Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Malo preterujete

 

Pa sad, Inmarsat verovatno koristi neke veoma kompleksne algoritme pa otud ovako pojednostavljena objašnjenja. Ali kao što rekoh, to može da odradi posao nama na forumu ali ne vidim kako će da umiri rodbinu putnika. Jednostavno, bolje bi im bilo da pronađu barem jedno parče oplate inače neće moći da se živi od raznoraznih teorija™.

Link to comment

pa ček, ono sve što vide avioni - jel neko ode na to mesto i vidi šta to pliva? brod neki? avion koji nadleti nešto što se vidi golim okom, valjda onda zna i tačnu koordinatu toga?

Link to comment

Pa sad, Inmarsat verovatno koristi neke veoma kompleksne algoritme pa otud ovako pojednostavljena objašnjenja. Ali kao što rekoh, to može da odradi posao nama na forumu ali ne vidim kako će da umiri rodbinu putnika. Jednostavno, bolje bi im bilo da pronađu barem jedno parče oplate inače neće moći da se živi od raznoraznih teorija™.

 

Bukvalno. Na kraju će završiti kod aliens

Link to comment

Pa sad, Inmarsat verovatno koristi neke veoma kompleksne algoritme pa otud ovako pojednostavljena objašnjenja. Ali kao što rekoh, to može da odradi posao nama na forumu ali ne vidim kako će da umiri rodbinu putnika. Jednostavno, bolje bi im bilo da pronađu barem jedno parče oplate inače neće moći da se živi od raznoraznih teorija™.

Iskreno, ako ne bude tako, neću biti iznenađen da bude još žrtava ovog nesrećnog leta.

Link to comment

pa ček, ono sve što vide avioni - jel neko ode na to mesto i vidi šta to pliva? brod neki? avion koji nadleti nešto što se vidi golim okom, valjda onda zna i tačnu koordinatu toga?

 

znaš šta, to kad kažu "blizu Australije", to ko kad bi rekao Rejkjavik kod Srbije...

Link to comment

pa ček, ono sve što vide avioni - jel neko ode na to mesto i vidi šta to pliva? brod neki? avion koji nadleti nešto što se vidi golim okom, valjda onda zna i tačnu koordinatu toga?

Ima brodova, tu su negde no veliki talasi, vetar, struje učine svoje.

Avion naravno pokriva mnogo veće područje pa brodovi to ne mogu da isprate.

Kakva je situacija govori i to da jedan avion "vidi" a sledeći koji naiđe ne...

Link to comment

pa ček, ono sve što vide avioni - jel neko ode na to mesto i vidi šta to pliva? brod neki? avion koji nadleti nešto što se vidi golim okom, valjda onda zna i tačnu koordinatu toga?

 

Samo su dva parčeta nečega uočena iz aviona do sada i jedan australijski vojni brod je stigao na to mesto. Ali opet, govorimo o vizuelnom pretraživanju Indijskog okeana. Koliko god da su precizne koordinate, treba to ugledati na vodi...

 

Što se tiče satelitskih snimaka oni su napravljeni pre 4-5 dana i dok neki brod dođe do tih lokacija struje mogu to da odnesu i raznesu stotinama kilometara okolo.

Link to comment

shvatam ja da struje nose materijal i da ne postoji fiksna koordinata toga, ali kada jednom uoče, da onda nadleću to mesto, neprestano, više aviona, dok najbliži brod stiže na mesto.

ne znam, video i odleteo, "video sam, tamo negde.... i aj ćao"

Link to comment

shvatam ja da struje nose materijal i da ne postoji fiksna koordinata toga, ali kada jednom uoče, da onda nadleću to mesto, neprestano, više aviona, dok najbliži brod stiže na mesto.

ne znam, video i odleteo, "video sam, tamo negde.... i aj ćao"

2500 km od kopna.

Nema tu lakih letelica, helikoptera i sl.

Link to comment

Pa sad, Inmarsat verovatno koristi neke veoma kompleksne algoritme pa otud ovako pojednostavljena objašnjenja. Ali kao što rekoh, to može da odradi posao nama na forumu ali ne vidim kako će da umiri rodbinu putnika. Jednostavno, bolje bi im bilo da pronađu barem jedno parče oplate inače neće moći da se živi od raznoraznih teorija™.

 

Bilo je i biće slučajeva kada nema tragova i kada se nestali proglase mrtvim posle nekog vremena. U ovom slučaju je jasno da su minimalne šanse da je iko do sada neko preživeo pad aviona u okean. Rodbinu putnika ništa ne može umiriti, tu nema leka.

 

Metode korišćene za određivanje kretanja ovog aviona nisu rocket science pa da budu potpuno neobjašnjive i da ima osnova za neke "teorije". Možda signali sa satelita nisu nikad analizirani na ovaj način, pre svega zato što sateliti nisu ni projektovani za tu namenu. Ja sam iznenađen da se podaci o satelitskim komunikacijama uopšte čuvaju u tolikom obimu da je bilo moguće napraviti takvu analizu.

Link to comment

znaš šta, to kad kažu "blizu Australije", to ko kad bi rekao Rejkjavik kod Srbije...

ali nemaju sta drugo da kazu. lokacija je jedva koju stotinu kilometra blize Kergelenu od od Australije.

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

Ako sad dalje izvodimo zaključke™, ispada da je avion letio krstario pravocrtno rihtung sud na visini od 10 000 m. Od neke točke između Velikog Nikobara i Sabanga, gdje nije opažen.

 

Jebeni West Island (Keeling) ima aerodrom, radar, weather radar i listening station. Abbotte, haloooooo....

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

odlicnost je juce ispaljena u cg novinama. naslov 'tehnika iz 18. vijeka mozda ce pomoci u otkrivanju lokacije palog aviona' ja reko sigurno visak, sta drugo, kad ne lezi vraze - bajesova statistika

 

novine su car

Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...