Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

mozda ipak da smanjis secer, znam ja americke mere :D
e kad nisam ovo video :( taman upola mere je dosta + ovde nema onog zlatnog suvog grozdja, vec samo moskatela. i to je trebalo bar iseckati, zato sto je ogromno. zadnja greska, stavio sam fil na vruc patispan :glupan: al' pojesce se.10glf87.jpg
:naughty:
Link to comment
a koliko čega (ili bar otprilike)?btw postoje i neki s pivom, moram zatražiti recept od nadležnih
pa otprilike je bilo 400-450 grama brashna, 3 jajeta (manja), 1 paketic kvasca, pola-vode-pola-mleka kolko da se napravi vrlo mekano testo, i naravno, shtipka soli. kvasac rastao sam, sa malo shecera i malo brashna u polavodepolamleka mlakog. onda umuljan u brashno, umuljana jaja, razbrkano sve, opet raslo, dok se nije napravilo nako rastresito i na rupice, ko shto biva sa retkim testom. vadjeno supenom kashikom u vrelo ulje i to je to. zbog 1 takve poroznosti testa se vrlo brzo i dobro prze, pa su male shanse da ostanu gnjecavi iznutra. to su tzv opshti ushtipci, mogu sa slano, mogu sa slatko. ja uvek zaboravim, pa moram mater da zovem svaki put ispochetka <_<edip@lancia. domacine, zvezdo nasheg neba, da ne bude da te nikad ne hvalim ^_^i? torta od shargarepe? jelda da je bljak? ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment
jeste :cry: moracu ili da odustanem ili da vezbam. kolaci mi ne idu od ruke. zajebana rabota.
ti to stvarno? :onemoguce, bre ona kevina je bila kraljica svih torti, obozavala sam je skoro ko onu od kuskusa i rogacha sa narandzama i chokoladom, koju ipak najbolje obozavam :Dmozda ipak da vezbash. vasinu i reformu, neshto klasik. neku markizu, ne te egzotike. Edited by thermal bug
Link to comment

slatkiši od šargarepe su realno bezveze, nemoj na tome vežbatikao i slaniši sa ananasomjesam otvorena za razne varijante, ali ove dve nisu uspele nikako da me ubede što bi rekli braća Španjolci pa to ti jeinače kolači i torte uopšte nisu zajebana rabota, to je meni prvo što sam naučila da kuvam(?) :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...