Jump to content
IGNORED

Umro Bris Taton, Francuz pretučen u Beogradu od huligana


borris_

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • yolo

    41

  • Eraserhead

    36

  • Idioteque

    29

Kočnica srpskog društva jeste njegova struktura. ALi opet, ta struktura nije pala s marsa, pa da se kaže da je ona kočnica progresa. Elem, dublji su koreni problema. Prvi uzrok je i dalje izazov.Oko ovoga "prirodu određenog konzervativizma je nemoguće odvojiti od prirode onoga što teži da sačuva, da "konzervira"", možemo da polemišemo, ali nekim drugim povodom. vrlo sam raspoložen za ovu vrstu debate, pa ako hoćeš, možemo da se premestimo na filozofiju i metafiziku. meni se čini da konzervativizam, kao takav, ne postoji, već da je uvek kondicioniran prema konkretnom političkom i društvenom sistemu. a ako je tako, onda govorimo o usklađenosti sa nekim drugim bazičnim vrednostima. uostalom, da pokrenemo temu?
Generalno, nema neke velike potrebe, jer ti si samo malo radikalnije napisao ono što sam i ja. Biti konzervativac u SSSR-u, Velikoj Britaniji ili Španiji 1975-te su bile tri potpuno različite stvari, dok je biti fašista, liberal ili komunista u istim zemljama iste godine, uz sve posebnosti, više manje isto. Tako da, u tome da je konzervativizam neodvojiv od konteksta, mi se u suštini slažemo. Da uzmem nama blizak primer: upravo na taj način, recimo, a ne na onaj na koji bi oni to želeli da predstave ili neki njihovi glasači želeli da je to slučaj, DSS je u Srbiji zaista konzervativna stranka. Ne na način da je za očuvanje vrednosti i struktura iz 1911-te, kao što bi voleli-jer to odavno ne postoji. Ne, nego upravo u smislu da njihova politika suštinski predstavlja pokušaj održanja upravo vrednosti, društvenih, ekonomskih i političkih prioriteta, sistema, pa i struktura formiranih u prethodnoj epohi i nasleđenih iz nje uz prilagođavanje novim, nepovoljnijim, okolnostima, a potpuno u skladu sa onom konzervativnom maksimom "menjam da bih sačuvao". Ono što je razočaravajuće je što vidimo da i veliki deo politike DS ide u tom, tako shvaćenom konzervativnom pravcu.
Link to comment
već sam rekao da nakon gej parade ljude delim na meni prihvatljive i one koji to nisu.
I upravo zbog ovog razmisljanja u Srbiji 2030 nece biti normalno ono sto je danas predmet najvecih drustvenih kontraverzi. Sedim na plazi udobno razgacen i natezem romantiku posmatrajuci zalazak sunca sve dok talasi ne zapljusnu i moje prstice koji odjednom pocnu da zebu a na ledja mi vetar sruci gomilu smeca koje je do tada valjao po drugim delovima plaze i - voila - eto topika o Brisu Tatonu na 30 i kusur strana, eto raznih protesta u sirokom hvatu, od programskih zadataka partijskih omladinskih otpadaka pa do onih tipa "fini ljudi na protestu i gospodja Nikolajevic nas je obradovala javnom promocijom svog najnovijeg avganistanskog hrta", eto gnevnih anarhista odraslih na maminoj hrani u cipelama od 200 evra, eto zabrinutih "a sta ce, zaboga komsiluk da kaze" mrsomuda koje je neko zajebao da su politika i birokratija ista stvar, eto psihologa sa prasnjavim tezama o upropastenom detinjstvu i raznih Djordjija Vucibatinovica da promrsi koju o surovom svetu demonizatora i desrbizatora, uglavnom eto svih drugih oblika drustvenog autizma, latentne nonsalancije prema onome sto se "iza onog brda javlja" i ispuzavanja na svetlo dana svih rabioca raznih komedijaskih mikro sredina kroz cije prozore je iznebuha uletela kamenica iz "necijeg tudjeg" dvorista.Ko god je smatrao da teza "sta ce Oni na Nasoj Tribini" koja se godinama hrani indolencijom i ignorisanjem nece zavrsiti sa "sta ce Oni u Nasem Beogradu i Nasoj Srbiji" sad moze samo da se ubelezi na ovom zidu placa za tek jednom u nizu zrtava nastalom usled tog sistematskog ignorisanja. Zrtvom koja ce, paradoksalno i tuzno, za Srbiju mozda biti bitna samo zato sto je imala francuski pasos a ne zato sto je bila ljudsko bice cija je egzistencija ukinuta na najbesmisleniji moguci nacin - bez jednog jedinog, pa cak i najbednijeg moguceg objasnjenja i opravdanja. Drzavi (a kako izgleda i nama ostalima) ce boja pasosa ovog nesrecnog coveka mozda posluziti kao kap koja je prelila casu oko koje smo tiho i na prstima prolazili da je ne ometamo dok se puni. Kakav sebican nacin da se oprostimo od Brisa Tatona. Edited by harper lee
Link to comment
I upravo zbog ovog razmisljanja u Srbiji 2030 nece biti normalno ono sto je danas predmet najvecih drustvenih kontraverzi. Sedim na plazi udobno razgacen i natezem romantiku posmatrajuci zalazak sunca sve dok talasi ne zapljusnu i moje prstice koji odjednom pocnu da zebu a na ledja mi vetar sruci gomilu smeca koje je do tada valjao po drugim delovima plaze i - voila - eto topika o Brisu Tatonu na 30 i kusur strana, eto raznih protesta u sirokom hvatu, od programskih zadataka partijskih omladinskih otpadaka pa do onih tipa "fini ljudi na protestu i gospodja Nikolajevic nas je obradovala javnom promocijom svog najnovijeg avganistanskog hrta", eto gnevnih anarhista odraslih na maminoj hrani u cipelama od 200 evra, eto zabrinutih "a sta ce, zaboga komsiluk da kaze" mrsomuda koje je neko zajebao da su politika i birokratija ista stvar, eto psihologa sa prasnjavim tezama o upropastenom detinjstvu i raznih Djordjija Vucibatinovica da promrsi koju o surovom svetu demonizatora i desrbizatora, uglavnom eto svih drugih oblika drustvenog autizma, latentne nonsalancije prema onome sto se "iza onog brda javlja" i ispuzavanja na svetlo dana svih rabioca raznih komedijaskih mikro sredina kroz cije prozore je iznebuha uletela kamenica iz "necijeg tudjeg" dvorista.Ko god je smatrao da teza "sta ce Oni na Nasoj Tribini" koja se godinama hrani indolencijom i ignorisanjem nece zavrsiti sa "sta ce Oni u Nasem Beogradu i Nasoj Srbiji" sad moze samo da se ubelezi na ovom zidu placa za tek jednom u nizu zrtava nastalom usled tog sistematskog ignorisanja. Zrtvom koja ce, paradoksalno i tuzno, za Srbiju mozda biti bitna samo zato sto je imala francuski pasos a ne zato sto je bila ljudsko bice cija je egzistencija ukinuta na najbesmisleniji moguci nacin - bez jednog jedinog, pa cak i najbednijeg moguceg objasnjenja i opravdanja. Drzavi (a kako izgleda i nama ostalima) ce boja pasosa ovog nesrecnog coveka mozda posluziti kao kap koja je prelila casu oko koje smo tiho i na prstima prolazili da je ne ometamo dok se puni. Kakav sebican nacin da se oprostimo od Brisa Tatona.
nisam siguran da sam razumeo vezu ovoga napisanog, i mog posta koji si poprilicno istrgao iz konteksta. vec sam na poceku ovog topika napisao da sam u RL promenio nacin komunikacije sa ljudima koji su imali i zrnce razumevanja za "cetiri zida" zivotnu filozofiju. To smatram dusehno zdravom reakcijom. Dosadilo mi je da se pretvaram da "svako ima pravo na svoje misljenje", i da u to ime trpim razne homofobne tirade, kada vec nemam obavezu da budem u drustvu takvih ljudi. Na to sam mislio. U srbiji ce 2030. godine biti standard ono sto je danas avangarda. Globalizacija nuzno okrece tockove istim smerom, samo se razlikuju brzine svakog od vozila. To je tako u svim delovima sveta, i bas treba mnoooogo da zajebemo da se dogodi drugaciji ishod. Pod zajebom mislim na rad drzavnih organa koji svojim necinjenjem mogu znatno da osnaze retrogradne ideje i uspore spontanu transformaciju drustva.
Link to comment
nisam siguran da sam razumeo vezu ovoga napisanog, i mog posta koji si poprilicno istrgao iz konteksta. vec sam na poceku ovog topika napisao da sam u RL promenio nacin komunikacije sa ljudima koji su imali i zrnce razumevanja za "cetiri zida" zivotnu filozofiju. To smatram dusehno zdravom reakcijom. Dosadilo mi je da se pretvaram da "svako ima pravo na svoje misljenje", i da u to ime trpim razne homofobne tirade, kada vec nemam obavezu da budem u drustvu takvih ljudi. Na to sam mislio. U srbiji ce 2030. godine biti standard ono sto je danas avangarda. Globalizacija nuzno okrece tockove istim smerom, samo se razlikuju brzine svakog od vozila. To je tako u svim delovima sveta, i bas treba mnoooogo da zajebemo da se dogodi drugaciji ishod. Pod zajebom mislim na rad drzavnih organa koji svojim necinjenjem mogu znatno da osnaze retrogradne ideje i uspore spontanu transformaciju drustva.
Nema tu Bog zna sta da se razume. Nista se tokom te neodrzane gay parade nije sustinski promenilo, bar ne toliko da bi ta promena bila dovoljan motiv za donosenje nekih vaznih odluka o principima. Nije se nista novo pojavilo na drustvenoj sceni Srbije, samo se razotkrilo na malo sirem prostoru. Naravno, tvoje odluke su tvoje odluke i nije na meni da ih komentarisem. Ono sto mogu da prokomentarisem je kako se ljudi generalno odnose prema nekim fenomenima dok su im na radaru ili dok su van njega. Ako odnos prema nekom fenomenu nije autentican vec zavisi od nekakvog "otkrovenja" dzabe se cudimo uzrocima tog otkrovenja.Uzgred, uopste ne mislim na tebe kad o tome govorim, jedva da sam i registrovao cija je ta recenica bila u sumi postova koje sam sinoc procitao. Prosto mi je njen sadrzaj, nezavisno od autora, posluzio da se osvrnem na ovu opstu hipokriziju i/ili autenticno zaprepascenje (koje ne vidim kao nesto mnogo bolje od hipokrizije) zbog necega sto je, inace, svakodnevna pojava u Srbiji. Izvinjavam se ako si moj post doziveo kao licno obracanje mada, istini za volju, ne razumem kako bi to mogao da pomislis, imajuci u vidu njegov sadrzaj. Edited by harper lee
Link to comment

Ma sve ok!Ja nista novo nisam saznao u nedeljama oko gej parade, vec mi je odavno formirani utisak dodatno ojacan. Dakle, postao sam netolerantniji prema stvarima koje su mi i pre toga smetale. Do pre nedelju dana mogao sam da sedim za stolom gde se prica o "pederastiji" i "homoseksualizmu" a da ne reagujem. Mislim da nakon svega ovoga, a sto je kulminiralo ubistvom Tatona, to vise nece biti izvodljivo.Sto se tice zaprepascenja, vec sam o tome ovde pisao. Ko se iznenadio ubistvom Bricea Tatona, taj je najobicniji ignorant.

Edited by pacey defender
Link to comment

mislim da je bilo jasno šta sam hteo da kažem. napredne ideje u ovom trenutku imaju mnogo prepreka ispred sebe, ali one će jednog dana postati dominantne. pročitaj oba posta, pa ćeš primetiti da i pored malog lapsusa ono što kažem nije protivrečno.

Link to comment
Do pre nedelju dana mogao sam da sedim za stolom gde se prica o "pederastiji" i "homoseksualizmu" a da ne reagujem. Mislim da nakon svega ovoga, a sto je kulminiralo ubistvom Tatona, to vise nece biti izvodljivo.
Eh, dobrodosao u uvek dinamicni svet odbrane svojih ideala pred bilo kim, bilo kad...
Link to comment
napredne ideje u ovom trenutku imaju mnogo prepreka ispred sebe, ali one će jednog dana postati dominantne.
To isto moze da kaze neki tip iz 1389 ili Obraza, hrabreci sebe i ortake posle najave da ce biti zabranjeni. Ili neko od ljudi koji su za legalizaciju marihuane, posle odustajanja od setnje zbog pretnji nasiljem.
Link to comment
Zaključavajte topić.
vala bas, kad smo svojom forumskom i zivotnom neodgovornoscu vratili harpera da nam odrzi 1 ocinsku pridiku i oprosti se od brisa tatona na njemu svojstven nacin..... :unsure:
Link to comment
vala bas, kad smo svojom forumskom i zivotnom neodgovornoscu vratili harpera da nam odrzi 1 ocinsku pridiku i oprosti se od brisa tatona na njemu svojstven nacin..... :unsure:
Ljudi koji sagovorniku ne skrenu paznju da nije bas narocito umesno kao highlight protesta upotrebiti to sto mu se kuja odmetnula pa su je hvatali "neki fini ljudi" (na koju bi se stranu te ugodne veceri setala kuja da je bio u pitanju Boris Tatovic a ne Bris Taton) zasluzuju poziv Flegmi da im se pomokri po ledjima a ne ocinsku™ pridiku. No, mladicu u srcu, sta da radim kad sam jutros nesto bio ocinski™ raspolozen. :lol: Drugo, odakle li ti samo ideja da je taj moj post bio upucen forumasima a ne ovom drustvu u kojem zivimo? Sto li tebe grize savest?
Link to comment
Ljudi koji sagovorniku ne skrenu paznju da nije bas narocito umesno kao highlight protesta upotrebiti to sto mu se kuja odmetnula pa su je hvatali "neki fini ljudi" (na koju bi se stranu te ugodne veceri setala kuja da je bio u pitanju Boris Tatovic a ne Bris Taton) zasluzuju poziv Flegmi da im se pomokri po ledjima a ne ocinsku™ pridiku. No, mladicu u srcu, sta da radim kad sam jutros nesto bio ocinski™ raspolozen. :lol: Drugo, odakle li ti samo ideja da je taj moj post bio upucen forumasima a ne ovom drustvu u kojem zivimo? Sto li tebe grize savest?
Harpere, drugi odeljak ti nije fer a nekako se slicna figura u tvom polemickom stilu stalno ponavlja. Da, vrlo je jasno iz tvog posta da si prozvao forumashe, ne mora da se kaze ua Gazza i Geprat da bi se predmet posta razumeo.Takodje, ne vidim u cemu je problem da gradjanski protest protiv nasilja bude pomalo hipi. To je upravo kontrast koji je potrebno pokazati. Ili mozda imas nesto protiv "apstraktnog pacifizma" (Ljubomir Tadic)?Iz toga ne sledi apsolutno nikakvo licemerje, pa ni spocitavanje oko Borisa Tatovica. Ja bih se, na primer, pre podsetio primere Katarine Maric (je l' tako bese ime?) i Veselinova kada se slican deo javnosti pobunio.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...