Jump to content
IGNORED

Novi turistički promo spot - Soulfood Serbia


MayDay

Recommended Posts

Jedini konceptualni detalj koji je meni upao u oko jeste da se svuda širom Srbije i svih tih prikazanih krajeva sva ta klopa pravi, a troši samo u gradu. Nema kadar u kojem neki backpacker pije mleko koje mu je ljubazni domaćin sipao ili tako nešto. Nemojte da putujete tim krajevima, nego dođite u (glavni) grad, jer se jedino tu mogu sve te slastice naći na jednom mestu.
zato sto ces dok stignes do tog mesta gde ti domacin sipa sveze pomuzeno mleko izgubiti svaku volju za zivotom, sem ako nisi zestoko nabazdaren na treci svet. od smeca i deponija pored puta, saobracaja po dzadi kojom si stigao do njega i slicnih jedinstvenih elemenata nase turisticke ponude kakvih je, istina, sve manje po svetu.
Link to comment
  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    12

  • morgana

    9

  • adam

    8

  • MayDay

    7

zato sto ces dok stignes do tog mesta gde ti domacin sipa sveze pomuzeno mleko izgubiti svaku volju za zivotom, sem ako nisi zestoko nabazdaren na treci svet. od smeca i deponija pored puta, saobracaja po dzadi kojom si stigao do njega i slicnih jedinstvenih elemenata nase turisticke ponude kakvih je, istina, sve manje po svetu.
Pa sad, ako nam je cela Srbija takva, onda nisu morali ni ovaj spot da rade. Mada, mogli su i to da sklope u jedan poziv na avanturu - ko završi taj camel trophy živ i zdrav, ovakva klopa mu/joj je nagrada.A i ove naše bilmeze neće naterati da urade nešto na infrastrukturi van Beograda dok ne odvedu strance van grada. Dokle god na tim ne-beogradskim putevima može da se sretne samo mali Radojica i tumbleweed, puca đoka svakom mladom lideru. Ali kad krene opasnost da bi neko spolja mogao da se požali (nedajbože iz pravca EU), moraće prvo krenuti žalosno klimanje glavom, a posle toga možda čak i Mrka na toj nekoj deonici.
Link to comment
ovo je laz i prevara... nigde urke, krvavice, slanine, cvaraka... ispada da mi ovdi gore samo kupusa jedemo! <_<
^_^ http://www.njuz.net/stranci-zaobilaze-vojvodinu-jer-se-tamo-jede-samo-kupus/
Stranci zaobilaze Vojvodinu jer se tamo jede samo kupusNOVI SAD, 14. novembar 2011, (Njuz) – Broj stranih turista koji posećuju Vojvodinu drastično je opao tokom poslednja dva dana. Iako je prva pretpostavka ukazivala da nije reč o ozbiljnijem problemu i da za to treba kriviti nedelju i ponedeljak koji nisu preterano popularni dani za turizam, istraživanja ponašanja stranih gostiju u Srbiji pokazuju da je razlog za to novi turistički spot „Soulfood Serbia“ koji ovu regiju predstavlja kao mesto na kojem se jede samo kupus.- Želeo sam da posetim Novi Sad, neki moji prijatelji su bili na Egzitu i imali su velike pohvale za ovaj grad, a takođe sam čitao da su Fruška gora i Sremski Karlovci mesta koja treba obići, ali sam shvatio da ne bih mogao da podnesem da tri puta dnevno jedem samo kupus – kaže Stiven Hačinson iz Liverpula koji je trenutno na Homoljskim planinama.Sličnog mišljenja je i Žak Žonkuf iz Bordoa koji već dva dana uživa u Sjenici.- Jako sam se radovao dolasku u Vojvodinu, planirao sam da obiđem Sombor, Suboticu, kao i manastire Bođane i Krušedol o kojima sam nedavno čitao na internetu, ali sam odustao kada mi je postalo jasno da se u Vojvodini jede isključivo kupus, koji ne podnosim u bilo kom obliku – smatra Žak koji nakon Sjenice planira da obiđe i Leskovac.Drastičan pad broja stranih turista u Vojvodini prouzrokovan novim spotom o hrani u Srbiji, izazvao je gnev kod brojnih Novosađana koji su najavili veliki festival vojvođanske kuhinje za petak na Miletićevom trgu.- Gde su u spotu nasuvo, majuške, krvavice, rinflajš, šufnudle, da dalje i ne nabrajam mogao bih do sutra – smatra Petar Milić, kuvar iz Sremske Kamenice – Bolje da su nas preskočili kao Kosovo, nego što su nas predstavili kao mesto koje vredi samo zbog kupusa!Politički analitičari smatraju da bi prikazivanje Vojvodine kao mesta na kojem se jede samo kupus mogao da stvori još veći jaz između Novog Sada i Beograda.- Hrana u Srbiji je verovatno najveći nacionalni ponos, tako da je predstavljanje Vojvodine kao regije u kojoj se ljudi samo dobacuju kupusom, jedno je od najvećih poniženja za sve nas. Očekujemo da nam se Beograd izvini i javno prizna da se u Vojvodini jede još nešto osim kupusa i sarmi – smatra analitičar iz Novog Sada Živko Dinić, koji smatra da bi, ukoliko zvanični Beograd odbije da ovo učini, barem trebalo iz spota izbaciti i ajvar, kajmak i sjenički sir.
Link to comment
  • 3 weeks later...
ovo sa severnom srpskom pokrajinom stvarno nije u redu. na primer, danas sam na australijskoj pijaci videla sremsku kobasicu i kulen, pogresno spelovan kao 'kulin', ali opet, ravnopravano sa nemackim kobajama, ocigledno je da smo ostavili dubok trag na svetskoj gastronomskoj sceni i mi u vojvodini.
To su Rvati iz Slavonija ako je kulin napisano.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...