Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Ako uzmesh stene ( nema veze koja rasa) ono ce se klanjati pred tim tvojimmacanima jer ce shvatiti da su one starosedeoci. Dozvoljavace mu da im sluzikao konjce za jahanje.
kad sam donela simu njufa od odgajivaca, imao je osam nedelja i oko sest kila. u stanu je do tada vladalo cetvoromesecno mace sa ulice ceca i ne mogu sebi da oprostim sto nemam slike njihovog prvog susreta, kada ga je s vrata napala frkcuci i sisteci ko kobra.ona ga je naucila da piski u njenom veceu, uvek je ona prva jela, nije smeo da mrdne ako mu ona to ne dozvoli, bez obzira sto je za dve nedelje vec bio pet puta veci od nje.jednom je sima zapatio neki stomacni virus i 24 sata nije smeo da jede i pije vodu, te je maca ceca sedela strpljivo u lavabou dok joj se krzno ne bi natopilo vodom da bi je on izlizao. sedela bi mu na ledjima kad bismo isli u setnju, frktala na druge pse a cim bi on negde odlutao, zavriskala bi onim visokim ce i on bi poput damba doskakutao nazad.jedino nije podnosio kad bi je uhvatile terajuce bube, pa bi je uhvatio za vrat i ubacio u orman dok se ne smiri.kada je nestala, tri dana nije ni jeo ni pio vodu, samo mi je donosio njene prnje u krevet.i kao mator, prilazio je stalno mackama, dva napustena maceta grejao u krznu, a lokalnim ulicarima donosio komad hleba ili neku kosku koju bi iskopao u kraju. zato je na nosu imao par oziljaka od kandzi nepoverljivih macora.
Link to comment
kada je nestala, tri dana nije ni jeo ni pio vodu, samo mi je donosio njene prnje u krevet.i kao mator, prilazio je stalno mackama, dva napustena maceta grejao u krznu, a lokalnim ulicarima donosio komad hleba ili neku kosku koju bi iskopao u kraju. zato je na nosu imao par oziljaka od kandzi nepoverljivih macora.
Nemo bre Lubo da pishesh vishe ovake stvari..Nije danas dan za suze i ronzanje..Stvarno me potresu ta dirljiva prijateljstva medju zivotininjkama.. Ali mozda i ubedimo Gazzu da uzme pCeto :) Lep pozdrav
Link to comment
Nemačka dogaOvom psu je neopravdano pripisana reputacija zveri, iako je to miroljubiv, prijateljski raspoložen pas. Traži pažnju i voli život u porodici i decu. Uprkos dimenzijama voli život u stanu, ali su mu je potreban odredjen prostor gde može da se troši i ostane u formi. To je neustrašiv čuvar, ali njegova orednja inteligencija, skroman njuh, suviše velike dimenzije i masa onemogućavaju mu da postne policijski pas. Daje slabe rezultate prilikkom obuke.
Od kud je nemacka doga cuvar pa josh neustrashiv? Nikada nisam cula da je neko pokusavao da od ovih nespretnih i neodoljivih zivotinjanapravi policijske ( ili radne) pse.Nema veze ni sa dogama ( a josh manje s tobom), ali mene uzasno nerviraju kvalifikacije tipa da je neki pas jako inteligentan, a neki onakoosrednje ili nimalo. Znam, da ces se sloziti sa mnom. :rolleyes: Sta uopste znaci inetligencija psa? A narocito kada mu mi,ljudi odredjujemo kriterijume da li je glup ili inteligentan..Lep pozdrav
Link to comment
Sedim i citam... Setnja cetr' puta... Svaka po pola sata - sat. SVAKI DAN? Za pceto? Pa nema tijeh para...Deriste masira da kupimo keru, idi bre dete u dupe tvoje, samo mi jos to cudo treba.Nije mi dosta bilo onog komsijskog, zamal' ga ne udavih. Lajalo to da nisi imao mirna dana ni mirna sna. Jede mishomor ko salatu... :blink: Nije kera za ukucu i slus. Jos je manje za ove sto rade po ceo dan. Podivlja to samo u dva sa dva...
Vidis, meni su psi velika ljubav i hobi. Ja cesto na?vatam i tudje pa uzivam. Kad te zakaci takva sklonost onda ni ne razmisljas o tome koliko puta i koliko dugo. Ali u pravu su, oni koji rade po ceo dan ne treba da imaju psa. Zatvoriti ga ceo dan u kuci dok si na poslu je zlostavljanje.
Link to comment
Vidis, meni su psi velika ljubav i hobi. Ja cesto na?vatam i tudje pa uzivam. Kad te zakaci takva sklonost onda ni ne razmisljas o tome koliko puta i koliko dugo. Ali u pravu su, oni koji rade po ceo dan ne treba da imaju psa. Zatvoriti ga ceo dan u kuci dok si na poslu je zlostavljanje.
Ma narocito ne treba da imaju pse oni koji su zapravo totalno ravnodushni prema njima ( aj rec mrznja i odbojnost cu izbegnem),ali ni ljudi cija deca nesto kake da bi jako volela da imaju psa da se malo igraju s njim.Lep pozdrav Edited by Teja
Link to comment

meni se cini - jednom kad ti udje u kucu, vise ne da ti nije tesko da ga setas, nego to postaje POTREBA. da nije psa, verovatno bih se bavila bastom, volim kad sam na otvorenom, pas je tako dobar "izgovor" za aktivnost koju bih verovatno upraznjavala i bez njega, samo je ovako jos lepse jer sam u drustvu i to kakvom :wub:od malena imam, s'vremena na vrema, nesnosljive migrene - odem kod neurologa, kaze covek - stres, moras da odmaras "glavu", preporuci mi yogu (hvala, jasno yoga nije za mene - meni to skroz sumnjiva aktivnost :lol: daj nesto drugo. kaze doktor - setaj ujutru, sama u parku, sumi...meditiraj ...dobro, taj deo meditacije preskocim, ali setnju sa kerom - prihvatam i pomazepodne - da li da potrosim pauzu za rucak u restoranu ili da zgrabin nesto i prosetam se gradom? nema dilemeuvece - da li da gledam bezumni TV program ili da protrcim sa kerom pola sata oko sela? ne mora se biti doktor nauka da se odovori na pitanje...

Link to comment
meni se cini - jednom kad ti udje u kucu, vise ne da ti nije tesko da ga setas, nego to postaje POTREBA. da nije psa, verovatno bih se bavila bastom, volim kad sam na otvorenom, pas je tako dobar "izgovor" za aktivnost koju bih verovatno upraznjavala i bez njega, samo je ovako jos lepse jer sam u drustvu i to kakvom :wub:od malena imam, s'vremena na vrema, nesnosljive migrene - odem kod neurologa, kaze covek - stres, moras da odmaras "glavu", preporuci mi yogu (hvala, jasno yoga nije za mene - meni to skroz sumnjiva aktivnost :lol: daj nesto drugo. kaze doktor - setaj ujutru, sama u parku, sumi...meditiraj ...dobro, taj deo meditacije preskocim, ali setnju sa kerom - prihvatam i pomazepodne - da li da potrosim pauzu za rucak u restoranu ili da zgrabin nesto i prosetam se gradom? nema dilemeuvece - da li da gledam bezumni TV program ili da protrcim sa kerom pola sata oko sela? ne mora se biti doktor nauka da se odovori na pitanje...
More bre pas leci sve bolesti ( jedino ono sa nerotkinjama valjda nije u igri)..Ali,na primer visok pritisak,nedefinisane neuroze zaisgurno, ali i vishak kilograma ( za ovo poslednje mora se malo i trci sa psom) wink.gif Moj muz je zaista prestao da uzima lekove protov povishenog pritiska od kako se intenzivno druzi sa predmetnim Otelom.Ali, to sve ima smisla ako stvarno zelish psa. Inace , moze pritisak i da se poveca..Lep pozdrav
Link to comment

Milina je setati sa Leom! Gledam ga danas ... ide nogu pred nogu pa kad malo odmakne ispred mene a on se osvrne da vidi da li (pri)stizem pa me ceka. Kad stignem a on se poceska glavom o moju nogu zeleci da ga pomazim. Kad stignem kuci odnekud a on sav srecan pritrci da pozdravi. Svaki put se raznezim kad ga tako radosnog sretnem. Ne znam sta bih bez njega!

Link to comment
Od kud je nemacka doga cuvar pa josh neustrashiv? Nikada nisam cula da je neko pokusavao da od ovih nespretnih i neodoljivih zivotinjanapravi policijske ( ili radne) pse.Nema veze ni sa dogama ( a josh manje s tobom), ali mene uzasno nerviraju kvalifikacije tipa da je neki pas jako inteligentan, a neki onakoosrednje ili nimalo. Znam, da ces se sloziti sa mnom. :rolleyes: Sta uopste znaci inetligencija psa? A narocito kada mu mi,ljudi odredjujemo kriterijume da li je glup ili inteligentan..Lep pozdrav
dakle, ne slažem se sa takvim kvalifikacijama celokupnih rasa pasa, ali kao i kod ljudi pa tako i u psećem svetu postoje razlike u koeficijentu inteligencije, pa pošto se inteligencija pasa pominje u mnogim psećim literaturama, zaključak je da se neko stručniji bavio time. a inteligencija kod pasa se meri raznim testovima, postavljanje pasa u konkretne situacije i pred razne probleme, i gleda se na koji način pas reaguje i rešava svoj problem, pa se rezultati uporedjuju.
Link to comment
Milina je setati sa Leom! Gledam ga danas ... ide nogu pred nogu pa kad malo odmakne ispred mene a on se osvrne da vidi da li (pri)stizem pa me ceka. Kad stignem a on se poceska glavom o moju nogu zeleci da ga pomazim. Kad stignem kuci odnekud a on sav srecan pritrci da pozdravi. Svaki put se raznezim kad ga tako radosnog sretnem.
Kao i svi Goldeni.:wub:
Link to comment
a inteligencija kod pasa se meri raznim testovima, postavljanje pasa u konkretne situacije i pred razne probleme, i gleda se na koji način pas reaguje i rešava svoj problem, pa se rezultati uporedjuju.
troll: isto vazi i za mace, iako od njihove inteligencije vlasnik ima vise stete nego koristi:). mi smo uz pomoc jedne knjige testova inteligencije za mace testirali nase 3 macke, decaci su se pokazali kao suvi prosek, dok se mama olgica pokazala kao hiperinteligentna, sto smo inace znali po njenim brojnim uspesima u kradji hrane, otvaranju zatvorenih vrata i slicnim nepodopstinama.
Link to comment
Vidis, meni su psi velika ljubav i hobi. Ja cesto na?vatam i tudje pa uzivam. Kad te zakaci takva sklonost onda ni ne razmisljas o tome koliko puta i koliko dugo.
Svaka cast. U ovakvoj situaciji jedino i ima smisla.
Ali u pravu su, oni koji rade po ceo dan ne treba da imaju psa. Zatvoriti ga ceo dan u kuci dok si na poslu je zlostavljanje.
Pa to i ja kazem. Ja sam se nekako nagledala bas tih sto su po ceo dan Boga-pitaj-gde a kuce laje gladno i zedno. I onda kazu meni da ja ne volim zivotinje. Well, nisam bas sigurna ko ih vise voli: ja sto ih ostavljam pravim ljubiteljima (posto se ne racunam medju njih) ili oni sto su ljubitelji sebe a zivotinja moze i da crkne nakon sto im prizna significance.
Link to comment
troll: isto vazi i za mace, iako od njihove inteligencije vlasnik ima vise stete nego koristi:). mi smo uz pomoc jedne knjige testova inteligencije za mace testirali nase 3 macke, decaci su se pokazali kao suvi prosek, dok se mama olgica pokazala kao hiperinteligentna, sto smo inace znali po njenim brojnim uspesima u kradji hrane, otvaranju zatvorenih vrata i slicnim nepodopstinama.
Bila neka fina emisija na nemackoj TV gde su se psi i macke takmicili ko je pametniji. Ko ce pre da dodje do hrane i tako u tom pravcu. Na kraju je ispalo neresheno.Pametni i jedni i drugi :) 1993 je Coren Stanley ,naucnik i profesor psihologije na British Columbia univerzitetu, ispitivao inteligenciju kod pasa. Uzorak : 133 raseNajpametniji je kao i uvek Border Collie ( prevod na srpski je uzasan i glasi "granicni koli" kao i moj "bearded Collie" koji je prevedensa "bradati koli"). Posto je border iz iste serije kao i moj beardie (skotski ovcari) poznajem ih i licno i personalno i to u kolicinamajer sa mojim bradatim radim "agility" a tu su borderi uvek prvi,uvek shampioni. Medjutim to su psi koji traze entertejment i radnezadatke 24 sata. Znaju da postanu gadno neuroticni i neprijatni ako se ne bavish njima od jutra do sutra.Meni ovi testovi inteligencije za pse ne govore nishta. Recimo taj border ,ali i ovaj moj beardie ne mogu da se obuce za psa za slepe,na primer, jer su nestrpljivi, a genetski su tako predodredjeni da sami donose odluke kada ce recimo da predju ulicu,ili koliko dugotreba da sede pored tebe. U tabeli od 10 najglupljih naci ce se i medeni beagle koji je neustrashiv u lovu (ja ih videh na nekomUSA aerodromu kako njuskaju i traze droge "beagle brigade", jer imaju izvrstan njuh).Hower Gardner,profesor psihologije i neurolog sa univerziteta Harward rece da ovi testovi inteligencije ne govore nista o kandidatimakoji treba da rese zadate probleme, nego govore mnogo o onima koji kreiraju takve testove. 1. Border Collie 2. Pudel 3. Deutscher Sch?ferhund 4. Golden Retriever 5. Dobermann 6. Sheltie 7. Labrador Retriever 8. Papillon 9. Rottweiler 10. Australischer Treibhund Border,Sheltie (Lesi u minijaturi) i ovaj Australijanac ( i potice od bordera a i lici jako na njega) klasicni suovcarski psi.A evo i 10 "najglupljih": 1. Afghane 2. Basenji 3. Engl. Bulldogge 4. Chow-Chow 5. Barsoi 6. St. Hubertushund 7. Pekinese 8. Mastiff 9. Beagle 10. Basset Hound Lep pozdravZa Treska poruka: Tara i Otelo su negde izmedju 10.i 20.mesta :rolleyes: Edited by Teja
Link to comment
Nema veze ni sa dogama ( a josh manje s tobom), ali mene uzasno nerviraju kvalifikacije tipa da je neki pas jako inteligentan, a neki onakoosrednje ili nimalo. Znam, da ces se sloziti sa mnom. :rolleyes: Sta uopste znaci inetligencija psa? A narocito kada mu mi,ljudi odredjujemo kriterijume da li je glup ili inteligentan..
Bila neka fina emisija na nemackoj TV gde su se psi i macke takmicili ko je pametniji. Ko ce pre da dodje do hrane i tako u tom pravcu. Na kraju je ispalo neresheno.Pametni i jedni i drugi :) 1993 je Coren Stanley ,naucnik i profesor psihologije na British Columbia univerzitetu, ispitivao inteligenciju kod pasa. Uzorak : 133 raseNajpametniji je kao i uvek Border Collie ( prevod na srpski je uzasan i glasi "granicni koli" kao i moj "bearded Collie" koji je prevedensa "bradati koli"). Posto je border iz iste serije kao i moj beardie (skotski ovcari) poznajem ih i licno i personalno i to u kolicinamajer sa mojim bradatim radim "agility" a tu su borderi uvek prvi,uvek shampioni. Medjutim to su psi koji traze entertejment i radnezadatke 24 sata. Znaju da postanu gadno neuroticni i neprijatni ako se ne bavish njima od jutra do sutra.Meni ovi testovi inteligencije za pse ne govore nishta. Recimo taj border ,ali i ovaj moj beardie ne mogu da se obuce za psa za slepe,na primer, jer su nestrpljivi, a genetski su tako predodredjeni da sami donose odluke kada ce recimo da predju ulicu,ili koliko dugotreba da sede pored tebe. U tabeli od 10 najglupljih naci ce se i medeni beagle koji je neustrashiv u lovu (ja ih videh na nekomUSA aerodromu kako njuskaju i traze droge "beagle brigade", jer imaju izvrstan njuh).Hower Gardner,profesor psihologije i neurolog sa univerziteta Harward rece da ovi testovi inteligencije ne govore nista o kandidatimakoji treba da rese zadate probleme, nego govore mnogo o onima koji kreiraju takve testove. 1. Border Collie 2. Pudel 3. Deutscher Sch?ferhund 4. Golden Retriever 5. Dobermann 6. Sheltie 7. Labrador Retriever 8. Papillon 9. Rottweiler 10. Australischer Treibhund Border,Sheltie (Lesi u minijaturi) i ovaj Australijanac ( i potice od bordera a i lici jako na njega) klasicni suovcarski psi.A evo i 10 "najglupljih": 1. Afghane 2. Basenji 3. Engl. Bulldogge 4. Chow-Chow 5. Barsoi 6. St. Hubertushund 7. Pekinese 8. Mastiff 9. Beagle10. Basset Hound Lep pozdravZa Treska poruka: Tara i Otelo su negde izmedju 10.i 20.mesta :rolleyes:
i tako teja pobi ono što meni beše zamerila... :rolleyes:
Link to comment
i tako teja pobi ono što meni beše zamerila... :rolleyes:
Ja ovo napisah:Najpametniji je kao i uvek Border Collie ( prevod na srpski je uzasan i glasi "granicni koli" kao i moj "bearded Collie" koji je prevedensa "bradati koli"). Posto je border iz iste serije kao i moj beardie (skotski ovcari) poznajem ih i licno i personalno i to u kolicinamajer sa mojim bradatim radim "agility" a tu su borderi uvek prvi,uvek shampioni. Medjutim to su psi koji traze entertejment i radnezadatke 24 sata. Znaju da postanu gadno neuroticni i neprijatni ako se ne bavish njima od jutra do sutra.Meni ovi testovi inteligencije za pse ne govore nishta. Recimo taj border ,ali i ovaj moj beardie ne mogu da se obuce za psa za slepe,na primer, jer su nestrpljivi, a genetski su tako predodredjeni da sami donose odluke kada ce recimo da predju ulicu,ili koliko dugotreba da sede pored tebe. U tabeli od 10 najglupljih naci ce se i medeni beagle koji je neustrashiv u lovu (ja ih videh na nekomUSA aerodromu kako njuskaju i traze droge "beagle brigade", jer imaju izvrstan njuh).Hower Gardner,profesor psihologije i neurolog sa univerziteta Harward rece da ovi testovi inteligencije ne govore nista o kandidatimakoji treba da rese zadate probleme, nego govore mnogo o onima koji kreiraju takve testove.Pa sad, kako ti to razumesh :) Jesu besmileni ti testovi inteligencije za pse. Pse su ljudi kreirali prema svojim potrebama(lov,trcanje,izmotavanje,psi cuvari,gonicistoke,psi za damsko krilo,ali i radni psi kao sto je na primer Rottweiler, koji je izum nekog mesara iz istoimenog mesta u Nemackoj,a sluzio je da vozi mala kolica ,upregne se kao konjce i razvozi meso po gradu/selu).Ako pogledash listu"najglupljih onda su tri prekrsana psa na njoj a ljudi su ih stvorili za trcanje ukljucujuci i lov.Ne znam na kome je mestu meni jako drag pas Husky.Verovatno na 11.od ovih glupih. Kako bre da tog prelepog,najumiljatijegna svetu psa, ali i totalno neuracunljivog, nazovesh glupim psom?Za mene bi bilo interesantno da ovi sto ispituju intelegencije psa ipistuju stenad tih rasa. Verovatno bi svi bili isti.Pas uchi od nas,ljudi i na osnovu svog iskustva onda i reaguje.Moja pas kao razume dva jezika (nemacki i srpski). Ne razume on nishta. On samo reaguje na moj ton (ljubezan,neljubezan,povishen,zao,drag). Mogu ja njega da zovem i "frizider" ( a zove se Otelo) samo ako tim tonom njegovo ime izgovorim.Aj bacicu se u troshak pa cu kupiti ovu knjigu gde je rangirano svih 133 rasa sa sve objasnjenjima..Lep pozdrav
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...