Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Tako što ima zmajeve i ostale budalaštine. Probao sam da ga igram, batalio posle dva sata. Kad vidim bilo šta sa zmajem, ne zanima me, bilo da je to igra, film, serija, knjiga ili muzika.

  • Hvala 1
Link to comment
28 minutes ago, Miljenko said:

Dobro sad, kod westerna ne mogu izmisliti ne znam kakvu pricu. Witcher 3 vec ne kapiram kako nekome moze biti dosadan (stoji da sam procitao i knjige, pa me je nastavak desavanja iz istih kroz igre dodatno dojmio).

 

Ne razumem ni ja sam. Recimo Skyrim nisam ugasio dok nisam prešao sve. Potpuno sam ušao u taj svet i sve mi je bilo sjajno. Witcher mi je bio onako interesantan u početku (takodje pročitao sve knjige) da bi negde na polovini postao totalni slogfest. Apsolutno me nisu interesovale više medjuscene, niti kuda će otići priča, niti ganjanje po močvarama, itd.

 

Batalio sam posle nekih 25 sati gameplaya. 

Edited by Mos
Link to comment

Meni su se kod treceg Witchera najvise svidele propratne misije. Kokni ono cudoviste, resi taj problem, nadji set opreme. Glavne misije  sam odlagao sto duze, kako bih istrazivao svet. Sada cu instalirati ponovo, posto nisam presao sve ekspanzije.:rolleyes:

Ako nadjem mesta na hardu naravno. Premalo je jedan i po TB.

Link to comment
25 minutes ago, Mos said:

Ne razumem ni ja sam. Recimo Skyrim nisam ugasio dok nisam prešao sve. Potpuno sam ušao u taj svet i sve mi je bilo sjajno. Witcher mi je bio onako interesantan u početku (takodje pročitao sve knjige) da bi negde na polovini postao totalni slogfest. Apsolutno me nisu interesovale više medjuscene, niti kuda će otići priča, niti ganjanje po močvarama, itd.

 

Batalio sam posle nekih 25 sati gameplaya. 

 

Kažu da se to često dešava u tim open world stvarima, optional content overload.

 

Raspline se čovek na sve strane, zaboravi na glavni narativ, skuplja razne collectibles još par sati i onda batali. Ne mogu bezbrojni sidequests da nose priču i drže te pred ekranom 60 sati.

  • +1 1
Link to comment

Meni je u Witcheru bilo stalo da vidim šta će biti sa Ciri, i to što neke akcije kroz cijelu igru imaju reperkusije na sam kraj. Plus ono natezanje sa Jennefer, Tris, sve je to bilo simpa, a pred kraj kad krene da se pomalja Wild Hunt atmosfera se odvrće na 11, baš bude frka. Naravno, onaj Blood and Wine DLC je pjesma za sebe, jedan od najsmislenijih DLC ikad. Prekrasnost. Ne smeta ni sam Geralt sa svojim humorom i pojavom kojoj su ukinute emocije ali mu je ostao smisao za sarkazam. Dobro je to napisano. 

 

Sa druge strane, mislim da je uvod u RDR2 nekakvo šibanje kroz mećavu, ako se dobro sjećam, gde naš junak ionako spor ide za 70% sporije, gdje sam u startu vidio da to neće ići kako treba, mnogo mrzim tu kilavost. U Morrowindu makar znam da ću u nekom momentu da nasviram Speed i Athletics pa ću poslije toga da letim po terenu. A i priča u RDR2 me baš onako ne radi.

 

Link to comment

Da, bas kilavo. Dok si na konju super je - x jednom ide malo brze, 2x predje u kas, bas kao da ga mamuzas - medjutim, ista fora kad sjases je besmislena, narocito ovako kad uspori 100% nakon 2 koraka, pa bukvalno mlatis taj x do iznemoglosti.

Link to comment
Meni su se kod treceg Witchera najvise svidele propratne misije. Kokni ono cudoviste, resi taj problem, nadji set opreme. Glavne misije  sam odlagao sto duze, kako bih istrazivao svet. Sada cu instalirati ponovo, posto nisam presao sve ekspanzije.:rolleyes:
Ako nadjem mesta na hardu naravno. Premalo je jedan i po TB.
Ja sam dva puta po 120+ sati igrao osnovnu igru i nisam prešao... izgoreo. Sad ću da sačekam next gen apgrejd koji se očekuje ove godine pa natenane :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Ja sam sacekao upgrade, kako bih presao neke stvari, koje sam isterao do polovine. Sada imam tacno 30 instaliranih RPG naslova (tu ne racunam PSX I PS2, odnosno Wii igre preko emulatora). Tu su i 3-4 sportske (hokej i bejzbol naravno), te Heroes serijal (cetvorku igram dosta cesto). Sada sledi ono moje klasicno prebacivanje sa naslova na naslov, u pokusaju da odigram nesto u cugu. :rolleyes:

Fallout 4 pokusavam da predjem konacno; Far Cry nikada nisam igrao pa uzeh 3 (nervira me save sistem izuzetno); Pathfinder-Kingmaker (tu me nervira vremenska komponenta); Solasta (ovde nemam prigovor, no tesko je da odigram odjednom); Disco Elysium (atmosfera za 10, no i tu sam uspeo da odlutam); GreedFall (na tragu prvog Mass Effect naslova, uz elemente iz Dragon Age serijala, fina igra); Divinity Original Sin 2 (odlicna igra, gde sam bio dosao do zavrsne trecine, no sada krenuh od nule); Final Fantasy 12 (da nadoknadim propusteno, mada je previse linearna ud osnosu na neke ranije naslove iz serijala); nepravedno potcenjeni Elex; Scarlet Nexus. Da ne nabrajam dalje.:lolol:

Edited by Miljenko
Link to comment

Meni je u W3 ostalo da odigram Blood and Wine, do koga sam došao pre cca 6 meseci kad sam završio glavnu priču i Hearts of Stone, kao i završni deo D:OS 2, gde sam stigao do Arx-a pre cca 3 meseca. Umesto toga, ja igram neke browser gluposti za debile, jer nemam vremena da posvetim više vremena igranju od 20 minuta na dan, a i to ako imam sreće. Elitu se i ne sećam kad sam upalio (a volim da je igram) + imam tonu kupljenih, a neinstaliranih igara na Steamu, npr. Pillars of Eternity 2 ili onu survival igru gde treba da preživiš u okeanu na nepoznatoj planeti (nije Aquatico, nešto slično, ali mi stao mozak).

 

EDIT: O kupovini Pathfindera ili Disco Elysiuma da i ne razmišljam, to možda kada odem u penziju. Tako sam i Planescape Torment igrao sa 15 godina zakašnjenja.

Edited by Ayatollah
  • +1 1
Link to comment
46 minutes ago, Ayatollah said:

onu survival igru gde treba da preživiš u okeanu na nepoznatoj planeti (nije Aquatico, nešto slično, ali mi stao mozak)

Subnautica. Moj klinac je nedavno presao. Ja sam povremeno gledao kako igra i izgleda mi nevjerovatno dosadna/ repetitivna u jednolicnom okruzenju ali on vec poludio za nastavkom. Da, i vanzemaljci su prezalosni

Link to comment
1 hour ago, Miljenko said:

Ja sam sacekao upgrade, kako bih presao neke stvari, koje sam isterao do polovine. Sada imam tacno 30 instaliranih RPG naslova (tu ne racunam PSX I PS2, odnosno Wii igre preko emulatora). Tu su i 3-4 sportske (hokej i bejzbol naravno), te Heroes serijal (cetvorku igram dosta cesto). Sada sledi ono moje klasicno prebacivanje sa naslova na naslov, u pokusaju da odigram nesto u cugu. :rolleyes:

Fallout 4 pokusavam da predjem konacno; Far Cry nikada nisam igrao pa uzeh 3 (nervira me save sistem izuzetno); Pathfinder-Kingmaker (tu me nervira vremenska komponenta); Solasta (ovde nemam prigovor, no tesko je da odigram odjednom); Disco Elysium (atmosfera za 10, no i tu sam uspeo da odlutam); GreedFall (na tragu prvog Mass Effect naslova, uz elemente iz Dragon Age serijala, fina igra); Divinity Original Sin 2 (odlicna igra, gde sam bio dosao do zavrsne trecine, no sada krenuh od nule); Final Fantasy 12 (da nadoknadim propusteno, mada je previse linearna ud osnosu na neke ranije naslove iz serijala); nepravedno potcenjeni Elex; Scarlet Nexus. Da ne nabrajam dalje.:lolol:

FO4 isto, nevjerovatno uninvolving glavna priča, sprčio sam 70-80 sati švrljajući okolo, tražeći one bobbleheads, budžeći oružje, ali oni kvestovi su mi smor. FarCry su zabavni isto, evo upravo završavam četvorku. Naravno da pređe u repetativno u nekom momentu, ali vozi, iako je trojka po atmosferi malo bolja od četvorke, ali je četvorka zaista sjajno osmišljen svijet. Taj Disco Elysium nikako da se odvažim da krenem. 

I u Divinity Sin dvojci sam negdje zapeo, nešto drugo mi je odvuklo pažnju jebga. 

Link to comment

Od novijih Fallout igara, meni New Vegas ima ubedljivo najbolju pricu. Mozda sam los covek, no trazenje clanova porodice u trojci I cetvorci je prilicno dosadno.

Kec I dvojka su vec druga prica I tu nemam primedbi oko osnovnog cilja. Isto vazi I za ATOM .

Link to comment

Meni je žao kad vidim koliko ove neke novije generacije su u fazonu "ah, kec, dvojka, praistorija, ko će to igrati". Kapiram ja da potezna iso kliktanja nisu toliko seksi, ali te dvije igre su u 10 minuta rendom igranja imale duha koliko četvorka nema u cijelom svom open worldu. Da ne potežem pitanja političke (ne)korektnosti. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...