Jump to content
IGNORED

Umro Bris Taton, Francuz pretučen u Beogradu od huligana


borris_

Recommended Posts

Misteriozni obrt na suđenju dvojici vođa navijača Crvene zvezdeŽrtva huligana i svedok naprasno promenili iskazAutor: A. Ž. Adžić, V. Z. Cvijić | 05.12.2009. - 05:00Žrtva huligana i svedok naprasno promenili iskazNavijač Velibor Dunjić sa pištoljem u ruci: Snimak bezbednosnih kamera kluba „Brodarac“Beograd - Andrija Čogurić, koji je teško ranjen na splavu „Kalipso“ aprila 2008. godine, juče je na suđenju Dušanu Dunjiću (24), jednom od predvodnika navijača Crvene zvezde, naprasno promenio iskaz. On je rekao da ga Dunjić i drugi optuženi za pokušaj ubistva Uroš Avramović (26) nisu tukli i da nisu pucali u njega.- Njih nisam video u grupi koja me je napala. U policiji sam pokazao fotografije druge dvojice - tvrdio je juče Čogurić, koga su prema navodima u optužnici Dunjić i Avramović šutirali, udarali flašama, da bi zatim i pucali u njega i ranili ga u ruke. Čoguriću je od posledica prebijanja naprsla i lobanja. U emisiji „Insajder“, koja je emitovana u četvrtak, objavljeno je da je policija protiv Dunjića i Avramovića podnela na desetine krivičnih prijava, ali da ni za jedno delo nisu pravosnažno osuđeni.Prema saznanjima „Blica“, svedok Dejan Stojanović, muzičar na splavu „Kalipso“, takođe je promenio iskaz rekavši da nije video optužene kako napadaju Čogurića.- Uplašio sam se policije i te istrage, pa sam pokazao na slike neke dvojice - rekao je svedok Stojanović.Optuženi Dunjić juče je pre iskaza svedoka negirao navode tužilaštva tvrdeći da je postupak protiv njega „posledica hajke protiv navijača Zvezde“. On je tvrdio da je u vreme napada bio na susednom splavu.- Bio sam u restoranu „Bajka“ i sećam se da je pevao Baja Mali Knindža. Svi svedoci koji me terete u ovom postupku morali su da kažu suprotno pod pritiskom policije. U to vreme vodila se velika hajka na navijače Zvezde zbog slučaja Uroša Mišića, pa sam i ja otišao iz zemlje - kazao je Dunjić, koga je Republičko tužilaštvo, u zahtevu za zabranu navijačkih grupa koji je podnelo Ustavnom sudu Srbije, označilo kao vođu navijačke grupe „Belgrejd bojs“.Dunjić je negirao da je jedan od vođa „delija“, već je tvrdio da je samo običan navijač. I drugi optuženi, Avramović negirao je optužnicu, navodeći da Čogurića ne poznaje i da nije bio na splavu gde se desio incident.- Na „Kalipsu“ je tada bio moj poznanik Marko Ljubić. Tih dana sam mu pozajmio automobil zbog selidbe, a policija ga je te noći zaplenila i tako me dovela u vezu sa ovim slučajem - branio se Avramović.Ljubić, koga tužilaštvo tereti za pomaganje nakon incidenta, potvrdio je da je za vreme incidenta bio na „Kalipsu“ s prijateljem. U incidentu su, kako je naveo, „učestvovali njemu nepoznati mladići i da nije čuo pucnjavu“.Goran Petronijević, branilac Dunjića, zatražio je da njegov klijent bude pušten iz pritvora, ali je veće to odbilo. Inače, advokat Petronijević je na početku suđenja tražio da se suđenje odloži uz obrazloženje da emisija „Insajder“ o huliganima, predstavlja „pritisak na sud“, što sud nije prihvatio.Zbog čega je Čogurić juče promenio iskaz za sada nije poznato, ali, prema navodima „Insajdera“, postoje saznanja da su optuženi navijači zastrašivali žrtve i svedoke, ali i sudije. Koliko su spremni da u tom zastrašivanju idu daleko, dokazuju i pretnje navijača Zvezde sudiji Velimiru Lazoviću posle izricanja presude Urošu Mišiću zbog pokušaja ubistva žandarma. Oni su na „Marakani“ istakli transparent s natpisom „Lazoviću, stići ćete pravda koju deliš“.Posle ranjavanja na „Kalipsu“, Dunjić i Avramović su bili u bekstvu. Avramović je uhapšen ove godine u Frankfurtu, a Dunjić u novembru prošle godine u Švedskoj, odakle je Srbiji izručen u martu.Dunjića policija tereti i da je 2. avgusta 2007. godine u SUR „Kazablanka“, poznatijem kao „ Brodarac“, s Denisom Mekićem i Markom Ljubičićem ciglama gađao lokal i pucao iz pištolja. Prijava je prosleđena Četvrtom tužilaštvu, ali i pored snimka sigurnosnih kamera kluba, istraga protiv Dunjića traje već dve godine. „Insajder“ je objavio da je do tada protiv njega podneto 19 krivičnih prijava kojima mu je na teret stavljeno najmanje 31 delo, ali je uvek ostajao na slobodi. Bahato, nekažnjeno ponašanje mnogi su objašnjavali time što mu je otac penzionisani oficir policije.Protiv Avramovića, takođe jednog od vođa navijača Zvezde, podneto je 15 krivičnih prijava, ali ni on nema nijednu pravosnažnu presudu. Pre četiri godine bio je optužen za prodaju heroina, a u odgovoru „Insajderu“, iz Okružnog tužilaštva navode da je postupak još u toku, pošto je ukinuta prvostepena presuda. Protiv njega se pred Prvim opštinskim sudom vodi postupak jer je u februaru 2005. godine vređao policajce, a zatim jednog pljunuo u lice. Bilo je zakazano 12 glavnih pretresa od kojih je održan samo jedan, pa je sud raspisao poternicu. U Drugom tužilaštvu protiv njega je odbačena prijava koja je podneta nakon što je 10. decembra 2006. godine u Urgentnom centru jednog policajca ugrizao iznad levog uva, drugog ujeo za nogu i potom ga glavom udario u grudni koš pri čemu je pripadniku MUP-a napukla grudna kost. U maju 2007. u klubu „Plastik“ pištoljem je pretio radniku obezbeđenja, seo u auto i velikom brzinom krenuo u pravcu policajaca. Saslušan je u prisustvu advokata Mirka Đorđevića, a dežurni tužilac bila je Irena Bjeloš. Određeno mu je zadržavanje od 48 sati, ali je ukinuto već sutradan, iz nepoznatih razloga. Prijava je podneta Prvom tužilaštvu. Pre godinu dana podignuta je optužnica, ali još nije zakazan nijedan pretres. http://www.blic.rs/hronika.php?id=123984
14-the-godfather_imagelarge.jpg
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • yolo

    41

  • Eraserhead

    36

  • Idioteque

    29

Ne bih da budem seljak, ali moracu... Jednom prilikom sam davno rekao na ovom forumu da slutim da su navijacke grupe u ovoj zemlji veliki problem i da mi nismo ni svesni, kao i da su oni deo iste radikalne matrice kao i ostali ekstermni elementi u ovom drustvu. Tada sam naravno bio izvrgnut podsmehu, ali na zalost i dalje mislim da sam u pravu. Poslednje pretnje autorki insajdera, bih shvatio vrlo ozbiljno, a autore tih pretnji bih lokalizovao osudio i poslao na robiju... Ovo nije obicna pretnja ovo je napad na ustavni poredak jer se preti novinaru za javno iznesene cinjenice a odgovorni makar bili i deca od 15-18 godina treba da budu lokalizovana i privremeno izolovana iz drustva kao pretnja za svoju okolinu...

Nakon emitovanja samo prvog dela emisije Insajder: (Ne)moć države, u kojoj su prvi put objavljena imena, prezimena i fotografije huligana, kao i krivična dela za koja su osumnjičeni, jedina reakcija za sada je slanje brojnih komentara na internetu.Osim neumesnih i vulgarnih komentara, autorki Insajdera, Brankici Stanković, na stranici "Fejsbuk" upućene su i pretnje:1. Seko, krenula si na ljude i igru gde je život mnogo malo vredi. nisu ovo mafijaši, političari i korumpirani bogataši… žao mi te je ima da boli!2. Pitanje za Brankicu, hoćeš li ti poginuti za svoju ideju. mi hoćemo... e vidiš to je naša snaga. Nikad nas nećete ugasiti.3. Ma svi ste vi sa b92 režimske kurve i plaćenici treba vas ukinuti što pre4. Treba je zaklati i dati ovima iz b92 da je pojedu. Mrtva kurvo!!!5.Treba vas ugasiti đubrad DB-ovska6.Kučko nećeš dugo... odjebi bre od navijača!!!
Edited by mobio
Link to comment
Optužnica zbog napada na ambasadu 7. decembar 2009. | 12:55 | Izvor: Tanjug Beograd -- Tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv šestoro osumnjičenih za napad na ambasadu Grčke 24. avgusta ove godine, a sud im je produžio pritvor. Portparolka Okružnog suda u Beogradu Ivana Ramić izjavila je da je optužnica protiv Ratibora Trivunca, Tadeja Kurepa, Ivana Vulovića, Sanje Đokić, Ivana Savića i Nikole Mitrovića podignuta 3. novembra i da im je krivično vanpretresno veće suda, shodno tome, produžilo pritvor za još dva meseca. Oni se terete da su počinili krivično delo međunarodnog terorizma, dodala je Ramićeva. Prema optužnici, oni su 24. avgusta, oko tri sata ujutru, najpre ispisali grafit na fasadi, a potom bacili dva Molotovljeva koktela - zapaljene flaše sa benzinom na zgradu grčke ambasade u Francuskoj ulici, a uhapšeni su nedelju dana kasnije. Grupa članova i simpatizera Anarhosindikalističke inicijative odlučila se na ovaj korak da bi izrazila solidarnost s grčkim državljaninom Todorosom Iliopulosom uhapšenim "tokom narodnog ustanka u Grčkoj u decembru prošle godine", koji je u zatvoru štrajkovao glađu.
Zatvaraj topic. Problem je rešen. Ratibor Trivunac i njegovi teroristi su na sigurnom, iza rešetaka. Problem huliganstva je time zvanično rešen i očekuje se još jedno otvaranje predsedničkog šampanjca. Srbi mogu da se vrate gledanju Granda, dobra slika u svet će biti još jednom poslata. Edited by Eraserhead
Link to comment

Tu ne pomaže nikakav džoker u rukavu koji bi naša država eventualno imala u vidu zatvaranja, re-socijalizacije i ostalog. Tu pomaže jedino uspavljivanje. Ako hoćemo da pokažemo kako smo humano društvo, uraditi to na neki bezbolan način, inekcijom na primer. Mada podržavam i ostale kombinacije. Sve one priče oko humanosti i ukidanja smrtne kazne važe za ljude, ne za stoku.

Link to comment
11319045134b1bec8b65d99736681243_extreme.JPGProsto je neverovatno dokle ide bolestina... uzas.
Ide dotle, dokle može. Dok im se dopusti. Kad prvi od njih doživi lepote analnog sexa u Mitrovici, cenim da će ostali malo da razmisle pre nego napišu neku glupost.
Link to comment
Ide dotle, dokle može. Dok im se dopusti. Kad prvi od njih doživi lepote analnog sexa u Mitrovici, cenim da će ostali malo da razmisle pre nego napišu neku glupost.
Nešto nisam siguran da je to stvar koja će ih naterati da razmisle. Nekome kazna, nekome se dopadne.
Jedino zasta je stvarno dobro je predigra. Dugotrajna, ona koja je izraz ciste pozude, a istovremeno je i put ka celodnevnom osmehu i dobrom raspolozenju. To sve omoguci reakcija tela, koze i mozga kad se oseti da je k... zamenio prst, sto je ravno prvoj ejakulaciji: ne znas sta ti se dogodilo, al' ti mlogo lepo.
Edited by Razzmatazz
Link to comment
Tu ne pomaže nikakav džoker u rukavu koji bi naša država eventualno imala u vidu zatvaranja, re-socijalizacije i ostalog. Tu pomaže jedino uspavljivanje. Ako hoćemo da pokažemo kako smo humano društvo, uraditi to na neki bezbolan način, inekcijom na primer. Mada podržavam i ostale kombinacije. Sve one priče oko humanosti i ukidanja smrtne kazne važe za ljude, ne za stoku.
Hajde bas da ne idemo toliko daleko i zalazemo se za uspavljivanje (verovatno) maloletnika zbog grafita. OK je biti besan, ali to su samo grafiti. Uostalom, mi smo kultura u kojoj je prizivanje smrti/likovanje nad smrcu, bilo da je u pitanju Stambolic, Milosevic, Djindjic, vrlo duboko ukorenjeno i ovo je samo posledica opsteg nedostatka empatije prema drugim zivim bicima, koji se ispoljava iskrenije nego u drugim, nista manje okrutnim zajednicama nego sto je navijacka.
Link to comment
Hajde bas da ne idemo toliko daleko i zalazemo se za uspavljivanje (verovatno) maloletnika zbog grafita. OK je biti besan, ali to su samo grafiti. Uostalom, mi smo kultura u kojoj je prizivanje smrti/likovanje nad smrcu, bilo da je u pitanju Stambolic, Milosevic, Djindjic, vrlo duboko ukorenjeno i ovo je samo posledica opsteg nedostatka empatije prema drugim zivim bicima, koji se ispoljava iskrenije nego u drugim, nista manje okrutnim zajednicama nego sto je navijacka.
Grafit je tu samo sporedna stvar; ja pričam o huliganima koji se bave ubistvima, nanošenjima teških telesnih povreda, pljačkama, prodajom droge i inim stvarima, a ne crtanjem grafita. Da li stvarno veruješ u rehabilitaciju tih „ljudi“ u našem (ili bilo kojem drugom) sistemu?
Link to comment
Grafit je tu samo sporedna stvar; ja pričam o huliganima koji se bave ubistvima, nanošenjima teških telesnih povreda, pljačkama, prodajom droge i inim stvarima, a ne crtanjem grafita. Da li stvarno veruješ u rehabilitaciju tih „ljudi“ u našem (ili bilo kojem drugom) sistemu?
Verujem da se svako moze rehabilitovati, da se i Jozef Fricl i manijaci iz Dnjepropetrovska mogu rehabilitovati, da se i Hitler mogao rehabilitovati. Verujem da rehabilitacija nije isto sto i resocijalizacija: zao covek moze pronaci svoju dusu i u zatvoru, i ja sam voljan da placam porez da mu to omogucim, pa makar tako bilo sa jednim u milion, makar i svi drugi ostali zli do kraja. Verujem da jedan covek nikada ne bi trebalo da bez krajnje nuzde ubije drugog coveka. Verujem da posao drzave nije da ubija, nego da stvara mir potreban za lepo zivljenje. Verujem da otimanje imovine nije nesto sto ni u najokrutnijem sistemu treba da bude sankcionisano oduzimanjem zivota. Verujem da pisanje grafita nije isto sto i ubistvo i prodaja droge. Verujem da svako rodjen od oca i majke ima pravo da se zove covekom bez navodnika. Edited by vasudeva418
Link to comment
greska.moron je u stvari hteo da nasara ovo...mi smo govna ubice bris tatona svaki mrtav francuz neka jede huligane.
Ne bre. Nisi upoznat sa ksenofobicnom necro-scat fetis subkulturom! Jaki su ko zemlja.
Link to comment
Verujem da se svako moze rehabilitovati, da se i Jozef Fricl i manijaci iz Dnjepropetrovska mogu rehabilitovati, da se i Hitler mogao rehabilitovati. Verujem da rehabilitacija nije isto sto i resocijalizacija: zao covek moze pronaci svoju dusu i u zatvoru, i ja sam voljan da placam porez da mu to omogucim, pa makar tako bilo sa jednim u milion, makar i svi drugi ostali zli do kraja. Verujem da jedan covek nikada ne bi trebalo da bez krajnje nuzde ubije drugog coveka. Verujem da posao drzave nije da ubija, nego da stvara mir potreban za lepo zivljenje. Verujem da otimanje imovine nije nesto sto ni u najokrutnijem sistemu treba da bude sankcionisano oduzimanjem zivota. Verujem da pisanje grafita nije isto sto i ubistvo i prodaja droge. Verujem da svako rodjen od oca i majke ima pravo da se zove covekom bez navodnika.
Prestao sam da verujem da ljudi koji pređu određen stepen mogu da se rehabilituju, jer u praksi laboratorijski sterilni uslovi iz teorije za to ne postoje. Zatvaranje na kratko ne donosi ništa. Mislim da zatvaranje za ceo život u rupčagama od zatvora (ili medicinskim ustanovama tipa Laze Lazarevića) služe samo kao puki izgovor humanosti da neko živi u lažnom ubeđenju da je doneo humanu odluku, jer život u realnim uslovima u tim ustanovama niti donosi rehabilitaciju, niti je human. Verujem da ubijanje drugih ljudi i spuštanje celokupnog društva i te kako definiše "krajnju nuždu" i, u krajnjem slučaju, samoodbranu. Verujem da je posao države da zaštiti život svojih građan, a kada život miroljubivih građana biva oduzet od strane drugih agresivnih građana na najbrutalniji mogući način, i gde rehabilitacija ne deluje da će doneti rezultate, da smrtna kazna može ne samo biti kazna u tim nepopravljivim slučajevima, nego da biva prevencija i sredstvo spasavanja eventualnog daljeg oduzimanja života miroljubivih građana. Verujem da otimanje imovine ne treba biti kažnjavano oduzimanjem života, baš kao ni pisanje grafita. Ali ako oduzimanje imovine biva kombinovano sa ubistvima, pokušajima ubistava i drugim najtežim delima od strane istih osoba, onda to svedoči i njegovoj ogrezlosti i nepopravljivosti i da time kao nagradu dobija navodnike oko reči "čovek", osim u najosnovnijem smislu kategorizacije biološkog bića. Verujem takođe da je humanost osobina koja se lako stiče iz kauča preko interneta, a da se u slučaju primanja tih najbrutalnijih dela mišljenje lako okreće dok čovek leži u lokvi sopstvene krvi na urgentnom drhteći u šoku i pokušavajući da skonta šta mu se upravo desilo. Edited by Razzmatazz
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...