Jump to content
IGNORED

Umro Bris Taton, Francuz pretučen u Beogradu od huligana


borris_

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • yolo

    41

  • Eraserhead

    36

  • Idioteque

    29

Da, Slika u svet mora da dobije oznaku...Kad su se novinari malo razišli prilazi mu jedan mladolider rečima - "Pa zašto ste to uradili?! Pa zar takva slika da ode u svet?!"Krenem malo da se sklonim od prizora, čujem tipa u masi - "Ovo je baš ružna slika, ne treba da nas tako vidi svet"!Srbija, prva država izgrađena na principima marketiga...
kako je prosla akcija brendiranja srbije? jeste li poslali sliku u svet? :)
To sa slikom u svetu zapravo je odblesak one jadne naci ideje da nismo mi bili ti koji su 1990ih bili loši momci, već nas je lošim momcima učinila slika u svetu. Niko nije klao i silovao, nego su zli CNN i BBC o Srbima plasirali lošu sliku u svetu, medijski satanizovali i propagandno ratovali. Inače smo sjajni. E sad, ukapiralo se negde da nema vajde bez para od tog sveta, pa je onda glavno rešenje - šta? Promeniti sliku u svetu. I otuda cela ta zabrinutost za 1 sliku. Ne treba mi da se menjamo, treba da se menja njihova slika o nama! Hoću da kažem da se iza te jadnoće od potrebe za lepom slikom, zapravo krije nacionalistički stav da smo mi najbolji i najdivniji, a tuđa slika je ta što ne valja. Edited by Buck Naked
Link to comment

Tražio po netu, ali dosta linkova ne radi ili su izbrisani...u svakom slučaju iskopah nešto sa nekog njihovog site-a iz 2004-e."Navijacka grupa ALCATRAZ je jedna od najstarijih navijackih grupa u Srbiji. Osnovana je 1989 godine. Od tada pa sve do danas nasa grupa je izdrzala sva iskusenja i svo vreme bila vodeca grupa u nasoj zemlji. Mi smo jedina grupa koja traje toliko dugo a nikada nije izgubila nijedan transparent cak ni jednu jedinu tucu a bilo ih je na hiljade. Grupa trenutno broji 60 clanova od cega 35 mladjih,koji su ponovo aktivirali grupu u pravom smislu te reci. 15 godina je za nama. S ponosom u nove pobede. ALCATRAZ PFC"post-756-1254444839.jpg ...ali 20 godina postojanja ove grupe koja je doživela svoj zenit 17/09/2009 nije verovatno bilo dovoljno da bi se primetilo njihovo ponašanje....

Link to comment
To sa slikom u svetu zapravo je odblesak one jadne naci ideje da nismo mi bili ti koji su 1990ih bili loši momci, već nas je lošim momcima učinila slika u svetu. Niko nije klao i silovao, nego su zli CNN i BBC o Srbima plasirali lošu sliku u svetu, medijski satanizovali i propagandno ratovali. Inače smo sjajni. E sad, ukapiralo se negde da nema vajde bez para od tog sveta, pa je onda glavno rešenje - šta? Promeniti sliku u svetu. I otuda cela ta zabrinutost za 1 sliku. Ne treba mi da se menjamo, treba da se menja njihova slika o nama! Hoću da kažem da se iza te jadnoće od potrebe za lepom slikom, zapravo krije nacionalistički stav da smo mi najbolji i najdivniji, a tuđa slika je ta što ne valja.
Interesantno vidjenje, ali postavlja se pitanje zasto se ovaj dogadjaj koji ni po cemu nije drugaciji od mnogobrojnih incidenata sirom sveta a sa akcentom na Evropu politizuje i preuvelicava preko svake granice kulture i uljudnosti? Edited by MarlaSinger
Link to comment
...ali 20 godina postojanja ove grupe koja je doživela svoj zenit 17/09/2009 nije verovatno bilo dovoljno da bi se primetilo njihovo ponašanje....
policija zna sve o njemu, a oni i ne kriju cime se bave. vidi od 6:33
Link to comment
Interesantno vidjenje, ali postavlja se pitanje zasto se ovaj dogadjaj koji ni po cemu nije drugaciji od mnogobrojnih incidenata sirom sveta a sa akcentom na Evropu politizuje i preuvelicava preko svake granice kulture i uljudnosti?
Po inerciji. Ovde se već iks godina sve politizira preko svake granice kulture i uljudnosti i ne preza se ni od najogavnijeg pilićarenja ako se za to mogu dobiti bar 2 glasa više. To je jedino rešenje kad nemaš ništa konkretno da ponudiš.
Link to comment
Interesantno vidjenje, ali postalja se pitanje zasto se ovaj dogadjaj koji ni po cemu nije drugaciji od mnogobrojnih incidenata sirom sveta a sa akcentom na Evropu politizuje i preuvelicava preko svake granice kulture i uljudnosti?
Ovde sad ima dve stvari na koje valja replicirati.1. sasvim si u pravu da ovde ima još događaja/"incidenata" koji bi zahtevali istu takvu pažnju i reakciju javnosti, mimohode, sveće, proteste protiv nasilja. Na primer "incidenti" prebijanja Roma. Bilo je i mrtvih. Pristojni grad nije nešto organizovano palio sveće za onim glumcem Maksimovićem, isto ubijenim na ulici, niti se sutra okupio u protest protiv nasilja. Mislim da je dobar deo objašnjenja takvog stanja, čak i među dobronamernima, taj kompleks "dobre slike u svetu" koji, rekoh, implicira ideju da sa nama zapravo nije ništa loše, nego je slika o nama ta koja je loša. Zato je stranac izazvao toliku reakciju, jer se pribojavalo slike u toj stranoj zemlji.2. nisam najsigurniji da se takve stvari baš tako često dešavaju. pritom sam iskren, stvarno ne znam. Dakle, situacija u kojoj navijači u centru grada, u po bela dana, bez dogovora sa njima, a uz odlican logisticki dogovor medju sobom, uzmu da tuku coveka tako da ga ubiju. Stvarno ne znam, da li se takve stvari danas dešavaju po Evropi? Ko se razume u navijače, ima li neka statistika, itd? Koliko navijača u gostovanjima godišnje pogine, tako da ih prebiju na smrt, i to ne kao deo neke organizovane šorke između dve navijačke grupe, već tako da ih "love" dok mirno sede u bašti kafića, ili gde se već po Evropi mirno sedi? Edited by Buck Naked
Link to comment
Interesantno vidjenje, ali postavlja se pitanje zasto se ovaj dogadjaj koji ni po cemu nije drugaciji od mnogobrojnih incidenata sirom sveta a sa akcentom na Evropu politizuje i preuvelicava preko svake granice kulture i uljudnosti?
nije bas da se ne razlikuje, ali evo zbog cega se "preuvelicava"1) sve se ovo dogodili u isto vreme kada je bila cela frka oko gej parade. ti isti ljudi koji su ubili brisa tatona su pretili da ce pobiti homoseksualce2) strani drzavljanin je ubijen u centru beograda3) neki politicari su ovo ukapirali kao sjajnu priliku za svoj marketing
Link to comment

Žestoki sukobi navijača u centru Temišvaranebojsa - 01. oktobar 2009. u 15.42Duel Temišvara i Dinama u Rumuniji označen je kao meč visokog rizika i ispostavilo se da su organizatori s pravom strahovali da može doći do incidenata. Tri sata pre početka tog meča došlo je do žestokih sukoba navijača zagrebačkog kluba i simpatizera domaćeg tima, a kako prenose hrvatski mediji u tučama su učestvovali i Srbi nastanjeni u Rumuniji.Do nereda je navodno došlo na nekoliko lokacija, a najgore je bilo u dva sukoba koji su se dogodili u samom centru Temišvara. Tuča je trajala 40 minuta, a nakon što je nedovoljnom broju policijajaca stiglo pojačanje sa stadiona, uhapšeno je šest hrvatskih navijača, prenose zagrebački mediji pozivajući se na izvore u Rumuniji.„Za obezbeđenje utakmice trebalo je da brine 350 policajaca, ali zbog nereda u centru grada bili smo prisiljeni da ih pošaljemo u grad da bi smirili nerede koje su tamo izbili”, izjavila je portparolka temišvarske policije Daniela StancijuKako prenose rumunski mediji domaćim pristalicama priključili su se Srbi, koji su pevali navijačke pesme Zvezde i Partizana, i započeli tuču sa Bed Blu Bojsima, u kojoj su Zagrepčani izvukli deblji kraj.Zbog sukoba u centru grada intervenisalo je i nekoliko kola Hitne pomoći kako bi pružili pomoć Hrvatima, od kojih su neki zadobili povrede glave i ekstremiteta.U Temišvar je na duel Lige Evrope doputovalo oko 500 navijača zagrebačkog kluba, a među njima su i brojne devojke udružene u grupu Bed Blu Girls. (Mondo)

Link to comment

Skoro sam gledala neki dokumentarac bas o fudbalskim navijacima u UK i ostalom delu tzv civilizovane Evrope. Verujem da je psiholoski profil coveka koji zivi za fight svuda isti.

Link to comment

Tako je, ali pitanje je bilo koliko često se dešava da pasivnog navijača gosta prebiju na mrtvo, u centru grada, u kafiću. Još jednom ponavljam - ja ne znam odgovor, i voleo bih da ga znam. Pa da se to sve malo kontekstualizuje, ali ne i relativizuje. Dakle, ovim interesovanjem za navijačke zločine ne želim da umanjim užas koji se fakat dogodio, pa čak i da u Parizu tako ubijaju trojicu gostujućih navijača dnevno.

Link to comment
Tako je, ali pitanje je bilo koliko često se dešava da pasivnog navijača gosta prebiju na mrtvo, u centru grada, u kafiću. Još jednom ponavljam - ja ne znam odgovor, i voleo bih da ga znam. Pa da se to sve malo kontekstualizuje, ali ne i relativizuje. Dakle, ovim interesovanjem za navijačke zločine ne želim da umanjim užas koji se fakat dogodio, pa čak i da u Parizu tako ubijaju trojicu gostujućih navijača dnevno.
Buck ne mogu da ti odgovorim na pitanje. Predpostavljam da se desava isto toliko cesto kao u Beogradu. Kucam sa i poda tako da ne mogu da ti copy paste linkove potrazi sam , izguglaj soccer violence in Europe , mozes i da pogledas na scholarly google. Nemam ni ja nameru da umanjujem vaznost dogadjaja, samo komentarisem sa svoje tacke gledishta koju interesuje iskljucivo psiholoski fenomen a ne politika (u ovom slucaju). Valhda mi za tone treba neko posebno odobrenje. OK ?
Link to comment
Tražio po netu, ali dosta linkova ne radi ili su izbrisani...u svakom slučaju iskopah nešto sa nekog njihovog site-a iz 2004-e."Navijacka grupa ALCATRAZ je jedna od najstarijih navijackih grupa u Srbiji. Osnovana je 1989 godine. Od tada pa sve do danas nasa grupa je izdrzala sva iskusenja i svo vreme bila vodeca grupa u nasoj zemlji. Mi smo jedina grupa koja traje toliko dugo a nikada nije izgubila nijedan transparent cak ni jednu jedinu tucu a bilo ih je na hiljade. Grupa trenutno broji 60 clanova od cega 35 mladjih,koji su ponovo aktivirali grupu u pravom smislu te reci. 15 godina je za nama. S ponosom u nove pobede. ALCATRAZ PFC"post-756-1254444839.jpg ...ali 20 godina postojanja ove grupe koja je doživela svoj zenit 17/09/2009 nije verovatno bilo dovoljno da bi se primetilo njihovo ponašanje....
Edited by katamaran
Link to comment
Kako prenose rumunski mediji domaćim pristalicama priključili su se Srbi, koji su pevali navijačke pesme Zvezde i Partizana, i započeli tuču sa Bed Blu Bojsima, u kojoj su Zagrepčani izvukli deblji kraj.
Ovi, kad su u inostranstvu, mogu i zajedno? :unsure: Edited by jms_uk
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...