Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

10 hours ago, desboj said:

Gospođa je išla na škole roditeljstva pa je između ostalog vodilo u Hjundai prodajni salon gde su pričali o auto sedištima. Zapamtio sam jedan wtf podatak da su desno i srednje sedište na zadnjoj klupi po statistici bezbednija od onog iza vozača ili suvozačkog. 

 

Drugi wtf je preporuka da se klinci do četvrte godine voze unazad.

 

zar to nije neka opštepoznata činjenica, da je suvozačka dijagonala opasnija bez obzira na uzrast. valjda vozač u nekom momentu refleksno sebe zaštiti i onda najebu ovi pored

Link to comment
18 minutes ago, desboj said:

Šta je ovo?

Suvozac i mesto iza vozaca. Meni je to pricao trener ( a u odbojci na terenu je sve u dijagonalama :D )  i ja sam valjda to prihvatio kao istinu bez daljeg razmisljanja

Link to comment
  • 3 weeks later...

Gledao Alvirovića mlađeg na neovlašćenom servisu, nahvali neki model za sve pare. U fazonu malo zaostaje za Tojotinim mašinama za na van puta u serijskoj opremi ali udobnost mu je jača strana. 

  • Hvala 1
Link to comment
Ajde da probam ovde - imam onaj mali daljinac sto otvara vrata garaze. Gde/kako mogu da napravim kopiju daljinca? Ima li neki majstor/servis u Bgu da radi to?
Ima ih po gradu...
Guglaj svakako se reklamiraju, a tripujem da svi koriste manje više isti hardver/softver.








... Shiit has hit the fan

Link to comment
4 hours ago, goofs said:

Ajde da probam ovde - imam onaj mali daljinac sto otvara vrata garaze. Gde/kako mogu da napravim kopiju daljinca? Ima li neki majstor/servis u Bgu da radi to?

Ne treba ti majstor. Kupi jos jedan i onda ga isprogramiras sam. Obicno na samom uredjaju za otvaranje (koji konrolise motor) imas tzv. "teach mode button". Pogledaj u uputstvu koja je sekvenca, ali obicno se pritisne to dugme i onda prines daljinski do njega i uporedo oboje pritisnuto nekoliko sekundi.

Edited by Peter Fan
a moguce i da i sam auto ima ugradjen otvarac za garazu, koji se programira na isti nacin kao i "rucni" daljinski
  • +1 1
Link to comment
45 minutes ago, goofs said:

Jel to nece da resetuje kod sistema za otvaranje? Posto i druge komsije imaju daljince, ne bih da zeznem nesto pa da svima mora da se rade novi.

Ne, svaki uredjaj ima poseban kod.

 

Ne znam gdje zivis i koje marke ti je uredjaj, ali ovdje mozes vidjeti kako to izgleda na primjeru jednog od najrasprostranjenih uredjaja u SAD:

 

 

Kontam da je princip isti i kod tvog otvaraca.

  • Hvala 1
Link to comment
On 16.8.2021. at 8:59, kud u maglu Simoviću said:

jery ima neko iskustvo sa range roverom?

 

On 16.8.2021. at 10:59, desboj said:

Gledao Alvirovića mlađeg na neovlašćenom servisu, nahvali neki model za sve pare. U fazonu malo zaostaje za Tojotinim mašinama za na van puta u serijskoj opremi ali udobnost mu je jača strana. 

 

On 21.1.2020. at 16:13, zorglub said:

Preskočiću Jaguara, nemam iskustva s njima. Land Rover je pak takvo đubre od auta, koji god model da vas zanima, pošto vidim da se neki oduševljavaju tim kvarljivim engleskim kršem. "Tradicionalni britanski kvalitet" nam je nešto kao vic u kancelariji. Bivši radnik nam je rekao da se agenti prodaje klade - kroz koliko vremena i km će se kupac javiti da se žali na kvar, i s obzirom na našu istoriju s njima - priča je skroz plausible.

 

U međuvremenu mogu da potvrdim i za Jaguara - ista priča.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...