Jump to content
IGNORED

Umro Bris Taton, Francuz pretučen u Beogradu od huligana


borris_

Recommended Posts

Ovi, kad su u inostranstvu, mogu i zajedno? :unsure:
Kad biju pedere..brane Kosovo..peglaju se sa Hrvatima,oslobadjaju srpske zemlje..sve te mondijalisticke ciljeve resavaju zajedno,u tandemu..kao Lolek i Bolek
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • yolo

    41

  • Eraserhead

    36

  • Idioteque

    29

nije bas da se ne razlikuje, ali evo zbog cega se "preuvelicava"1) sve se ovo dogodili u isto vreme kada je bila cela frka oko gej parade. ti isti ljudi koji su ubili brisa tatona su pretili da ce pobiti homoseksualce2) strani drzavljanin je ubijen u centru beograda3) neki politicari su ovo ukapirali kao sjajnu priliku za svoj marketing
Sve ovo je pak moglo da priođe sa daleko slabijim reakcijama da nije, po meni, najbitnijeg aspekta priče. Vlast je uzdrmana.Svetska ekonomska kriza, zastoj u evrointegracijama, masovna otpuštanja.... su prilično poljuljali poverenje građana u aktuelnu vlast. Kao kruna na sve to dolazi gej parada, dan kada je država kapitulirala pred nasilničkim grupama. A vlast je jako svesna da je to bila kapitulacija, ma koliko drvili da "će uvek stati u zaštitu ljudskih prava, pa će tako biti i ovog puta". E sad, mene ju tu jako pozitivno iznenadila rekacija "običnog" sveta u mom okruženju. Ljudi za koje bi se komotno moglo reći da su homofobični ispostavili su se kao daleko više "nasiljefobični". I popizdeli zbog svega što se desilo onako pravo! Naravno, vlasi su sve to odmah saznali iz anketiranja javnog mnjenja i jasno im je bilo da moraju nešto krupno da preduzmu. U vreme pomenute ekonomske krize, nemoćni da ekonomslim sredstvima pridobiju poene kod plebsa, jasno im je da bi nekaka "nova sablja" bila najefikasnije sredstvo za to. I ja iskreno nemam preveliki problem sa tim. Šta god ih je motivisalo nebitno mi je ako će zaista da razbiju govna i naprave neke krupne korake u smislu opšte bezbednosti građana.Moj problem je što se sve to odigrava pod plaštom "slanja slike u svet", a ne suštinskom porukom "u ovom društvu takve pojave ne smeju da budu na slobodi" i tačka.
Link to comment
policija zna sve o njemu, a oni i ne kriju cime se bave. vidi od 6:33
hvala kojote. banda.razmišljam,kako bi bilo da policija kaže upravi kluba da njeno angažovanje košta toliko i toliko. mislim, unutar stadiona. možda bi to privelo pametiklubove. da policija brine o redu i miru samo na ulicama, u skladu sa postojećim zakonima. njih je dovoljno.
Link to comment
... Ljudi za koje bi se komotno moglo reći da su homofobični ispostavili su se kao daleko više "nasiljefobični". I popizdeli zbog svega što se desilo onako pravo! ... Moj problem je što se sve to odigrava pod plaštom "slanja slike u svet", a ne suštinskom porukom "u ovom društvu takve pojave ne smeju da budu na slobodi" i tačka.
Upravo je ovo i moje iskustvo. Bio sam najprijatnije iznenadjen koliko su zapravo ljudi popizdeli i to podjednako i gay friendly i homofobicni. Ljudima je odjednompostalo jasno da u ovom drustvu postoji sila veca od drzave i to ih je uplasilo.Sto se drugog dela tice, ja imam jos jedan problem, lece se oposledice a ne uzroci. Drustvo koje zavrsi ovde gde smo mi zavrsili nije tu slucajno, a ovde niko za to nije odgovarao niti postoji svest zasto se sve to dogodilo. Vlast je sa necinjenja presla na hapsenje, ali mozemo samo da se nadamo da ce sledeci korak biti razumevanje uzrocno-posledicnih veza.
Link to comment
Sto se drugog dela tice, ja imam jos jedan problem, lece se oposledice a ne uzroci. Drustvo koje zavrsi ovde gde smo mi zavrsili nije tu slucajno, a ovde niko za to nije odgovarao niti postoji svest zasto se sve to dogodilo. Vlast je sa necinjenja presla na hapsenje, ali mozemo samo da se nadamo da ce sledeci korak biti razumevanje uzrocno-posledicnih veza.
O tome da i ne pričamo, proglasiće nas za alave idealiste željne suočavanja i katarze. Naravno da smatram da treba ići od korena problema, ali sam ubeđen da se to nikada neće desiti - nije dovoljno popularno. U tom kontekstu sam spreman da se zadovoljim bilo kakvom vidljivom promenom.
Link to comment
Skoro sam gledala neki dokumentarac bas o fudbalskim navijacima u UK i ostalom delu tzv civilizovane Evrope. Verujem da je psiholoski profil coveka koji zivi za fight svuda isti.
da, profil je verovatno slican ali ono sto ciniSrbiju razlicitom (NAZALOST) je sto u tzv civilizovanoj Evropi (ono bar sto ja pratim Francuske, Belgije i Nemacke) policija radi na sprecavanju incidenata unapred.Profil onih za koje se zna da imaju "fight u krvi" je poznat. Vrlo verovatno su vec primeceni tako sto su vec privodjeni zbog sukoba u kojima su ucestvovali. Kamere koje su instalirane na svim vecim stadionima prate SAMO navijacke tribine i broj policajaca koji prati desavanja na tribinama i poznaje svakog od problematicnih navijaca je impresivanMarketing koji policija pravi i siri *sliku o sebi* je takodje stalno prisutan.I pored toga, desavaju se incidenti ali su kazne drakonske.Njima je zabranjeno da ulaze na stadione i prati se njihovo kretanje kad je neka rizicna situacija u pitanju.Cak i porodice takvih "fighter-a" ucestvuju u njihovom "nadgledu"a sto se srpskih huligana tice - ne vidim ja da se preuvelicava njihova uloga i broj - njih STVARNO ima mnogo. ratne godine i kriminalci i njihove zene, pevacice devojke diktiraju modne trendove, programe na televiziji, modni ukus - i klinci ne vide nista lose da se "neki peder prebije" - ovo je citat koji izvlacim iz diskusije sa prijateljima mojih sestricina na facebook-u. nesumnjivo kriva je drzava, roditelji - ili ne obracaju paznju na klince ili prave od njih male bogove od kad se rode pa im tolerisu svakakve izgrede. mala slicica iz zivota prigradskog sela sa teritorije beograda - nedavno se krstenje sina naslednika proslavilo bacanjem rucnih bombi u njivu iza kuce.sta da ocekujemo od sina naslednika nego da postane huligan?bez obzira na *tesko detinjstvo* u prvu ste svi vi koji kazete - DECA su kriva i trebalo bi jednom za svagda prestati da se trazi razlog u pelenama. propisno kaznjavanje, zatvor ili sivi dom mozda nece *popraviti* onog koji ce tamo da ode ali ce biti nauk onima koji jos uvek sede i kuckaju "neka (oni, ne ja) prebiju pedere" da im ni kuckanje takvih grozota vise ne padne na pameta tek da ne pomishljaju da izdju na ulicu sa bejzbol palicom u ruciikad. Edited by msmodesty
Link to comment
Interesantno vidjenje, ali postavlja se pitanje zasto se ovaj dogadjaj koji ni po cemu nije drugaciji od mnogobrojnih incidenata sirom sveta a sa akcentom na Evropu politizuje i preuvelicava preko svake granice kulture i uljudnosti?
ja stojim na onoj drugoj strani, ali ne politicki ili na neki drugi nacin i ne zivim u srbiji (srpske sam nacionalnosti, ako je to nekom vazno), nego onako individualno, koji smatra da se ovo ne desava nigde u (normalnom) svetu i da se ovom dogadjaju daje premalo paznje od onog koliko bi trebalo. nije iskljuceno da ja u svemu ovome vidim nesto cega nema, pa bi mi stvarno bilo zanimljivo da mi neko objasni zasto je ovo isto kao i gomila drugih incidenata po evropi (ne moramo da idemo na svet)? mozes ti, ako si raspolozena, a moze i neko drugi koji smatra da se sve ovo bez razloga preuvelicava.
Link to comment
Zašto vlast do sada nije objavila slike napadača na Tatona? Evo trazim, ali ništa. Kad neko obije banku, prvo im vidimo njuške, kad neko napadne policajca, opet idu lica u etar. Pa, na kraju krajeva, svi mi jako dobro znamo kako izgleda 1 Uroš Mišič. A koliko se sećam, dvojca navijača Partizana su u bekstvu. dajte njihove slike, neko će ih prepoznati i prijaviti...Imena 1. СТЕФАН ВЕЛИЧКОВИЋ (1988) из Београда,2. МИЛАН ТАРЛАЋ звани „Таки“ (1991) из Београда,3. ДРАГАН ТОМАСОВИЋ (1989) из Београда,4. БОЈАН МАТИЈЕВИЋ (1990) из Батајнице,5. ЈОВАН КАРБИЋ (1991) из Београда,6. БРАНИМИР ЧЕТНИК (1987) из Нове Пазове,7. ВЛАДАН СУВАЈАЦ (1988) из Нове Пазове,8. МИЛАН ВУЈОВИЋ (1990) из Панчева,9. ВЛАДИМИР БОШКОВИЋ (1991) из Сремчице,10. ИВАН ГРКОВИЋ (1982) из СремчицеDajte slike!
Za petog na spisku sam stavio snimke: link Video sam da ce danas Tasovac da drzi govoranciju protiv nasilja u Pionirkom parku. Treba ga suociti sa njegovom odgovornoscu u promovisanju zestokih momaka, on je ranije ove godine uveo Beogradski sindikat u filharmonijuCak i da nije znao za njihove stavove o navijacima, pravdi za urosa i slicno, nemoguce da nije mogao da provali s kim ima posla cim progovore dve reci. Ali tada mu je odgovaralo da bude okruzen zestokim momcima.scan0.jpg
Link to comment
ja stojim na onoj drugoj strani, ali ne politicki ili na neki drugi nacin i ne zivim u srbiji (srpske sam nacionalnosti, ako je to nekom vazno), nego onako individualno, koji smatra da se ovo ne desava nigde u (normalnom) svetu i da se ovom dogadjaju daje premalo paznje od onog koliko bi trebalo.
izvini, da li boldovano mogu da tumacim kao "ovih nedelja nisi bio u beogradu"?za razliku od tebe, mislim da je ovom dogadjaju posveceno dovoljno paznje. pri tome mislim na sustinsku paznju i pozornost beogradjana. to je svako ko je bio na ulicama ovih dana mogao da vidi. svako.i mislim da partijski pokerasi to odlicno znaju. ljudima je dopizdelo.sto se tice slike za svet: ovde su pisali neki ljudi sto zive vani koliko je medijski ta vest zvecnula "u svetu". ko iole razmislja, bice mu jasno da slike prakticno nema. ima, medjutim, neceg drugog: sintagmom "slika u svet" zapravo se podmece stara dobra malogradjanska "sta ce svet da kaze" i udara na cinjenicu da narod ovde jeste gostoljubiv i prema gostima ima poseban respekt. spojivsi malogradjansko i domacinsko, debilna vlast nas danima zajebava tom kljucalicom za mozak zvanom slika u svet.
Link to comment
Video sam da ce danas Tasovac da drzi govoranciju protiv nasilja u Pionirkom parku. Treba ga suociti sa njegovom odgovornoscu u promovisanju zestokih momaka, on je ranije ove godine uveo Beogradski sindikat u filharmoniju
Tasovac je samo jedan u nizu andropauznih wanna be zestokih...gledao sam ga mojoj u teretani, onako krivog, kako se lozi sa istetoviranim bilderima. da ne pominjem kako je u jeku kukumakanja za pare filharmoniji visio satima (u sred radnog vremena) po wellness-ima, Maderama i sl lokacijama
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...