkyrie
Link to comment
41 minutes ago, mraki said:

Stvar ukusa, ali moj ti je savet da ipak pokušaš da središ taj parket. Imaš gomilu mat ili polumat lakova pa ne mora da sija. Možeš i boju da promeniš bajcovanjem. Laminat je samo imitacija parketa koja će te nervirati još više, sve onako škripeći pod nogama dok gaziš po njemu.

 

+ de facto rok trajanja u startu ograničen i mnogo mnogo kraći od parketa.

Link to comment

Burazer meto u kuću koju je kupio, mogu da pitam. Ali kontam da nije malo jer se ono tj grejne cevi praktično ugrađuju u košuljicu /ako se dobro sećam kada sam šacao radove/. Tj stave se one pa se naliva malter pa preko toga šta već stavljaš preko, on je konkretno nov parket. 

A kontam da ne možeš baš pločice u dnevnu ili spavaću, a u kuhinjama kontam da niko i nema parket :)

Link to comment
5 minutes ago, Mil@n said:


A kontam da ne možeš baš pločice u dnevnu ili spavaću

varum?

 

 

ovi što su meni šljakali su pre toga radili neku gajbu u 29om bloku i tom tipu su radili podno grejanja na postojeću grejnu instalaciju. tad me nije interesovalo pa se nisam raspitivao.

 

 

pločice su vrhunska stvar

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...