Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

2 hours ago, vookela said:

A koliko je patuljast u odnosu na redovnog?

uh sorry zezao sam se

 

tako sam za moje mešanče kad ljudi pitaju koja je rasa govorio patuljasti vučjak, većina se nasmeje, ali me neki shvate ozbiljno

 

elem, ako se još nisi odlučio, priča ponavljana sto puta:

 

Mnoge rase pasa (ne samo zbog parenja u srodstvu) zajedeno sa karakteristikama rase nose i spisak ozbiljnih specifičnih bolesti kojima su skloni (a bogami i  spisak deformacija).  Slobodno usvoj neko sitnije pašče za ulice, oni su već prošli  tu prirodnu selekciju (naravno to nije  jedini razlog zašto treba usvojiti psa). Ako će živeti u stanu,  uzmi manjeg psa, ne krupnije od desetak kilograma. Veliki pas će se patiti u stanu, ne može čestito ni da se okrene. Ako ti je to prvi pas, razmisli o tome da bude ženka (obavezno sterilisana, što ranije). Mužjaci hoće da budu agresivni jedni prema drugima. To im je u prirodi, nema veze sa dresurom i lepim vaspitanjem. Sve i ako uopšte nije agresivan, tvoj mužjak će svejedno uvek biti potencijalna meta drugim mužjacima. Sa ženkom si malo mirniji po tom pitanju.

 

Mi smo pre tačno 6 godina razmišljali o nabavci rasnog psa, dvoumili smo se između ove ili one rase, pa smo sasvim neplanirano usvojili štene mešanku lovačkog terijera (ništa od toga nismo znali u trenutku usvajanja). Lepo smo se uklopili i po gabaritu  i po temperamentu, mi ljudski vlasnici ni jednog trenutka nismo zažalili.

Link to comment

Mogu od srca da preporucim jedinog psa kog sam imala: bernski planinski. Divan, pametan, ne smara, spava dok ga ne probudis, ide pored tebe kao sto darling kaze da pas ide pored nje. Samo pisi propalo ako si negde gde je toplo. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...