Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

9 hours ago, bags said:

Pa da, to je i poenta. Ja nisam dosao da se zezam sa tim stvarima vec da resavam konkretne probleme sa svojim kodom. :)

Meni stvarno ne smeta i da ljudi stave sta god hoce u potpis, ali ne zelim da ja budem deo bilo kakve sarade.

 

 

 

Stavi (on/njega):s_w:

  • Haha 3
Link to comment
  • 1 month later...
22 minutes ago, Svemir Zeka said:

@Moonwalkerzapravo, ja se slažem :D


Ja ne. Zato sto njih u osnovi boli ono i za tog u sahti nego je manipulativni spin za drugu vrstu riseta. 

Kako je taj pomogao tome u sahti? Ili bilo kome slicnom.  Pri tome sam ja dete iz radnicke porodice (nikad nismo bili isti), i radila sam i radim cesto sa slicnim ljudima. A znam odakle govnarluk ide. Nauci se to iskustveno kroz bransu koja je sve samo ne «woke».
 

Pocela sam da linkujem jednog britanskog smecara sto «poducava» na TickTalk-u, kapitalizujuci na sada vec institucionalizovanoj globalnoj mizoginiji,  jure ga tamo pa utekao u Rumuniju.
Pa odustadoh. Ko hoce, nacice.

 

Prati sta ti deca gledaju ako imaju ta sranja. Danas kod drugih, vec sutra u vasem/nasem selu.

 

PS

 

Ako mozes da otvoris:

 

https://www.theguardian.com/technology/2022/aug/06/andrew-tate-violent-misogynistic-world-of-tiktok-new-star

 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Moonwalker said:


Ja ne. Zato sto njih u osnovi boli ono i za tog u sahti nego je manipulativni spin za drugu vrstu riseta. 

Kako je taj pomogao tome u sahti? Ili bilo kome slicnom.  Pri tome sam ja dete iz radnicke porodice (nikad nismo bili isti), i radila sam i radim cesto sa slicnim ljudima. A znam odakle govnarluk ide. Nauci se to iskustveno kroz bransu koja je sve samo ne «woke».
 

Pocela sam da linkujem jednog britanskog smecara sto «poducava» na TickTalk-u, kapitalizujuci na sada vec institucionalizovanoj globalnoj mizoginiji,  jure ga tamo pa utekao u Rumuniju.
Pa odustadoh. Ko hoce, nacice.

 

Prati sta ti deca gledaju ako imaju ta sranja. Danas kod drugih, vec sutra u vasem/nasem selu.

 

PS

 

Ako mozes da otvoris:

 

https://www.theguardian.com/technology/2022/aug/06/andrew-tate-violent-misogynistic-world-of-tiktok-new-star

 

 

 

S mnogim drugim stvarima se ne bih složila, ali ovo iz prve ruke znam da jeste tačno :D

Prokenji po mrežama, aktivizam na transparentu, realno, zaista postoji izvestan broj njih koji se uklapa u opis. Ima još: na konkretan slučaj koji im je na vidiku ne reaguju, reaguju na Džonija Depa. Jer je bezbedno. I da, preziru sve što je muško, i baš na način koji je opisan.

Već sam pričala, sve je ok, i sama sam involvirana u tu priču, ali da, zaista postoje muškarci s manje moći od nekih žena.

I meni je klasni princip ipak prvi.

A šta Prezupč pomaže ili ne, nije mi bilo važno za ovaj post.

Ovo što su napisali, bukvalno ko studiju slučaja.

Link to comment
22 minutes ago, Svemir Zeka said:

I da, preziru sve što je muško, i baš na način koji je opisan.

Već sam pričala, sve je ok, i sama sam involvirana u tu priču, ali da, zaista postoje muškarci s manje moći od nekih žena.

I meni je klasni princip ipak prvi.

A šta Prezupč pomaže ili ne, nije mi bilo važno za ovaj post.

Ovo što su napisali, bukvalno ko studiju slučaja.


Dobro je dok ih sam preziru, da nisu bijeni ili nesto jos gore.

 

Ne znam, ne bavim se time profesionalno, opredeljujem prema svom zivotnom iskustvu koje je dovoljno bogato da moze da obezbedi solidnu procenu. Dosad me to nije prevarilo u realnom zivotu. 

Kad sam bila umorna kao govno nakon 12h terena u nedodjiji i na pasjem vremenu, podele sendvic i prepoznaju te posle par godina i dodju da pruze ruku. Mene su iste takve dve osobe odgajile i odskolovale.

 

Na ovakve stvari reagujem sa indignacijom, a drugi je slobodnan kako mu se hoce. Mene da preveri ne moze.

Edited by Moonwalker
Link to comment

Ne razumem te baš najbolje, kakve osobe. 

Ovo se baš odnosi na trend bavljenja kurte i murte feminizmom. U stvari, kvazifeminizmom. Jer, kao što rekoh, u svojoj avliji nema reakcije, zato se piše po mrežama o onome o čemu pišu svi skoro jedinstveno, Holivud, saopštenja. Ne vidim nikakvu korist od toga.A pred nosom kante govana.

A privatno znam i štetu. Da, baš od tog neselektivnog i prilično glupavog prezira, koji se mantra, pa i nameće.

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

Pa sve ti je sad kvazi, pa sto ne bi bio i feminizam. 

Kvazi patriotizam, kvazi ovo, kvazi ono. Kvazi borba za radnicka prava. I sve tviterizovano. Cela rasprava na politickim temama je kako predriblati nekoga.

 

Mislim na Balkanu pricati o nekom feminizmu i od zena ponizenim muskarcima je smejurija, a realno i svet mu se priblizava. 
 

Zasto se svi bave jeste, jer u sustini nema drugih poslova za pristojne novce. Ovi sto voze, majstorisu, neguju nekog cuce po nemackim sahtama i vise na njihovim skelama ili dalekovodima.

Da bi bilo poslova razne vrste mora da ima vise ozbiljne proizvodnje, tu uglavnom nema previse poslova za pristojan novac, a sad je u igri i pristojan odnos i osecanje da postoji buducnost.

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
7 hours ago, Moonwalker said:

.

 

Mislim na Balkanu pricati o nekom feminizmu i od zena ponizenim muskarcima je smejurija, a realno i svet mu se priblizava. 
 

.

 

 

Čuj, da: pričati generalno, jeste smejurija.

Pričati o nekim krugovima, na način na koji je ispričano, nije, tačno je. Ne moramo da širimo priču na sve one, spominjala sam, koje odlaze na posao po prigradskim naseljima, ostavljajući decu same.

Direktno se odnosi na opisane.

Veruj mi, takve samo nanose štetu onima koji se ozbiljne bave tom temom. 

Sutra će neko bulažnjenje na tw (bilo je sto puta, ekšli) povod da se neko posere, a malo i pojavi lično, onima koje se trude da zaista pomognu ženama. 

 

Novac može da se zaradi i drugačije - više puta sam pozvala i javno, evo ima posla ko hoće da radi, baš da pomaže, izvolite. Ali lepše je i lakše, daleko, drndati po mrežama. 

 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

Veruj mi, takve samo nanose štetu onima koji se ozbiljne bave tom temom. 

Sutra će neko bulažnjenje na tw (bilo je sto puta, ekšli) povod da se neko posere, a malo i pojavi lično, onima koje se trude da zaista pomognu ženama. 


Moj utisak je da na poseravanje na ljude koji pomazu tj te profesije (kroz drzavne insitucije ili van njih) mozes da racunas sigurno, cak mislim da se vec dogadja u duzem periodu od vremena pre nego je tviter postao relevantni deo zivota neke populacije.  

Pri cemu se to poseravanje inicira svesno i proracunato tamo gde se vodi realna politika i planiraju budzeti.

 

Ako neko napada ljude koji pomazu to je za to sto to hoce i sa namerom, provokativni tvitovi su jeftin izgovor. 

 

Ono gde tviter i slicno mogu da naprave kolosalni problem kao mesto za opsti buling i ne daj boze uvod u neku tragediju poput ove sa austrijskom doktorkom.

  • +1 1
Link to comment
Prezup.č
Vladimir Tabašević je osnivač, dobio je pre par godina NINovu nagradu.
tabashevic koji je vrishtao kad je ninovu dobila 'neka baba' za bezveze roman, pa posle i sam dobio ninovu, pa posle opet vrishtao kad je dobio neko treci ne-tabashevic i otad manje vishe vrishti na svaku? :isuse:

mada mislim da na ne-babu-ne-tabashevic milenu markovic nije vrishtao, ali tu ekstremi svih boja svakako nisu bili sigurni shta da rade, pa im promakao pik dogadjaja dok su se muchili :s_w:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 3
Link to comment

tabasevic o kome je napisana knjiga iz ugla zene zrtve, mada losa knjiga :)

 

btw, postoji taj diskurs o kome prezupc ima post, u dijelu aktivisticke zajednice. stetan je.  u feminizmu i inace ima oprecnih skola misljenja, neke su vrh, neke su debilana.

 

sere mi se od prezupca i slicne lijeve ezoterije koja spram stvarnosti stoji taman u istom odnosu kao gornje dvije objektkinje opresije i majstor u sahtu.

 

 

 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment

Slažem se, sve je to ista strana klasne pripadnosti, s druge strane šahta.

Postavila sam, zanimalo me je šta ćete reći. Po difoltu se polarizuje, (ne ovde, inače) ko je rekao, manje šta je rečeno - uglavnom, pratim duže vreme i ove, pratila sam i Smetlište istorije, sličan diskurs, uglavnom - ovo me isprovociralo jer meljem i sama isto, pa mi je bilo zanimljivo koliko je precizan opis.

@Moonwalkertako je, to što kažeš, nije ništa novo da se penale na ovakve radinosti, naravno da nisu one najveći faktor doprinosa, ali eto kad pričamo o svemu, daj da se dotaknemo i toga, nije da nema nikakvu ulogu, kako i morgana kaže.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...