Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Solasta Crown of the Magister je konacno izasla u 1.0 verziji pre 3 dana. Naslov je zasnovan na SRD 5.1 setu D&D pravila. Na startu se mogu izabrati neki od vec formiranih likova, ili napraviti kompletan tim od 4 clana. Meni su trebala dobra 2 sata, da bih uradio potonje. Pocetak je simpatican i obecavajuci. Za sada postoji jedna kampanja i 6 klasa (verovatno ce biti dodatnih, kako se budu pojavljivali DLC).

Edited by Miljenko
Link to comment
20 hours ago, Miljenko said:

Solasta Crown of the Magister je konacno izasla u 1.0 verziji pre 3 dana. Naslov je zasnovan na SRD 5.1 setu D&D pravila. Na startu se mogu izabrati neki od vec formiranih likova, ili napraviti kompletan tim od 4 clana. Meni su trebala dobra 2 sata, da bih uradio potonje. Pocetak je simpatican i obecavajuci. Za sada postoji jedna kampanja i 6 klasa (verovatno ce biti dodatnih, kako se budu pojavljivali DLC).

 

U, dobro izgleda trailer.

 

Jel bolje u ovo ili u BG3 uložiti vreme? Mene je nešto cringy Larian hype demotivisao za tu drugu opciju...

Link to comment

BG3 cekam dok ne uzadje full verzija. Toliki hype je bio ocekivan, no verujem da ce Larian biti na nivou zadatka na kraju. Najzeci su mi oni koji kukaju na nedostatke igre koja je jos early access, a pun je net takvih.:isuse:

Solasta fino izgleda. Prikaz kockica kod svake aktivnosti je zanimljiva ideja. Cini se da su striktno postovali pravila. Jedina zamerka do sada je 6 klasa (pominju se dodatne klase, u DLC), no formiranje lika je sasvim pristojno odradjeno. Ja sam startovao na trecem nivou tezine (authenthic mode) i to deluje kao nesto sto je taman kako treba. Ono otvaranje u kafani, lici na nesto sto je izaslo iz 1 For All (fantasy comedy web serija koju gledam na youtube).:lolol: Nisam odmakao predaleko jos uvek, no posto BG3 jos uvek nije blizu izlaska, Solastu sigurno mogu preporuciti RPG ljubiteljima.

Edited by Miljenko
Link to comment
  • 2 weeks later...

Stoji da je Super Mega Baseball 3 arkada, a ne simulacija, no igra je izuzetno zarazna. U poslednjem nastavku su implementirana sva pravila koja su nedostajala. Raspon tezine je I dalje ogroman, od 1 do 99. Probao sam da stavim brzinu na max 99 I protivnici su me ubijali zbog sporosti mojih igraca. Na kraju podesih parametre na 40, 35, 35, 40 (napad, brzina, picing, odbrana). Nakon serije od 5 poraza, vezah dve pobede, poslednja 12-11. Postoji mogucnost razvoja igraca, potpisivanje ugovora izmedju sezona. Igraci izgledaju simpaticno, animacije kao da su iz crtaca izasle. 

Kada vec The Show nece doci na PC, ovo je sasvim prihvatljivo resenje.

 

Igram I par drugih naslova paralelno. Solasta je veoma dobra, kao sto sam vec pomenuo. Nisam igrao nijedan Far Cry (ako ne racunam pocetak keca), te Instalirah 3, posto vidim da je nahvaljen na netu. Fina igra, mada me izuzetno nervira autosave funkcija I nemogucnost snimanja tokom misija. Zato su meni klasicni RPG naslovi zakon, minimum ogranicenja, bez potrebe da ponavljam iste sekvence sto puta (osim ako ginem tokom neke boss fight, no to je vec normalna stvar).

Edited by Miljenko
Link to comment

Ako neko igra ovo, imam besplatni kod.

 

usg9tCC.jpg

 

Quote

Congratulations jms_uk! 

You’ve only gone and won a PS4 code for an eFootball PES 2021 game in our Scan. Enter. Win Promotion!

 

Your winning code is XX-XX-XX-XX

To redeem your code please follow the link below and follow the steps listed below 

1. Create a Sony Entertainment Network (“SEN”) account on your Playstation® system or at store.playstation.com (or log into your existing account).

2. Select the Playstation®Store icon on the PS4™ system’s Home Screen.

3. In Playstation®Store select “Redeem Codes” at the bottom of the menu.

4. Enter code and select “Continue”.

5. Select “Download” to download content.

6. Select “Continue” to complete code redemption on the PS4™ system. 

 

*Please note, debit/credit card details required at sign up but you will not be charged. 

Your e-voucher will expire on 31st Dec 2021 so please use it before then!

 

Prvi forumas koji se javi ovde dobice kod preko PM-a.

  • Hvala 1
Link to comment
Ljudi PES 2021 vam je manje od 6 evra na Gamivu, na primer. [emoji3]
Ovo je za PlayStation. Tu je 30e

U svakom slučaju hvala JMS :)

Sent from my GM1913 using Tapatalk

  • -1 1
Link to comment

pre nekih mesec dana, nintendo je izbacio dugoočekivanu rimejk duologiju famicom detective club serijala, the missing heir i nastavak-ali-zapravo-prikvel, the girl who stands behind. kad su ovo prvobitno najavili prošle godine, cenim da je većina industrije reagovala sa "a?", s obzirom da se radi o dva zaista pomalo zaboravljena naslova koji su objavljeni daleke 1988/1989, i to samo na japanskom jeziku. no, relativna opskurnost ovih igara, koja, dabome, sa sobom povlači i pretpostavku da se ni rimejkovi neće bog zna kako prodavati, nije sprečila nintendo da se isprsi za 1 zaista raskošan rimejk. znači, ako ste igrali onaj novi link's awakening iz 2019, ovo je taj nivo vizuelnog apgrejda. iako se tehnički radi o vizuelnoj noveli, the missing heir se može podičiti prelepim vizuelnim stilom, neočekivano bogatim spektrom animacija i uopšteno šarmantnom produkcijom. kao i u rimejku linkovog buđenja, vizuelna prezentacija je verovatno i glavni razlog da se ovo makar overi, ako ne i odigra do kraja, s obzirom da je ovo možda i najlepša vizuelna novela koju sam video.

 

što se gejmpleja tiče, the missing heir je detektivska priča koja se vrti oko istraživanja ubistva bogate veleposednice™ i njene NADASVE sumnjive porodice :sleep: u svakoj sceni imate nekog s kim treba porazgovarati ili profesionalno ispitati, a to radite preko menija s leve strane koji sadrži opcije tipa talk, look, call, remember i tako to. sad, problem s ovom igrom je što su sve te opcije uvek tu, zajedno sa svojim podopcijama (tipa, talk obično sadrži 5-10 stvari o slučaju koji istražujete), što znači da u svakoj sceni imate gomilu stvari o kojima možete proćaskati. jasno, ideja je da iz razgovora logički zaključite koje opcije su bitne i klikćete samo na njih, što je kul premisa, ali the missing heir je ne koristi kako treba. u većini scena je potpuno nemoguće razlučiti šta igra očekuje od vas, a ima i pregršt primera gde se tačno rešenje sastoji od kliktanja na istu opciju tri puta da biste nastavili razgovor. dakle, ovo je praktično avantura u kojoj se zagonetke vrte oko nagađanja na koju opciju kliknuti, što se u većini slučajeva eventualno svede na automatsko kliktanje svake opcije usled gubitka strpljenja. ovo je onaj deo igre koji je ostao u prošlom veku, što je šteta, jer konstantno sabotira bilo kakvu zabavu koju možete izvući iz nje.

 

priča je otprilike jednako arhaična kao i gejmplej, tako da tu nećete naći neku motivaciju da igru odigrate do kraja. koliko sam razumeo, ovo je u japanu onomad bio prilično uticajan naslov, prvi scenaristički poduhvat yoshija sakamota (metroid) koji je velikom merom doprineo razvoju vizuelnih novela i stvaranju ace attorneya. no, sve je to daleka prošlost, a na zaslepljujućem svetlu 2021. godine the missing heir zaista ima malo toga da ponudi u scenarističkom smislu. protagonista amnezičar (hm), koji je uz to i tinejdžer (pff), kao i njegova asistentkinja (kuku) koji zajedno vode slučaj uz pomoć večno napaljenog matorog doktora (e majku mu), iako bi i najveći DUDUK provalio ko je ubica nakon prvih petnaest minuta igre... ne sumnjam da je relativno ozbiljan ton priče napravio talase™ pre trideset godina nauštrb svoje originalnosti u, pretpostavljam, još prilično infantilnoj igračkoj ponudi, ali the missing heir je danas tek kolekcija story beatova koji su iskopirani hiljadu puta od tada.

 

ko što se da zaključiti iz gornjeg bolda, posle prilično mlakog utiska koji je the missing heir ostavio na mene, nastavkom/prikvelom se nisam bavio. da ne grešim dušu, moram istaći i da mi je drago što nam nintendo daje priliku da odigramo i neke manje poznate dragulje iz njihove kolekcije umesto što stalno štancuju rimejkove i rimastere marija i zeldi, još samo da im i cena bude malo pristupačnija. trejler:

 

 

igrao sam i grindstone, koji je svojevremeno (čitaj pre bezmalo dve godine) od strane kritičara bio krunisan kao možda i najblistavija ekskluziva koju apple arcade ima da ponudi. kao pasionirani neljubitelj apple mašinerije, ja sam strpljivo pričekao da se pojavi za neku drugu platformu, i eto, u smiraj prošle godine je stigao na switch, a od pre neki mesec ga ima i na računarima. radi se o naizgled prilično standardnom match-3 naslovu, mada ja kao laik za iste numem reći koliko inovacija zapravo unosi u žanr.

 

ono što znam je da je prezentacija prejaka, svaki nivo je 7x7 grid popunjen raznobojnim kriterima, a vi ste u ulozi narogušenog vikinga jorja (na našem bi ovo bilo... žorž?) koji seče put kroz njih u pratnji predivnih animacija koje ulepšavaju pokolj. znam da se danas sve animirano poredi s adventure timeom, ali mene ovo BAŠ podseća na isti, mnogo je slatko i ultrasimpatično. enivej, žorž u svakom potezu može da navali samo na jednu boju neprijatelja, ali ako ih naniže deset odjednom, na nivou se pojavljuje kristal koji omogućava da pređete na neku drugu boju. svaki nivo ima određenu brojku kritera koje treba obezglaviti da biste ga prešli, obično 50 ili 75, a tu su i razni opcioni objektivi i specijalni neprijatelji za koje treba malo više truda da se skembaju. zanimljivo je da i po ispunjavanju tog primarnog cilja možete da ostanete na nivou dokle hoćete, mada će svaki novi potez biti teži jer će kriteri uzvraćati udarac ako završite klanje na polju pored njih. između nivoa možete da svraćate u obližnju krčmu gde dopunjavate health (žorž može da primi tri udarca pre nego što ode na večna lovišta) i uzimate specijalne napade (tipa strela koja može da usmrti bilo koga na nivou) koje onda nosite u bitku.

 

i sve to izgleda jako kul, lepo je nacrtano, super animirano, no brzo postaje jasno da ono grind u naslovu nije bezveze tu. naime, grindstone nudi DVESTA nivoa, a s obzirom da ćete neke od njih morati da ponavljate ako ste glupi ko ja, to u principu znači više od trideset sati gejmpleja. ja sam odradio nekih tridesetak nivoa i nisam video da tu ima neke cake koja bi opravdala toliki grajnd, što znači da je ovo više igra koju ćete igrati kad imate petnaestak minuta za baciti. ovo grindstone, dabome, jasno karakteriše kao igru čija je prirodno stanište smartfon, jer vam je isti ionako stalno u rukama, pa samo treba da kliknete na ikonicu kad naleti nešto slobodnog vremena. istina, switch takođe nudi to prenosno iskustvo, ali nije to to, tu prvo morate ići po konzolu, pa je paliti, pa ulaziti u igru, previše je to cimanja oko tako kežual igre :sleep: da ne pričamo što je grindstone najbolje igrati na touchscreenu, a mobilni su tu miljama ispred switcha. od nedostataka koji nisu vezani za sredstvo igranja, pomenuću da je ui previše komplikovan za tako prostu igru, a da animacije, simpatične kakve jesu, ipak počinju da smaraju kad ih vidite po stoti put.

 

uglavnom, grindstone je očigledno kvalitetna igra uz koju sam proveo nekoliko prijatnih sati, no prosto ne odgovara mom ultrabrzom hiperseksi životnom stilu :happy: probajte ako vas nisu smorili match-3 naslovi, cenim da je ovo na samom vrhu ponude. trejler:

 

 

Edited by Calavera
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...