Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Kupio neki samsung kombo laser štampač skener kopir, evo 10 godina radi ko leptir, nije baš da se intenzivno koristi, ali bez obzira.. + original toner je tipa 3k dinara. 

  • +1 1
Link to comment

Dođem na temu da se pohvalim novim Epson multi InkJet-om bez kertridža (sipa se mastilo direktno u posudice), i vi me smorite bez da slovo napišem :dry:

Link to comment

E, kad smo vec kod prinatala. Jel ima neko iskustva sa Brother stampacima? Hanuma nasledila neki s posla, kolor, laser, wifi, ali deluje prilicno matoro i izakano (a i ogroman je). 3 od 4 tonera su mu otisla, pa ne mogu ni da probam da li zapravo radi. Loose-loose situacija je da kupim toner, pa ako ne radi, da ga frljnem i kupim joj novi stampac. Kakve su tu uopste masine, vredi li ulagati da se dovede u red ako mu nesto fali?

Link to comment

Ako je mnogo mator (~5y), tu osim tonera odlaze i valjci (bubnjevi, drumovi kako ih ko zove), te razne gumice, rebrasti kaiševi i zupčanici.

Slutim da je skuplja dara nego mera.

Edited by Skyhighatrist
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Skyhighatrist said:

Ako je mnogo mator (~5y), tu osim tonera odlaze i valjci (bubnjevi, drumovi kako ih ko zove), te razne gumice, rebrasti kaiševi i zupčanici.

Slutim da je skuplja dara nego mera.

 

Thanks. Jeste najmanje 5 godina, mislim i vise. Izgleda da su mu toneri prilicno skupi, a po netu kazu da ima i neku proceduru ciscenje koja sama trosi odredjenu kolicinu tonera, a startuje se jednom dnevno, koristio ga ili ne. Otprilike, za godinu dana ode toner samo na to. Uh, bre, sto ne volim te originalnosti kod proizvodjaca opreme. Izgleda da ce ovaj u vecna lovista...

Link to comment

Imao sam Epson CISS štampač. Koristi tankove koji se pune. Sa jednim punjenjem može da odštampa oko 6000 stranica. Jedna bočica sa bojom je oko 750 dinara. Ima četiri boje.

Link to comment
19 hours ago, chandra said:

 

Thanks. Jeste najmanje 5 godina, mislim i vise. Izgleda da su mu toneri prilicno skupi, a po netu kazu da ima i neku proceduru ciscenje koja sama trosi odredjenu kolicinu tonera, a startuje se jednom dnevno, koristio ga ili ne. Otprilike, za godinu dana ode toner samo na to. Uh, bre, sto ne volim te originalnosti kod proizvodjaca opreme. Izgleda da ce ovaj u vecna lovista...

 

To je procedura za svaki ink štampač, uključujući i one od 20K evra, ali ti umeju da se sami očiste kad budu uključeni i u toku rada, a i njemu se mora sipati tečnost za čišćenje jednom nedeljno. Takva je tehnologija, mastilo se suši, zapeče i sjebe glavu štampača.

Link to comment

Da, sad vidim da je laser i prvi put čujem da laser to radi. Moj prvi laser je HP2c kupljen 1992 godine i nije to radio. Nisam pažljivo čitao. Možda da proba da dopuni te kartridže prahom ukoliko to neko radi, to ne bi trebalo da bude skupo. 

Link to comment

lik ovde opisao tacno kako se ovo govno za sada ponasa kod mene. Pritom komentar iz 2011, znaci da je masina odsluzila svoje. Dilema resena, cao, zdravo, zivot prekratak da se jebavam s takvim hardverom.

https://www.amazon.com/MFC-J415W-Multifunction-Color-Ink-jet-Print/product-reviews/B004E6F2EA

 

Reviewed in the United States on December 10, 2011

 
Do not buy this Brother MFC, unless you want to print some colour pages every week. I bought one of these devices for the scanner, fax and card reader functionality. I don't want to print for the time being, as I have a lot of ink with another printer to go through first. However, it turns out that you can't even set up the Brother MFC without installing ink cartridges.

Then, these ink cartridges get sucked empty over time. Brother has installed a routine, that will activate some ink wasting mechanism at regular intervals. (Even if the printer is turned off. If you unplug the printer, it will perform this procedure once you plug it in.) As I understand, this procedure will force you to buy four new ink cartridges every half year. Without even printing!

Moreover, when printing black and white, the black ink will be mixed with colour ink, thus depleting the colour ink.

There is a sensor that checks the amount of ink in the cartridge. However, it will report an "empty" cartridge well before it is actually empty. Although you might have ink for another 1.000 prints left, the device will stop working.

Now, the ink does not vanish into thin air. It gets stored in a receptacle inside the device - once that is full, the device will probably stop working. In that case, you'd have to buy a new one.
Link to comment

Ipak je inkjet dakle.

11 minutes ago, chandra said:

There is a sensor that checks the amount of ink in the cartridge. However, it will report an "empty" cartridge well before it is actually empty.

Čitao sam skoro neko istraživanje nezavisnih zaštitnika potrošača da fazon 70% proizvođača ink jetova ima rutinu koja javlja da je toner pri kraju kad je na napr. 40%, a odbija da uopšte štampa kad je na 20.

  • +1 1
Link to comment

Novi mfp stampaci imaju foru da nece da skeniraju kad nemaju toner, recimo Kyosera.

Ja imam matori mfp Samsung... Super mi radi, kupujem fejk tonere, original je preskup, I sve sljaka.
Da mu nisam nekako polomio sarku na "vratima" za skeniranje bio bi savrsen.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...