Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

On 14.11.2019. at 16:47, maheem said:

 

Alejandro Jodorovski - Gde ptica peva najlepše. Preporuka! Polufiktivna priča o porodičnom stablu Alehandra, ispričana u maniru La montana sagrada-e. Doduše prilično pitkije i blaže. Šta još od istog autora da potražim?
 

 

Nastavak toga ti je autobiografski "Ples Stvarnosti" (u izdanju Arete kuce).  Nisam procitao ceo, poceo pa batalio zbog sveukupnog umora, ali ono sto sam procitao u prvih pedesetak strana je sjajno.

 

Inace neverovatan covek.

 

Quote

čituckam Poštu Bukovskog

 

... a ovom geniju se vracam svako malo, sve sam citao od njega sto je prevedeno (a prevedeno je dosta)

 

KaCmo kod Jodorovskog zapoceo Dinu Herbertovu ali sve mi se cini da cu je bataliti.

Edited by Caligula
Link to comment

ubilo me ovo. čitao sam jedno 6 meseci paralelno sa par knjiga. verovatno bi trebalo svako ovo da pročita.

problem je bio što je suviše faktografije, a ja čitam pred spavanje i onda teško šta maštovito možeš da sanjaš. 

falilo mi je više istočnog fronta u ovome i pažljivije praćene borbi, ali shirer se više držao priče iza kulisa, šta se dešavalo u diplomatskim krugovima, jer mu je osnova zapravo bila sva ta zaplenjena dokumentacija, što je isto ok, jer ima hiljade knjiga koje se detaljno bave ratnim aspektom

pogotovo je interesantno videti koliko je demokratija zapravo mlada i osetljiva bila tih 30's

 

51s5X3x0s2L._SCLZZZZZZZ_.jpg

Edited by MortimerBrewster
Link to comment
On 18.11.2019. at 15:12, variola said:

Ovo je prevedeno na srpski, Nešto zlo nam se privlači, mislim da je lako nabavljivo i u štampanom i u elektronskom obliku. Meni su od Bredberija daleko zanimljivije priče i prava šteta da kod nas nisu objavljivane neke zbirke sa ozbiljnijim izborom već je sve ostalo razbacano po Siriusima, Alefima, Zabavnicima...

u biblioteci mi stoje njegove priče. zbirka "tetovirani čovek". kupljena davno, često joj se vraćam. omiljena prča mi je "raketaš", "savana" me uvek prožme jezom. potraži ovde

Link to comment

moja greška. sada izvukoh knjigu. ono što sam pomenuo da se zove "savana" zove se "južnoafrička pustara". ono što sam nazvao "raketaš" zove se "raketa". i "raketaš" je dobar. još jedna "poslednja noć sveta" mi se urezala u sećanje. obavezno pročitati.

 

PS. ne bih mogao da čitam ovako kako je ras uputio.

Link to comment

moguće. nekad davno kupovao sam "sirius". na disku imam film sarodom stajgerom i kler blum. nijebog zna kako kvalitetan ali, potražio sam ga. date su "savana" i "velika kiša" i, ne sećam se, još jedna priča.

 

u međuvremenu, u selu je pročitano "pismo nerođenom detetu" - topla preporuka i "turista" olena štajnhauera. gospođa mi reče da je napisana poput le karea. o ubici koji za tajnu USA službu "radi" po svetu. video sam nastavak u biblioteci.

 

treća pročitana je "zatvoreno preko zime" norvežanina jen lir horsta. pomenuo sam na topiku o serijama, krimi roman o inspektoru vistingu. odgledao sam dvodelnu seriju na SBB klubu. dobar krimić o litvancima pljačkašima vikendica i uvozu heroina preko danske.

 

sada sam, na dudinu preporuku, uzeo "pan hamsuna. imam neke predrasude prema klasicima, suzbiću ih.

Link to comment
On 15.11.2019. at 15:09, Pečorin said:

 

Sledeći neka bude "u miso supi".

 

 

Isti utisak. Bjeld ranera nisam čitao, ali Ubik i Palmer Eldrič su superiornija dela.

 

On 19.12.2019. at 21:34, Caligula said:

 

Nastavak toga ti je autobiografski "Ples Stvarnosti" (u izdanju Arete kuce).  Nisam procitao ceo, poceo pa batalio zbog sveukupnog umora, ali ono sto sam procitao u prvih pedesetak strana je sjajno.

 

Inace neverovatan covek.

 

 

... a ovom geniju se vracam svako malo, sve sam citao od njega sto je prevedeno (a prevedeno je dosta)

 

KaCmo kod Jodorovskog zapoceo Dinu Herbertovu ali sve mi se cini da cu je bataliti.

Novembar i decembar, uglavnom kratka štiva:
Bukovski - Pošta Ovako ja na poslu :D Sirova priča o poslu koji ne voliš a radiš ga zbog novca za račune. Provedeš više vremena radeći ga nego što si želeo, stalno misliš da je ovo samo privremeno. Kako sačuvati dušu i ne pretvoriti se u rob(ot)a. 
Ante Tomić - Punoglavci Leto na selu. Nostalgično uz primesu tog ovdašnjeg, bitnog a bednog pitanja - pitanja nacionalnosti. Preporuka
Novi Nebojša Milenković - Nešto što strašno podseća na život O Gradu (Subotici), o Umetniku i umetnosti, mnogo tema isprepletene u stvarnost i fikciju. Lepo napisano. Preporuke.
Damir Karakaš - Sjećanja šume O odrastanju u malom mistu nadomak šume, o porodičnom odnosu, nadi, strahu, o prošlom i nadolazećem vremenu. Slikovito i snažno. Preporuke
Damir Karakaš - Proslava Lepo napisano. Gotovo bez dijaloga sa upečatljivim slikama. Damir je maestralno stvorio atmosferu nagoveštaja stvari koje dolaze, što je najveća odlika ove knjižice. Ostavio je praznine na pravim mestima za čitaoca. Mučna atmosfera. Preporuka.
Sergej Dovlatov - Naši Porodična istorija Sergeja Dovlatova u koga sam se zaljubio već posle prvih nekoliko strana tako da jedva čekam da dograbim ostala njegova dela. Veoma vešto napisano. Preporuka
Rju Murakami - Audicija Uh. U miso supi da očekujem supu od ljudskih delova? :D Preporuka
Ante Tomić - Čudo u Poskokovoj Dragi Nešto najzabavnije što sam pročitao u poslednje vreme. Jebeni film :hail: Velika šteta što su odustali od njegovog snimanja. Smišno, lipo, romantično, sa mnogo duše i sve to sa odličnim tempom. Velika preporuka.
Damir Karakaš - Sjajno mjesto za nesreću  Damirov pokušaj života u Parizu. Lowlife grada svetlosti, neverovatni likovi i događaji, mrcvarenje duše i tela po prašini (mada bi govna u ovom slučaju bila prava reč al u mojoj glavi mrcvarenje oduvek zamišljam kao šutanje komada mesa po prašini). Super napisano. Preporuke.
Ingmar Bergman - Filmska trilogija: U zrcalu, Pričesnici, Tišina O porodici, Bogu, duši, očekivanjima i razočarenjima. Mučno uglavnom, naravno filmski slikovito. Nisam gledao filmove, potražiću ih svakako.
Philip K. Dick - UBIK Nije me toliko kupio atmosferom kao u Suzama, štaviše u jednom trenutku mi je sve postalo ititantno ali onda je poslednja četvrtina knjige izazvala eksploziju mozga. Dickov stil pisanja mi apsolutno ne leži u ovom delu ali sam svejedno oduševljen idejom ove slagalice koja mi i nije u potpunosti jasna na kraju. Preporuke.
Alejandro Jodorovski - Ples stvarnosti Lepo krenula ali me brzo umorio deo o lucidnim snovima i uopšte njegovi opisi experimenata i doživljaja u središnjici knjige. Prebrodio, kasnije je isplivao u, za mene, interesantnije vode. Odličan je onaj manifest o "pravima" deteta :hail: to ću da uramim za potomke da prenose dalje. 

Edited by maheem
Link to comment
6 hours ago, maheem said:


Bukovski - Pošta Ovako ja na poslu :D Sirova priča o poslu koji ne voliš a radiš ga zbog novca za račune. Provedeš više vremena radeći ga nego što si želeo, stalno misliš da je ovo samo privremeno. Kako sačuvati dušu i ne pretvoriti se u rob(ot)a. 

 

#MeToo

 

spacer.png

 

Ovo izdanje Haosa (LOM kasnije) iz devedesetih lepše je od potonjih - manjeg je formata i sa daleko atraktivnijim rešenjem korica (Krambov crtež).

  • +1 1
Link to comment

@djordje geprat @Ras znam za Tetoviranog čoveka, pre par godina pojavile su se još dve zbirke, Mračni karneval i Kaleidoskop ali sve one obuhvataju samo deo čak i onoga već objavljenog kod nas po časopisima. Ako mu opus sadrži preko 500 priča ovih 50ak mi je i dalje malo. 

Link to comment

how the marquis got his coat back - neil gaiman

simpatična kratka priča, ko je čitao neverwhere zna ko je markiz de karabas.

od istog autora, norse mythology.

priče o nordijskim bogovima, patuljcima, džinovima i drugim bićima.

preporuka

 

 

 

 

Link to comment
On 21.12.2019. at 11:04, djordje geprat said:

PS. ne bih mogao da čitam ovako kako je ras uputio.

Morate da probate Kindle ili neki drugi reader.

Evo ja skroz neplanirano pročitah Tetoviranog čoveka (hvala Rase) :)

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...