Jump to content
IGNORED

Umro Bris Taton, Francuz pretučen u Beogradu od huligana


borris_

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • yolo

    41

  • Eraserhead

    36

  • Idioteque

    29

nekako imam losu slutnju da ce drzavni organi sve uciniti da sliku sklone iz prvog plana, narocito kada su poslali sliku u svet i da ce sve naizgled smiriti bez ikakvog efikasnog resavanja problema. do nekog sledeceg tragicnog povoda.

Link to comment

Da li su organizatori svesni malo poznate cinjenice da vecina ljudi radi do 17 i da dolazak do centra iz nekadasnje Habsburske monarhije moze potrajati preko sat vremena?

Link to comment

Moj drugar iz Francuske

Hello friend,I read about serbian citizens from Belgrade, coming tu support the family of this poor man.But don't feel sorry as a nation. These hooligans could have been english or even french... We talk about stupid criminals. It doesn't much matter where from they are native.Because of Western Europe, Serbia suffered so much. If some ones have to apologize, it's more my country for all the pain and destructions caused to your people.For that, forgive us.Thanks for your mail,
Link to comment
izvini, da li boldovano mogu da tumacim kao "ovih nedelja nisi bio u beogradu"?za razliku od tebe, mislim da je ovom dogadjaju posveceno dovoljno paznje. pri tome mislim na sustinsku paznju i pozornost beogradjana. to je svako ko je bio na ulicama ovih dana mogao da vidi. svako.i mislim da partijski pokerasi to odlicno znaju. ljudima je dopizdelo.sto se tice slike za svet: ovde su pisali neki ljudi sto zive vani koliko je medijski ta vest zvecnula "u svetu". ko iole razmislja, bice mu jasno da slike prakticno nema. ima, medjutim, neceg drugog: sintagmom "slika u svet" zapravo se podmece stara dobra malogradjanska "sta ce svet da kaze" i udara na cinjenicu da narod ovde jeste gostoljubiv i prema gostima ima poseban respekt. spojivsi malogradjansko i domacinsko, debilna vlast nas danima zajebava tom kljucalicom za mozak zvanom slika u svet.
ne zivim u srbiji vec duzi vremenski period, ne da sam odsutan 'ovih nedelja'. potpuno ti verujem da su beogradjani potreseni ovim sto se desilo pa shodno tome i sustinski reaguju, nisam to ni sporio.nisam uopste mislio na sliku u svet. ima kritika kako mu se daje preterana paznja bez potrebe jer to sto se desilo nije nista unikatno, toga ima svuda, skoro pa svakodnevno. u tom kontekstu me zanima da mi neko pojasni, posto ja smatram da nema nigde (u ovom obliku i pod ovim okolnostima) pa shodno tome i treba da se tretira, kao jedinstvenost ove ovakve srbije i beograda kao i njihovih vlasti. ne iskljucujem mogucnost da ja vidim nesto pogresno, pa bi mi bilo drago da vidim gde to gresim.
Link to comment

pa ne gresis nista, o tome pisemo ovde - da nije tacno da se ovo desava svuda kao sto se relativizuje celom ovom propagandom paradom i da nije tacno da smo mi normalno drustvo koje svoju normalnost pokazujem ovim masovnim saosecanjem i izjavama saucesca. ubistvo ovog coveka nije izolovani incident ni cin ludjaka, ovakva masinerija upregnuta u pranje mrlja ti dovoljno pokazuje da je i vlasti jasno da su predigra i koreni dogadjaja jako duboki. pa i BBT je nesto juce smandrljao na tu temu, po obicaju nesvestan utovara na sopstveni racun za necinjenje za DS vakta na vlasti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...