Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

12 minutes ago, braca said:

ne znam za pse i te male ekrane, ali jedan moj macak redovno gleda tv, a ako je neka priroda i zivotinje u pitanju ne trepce, kad vidi ptice pocinje da se sunja, a cesto puta proseta iza tv-a da vidi gde su otisle...  

 

+1

Link to comment

Kaže David Atenborou, a on je autoritet, prvi sisari su nastali pre skoro 200 miliona godina i bili su mali, kao miševi i bili su aktivni noću dok su ljuti dinosaurusi spavali jer su dinosaurusi radili na sunčevo svetlo. A sisari su bili toplokrvni pa su mogli da divljaju noću. Mi smo sisari i zato žurke pravimo uglavnom noću. 

E, kad su dinosaurusi izmislili interstelar brodove i svi napustili zemlju pre 65 miliona godina, sisari su se ohrabrili i počeli da osvajaju Zemlju. I imali su super razvijena čula potrebna za noćni lov, njuh i sluh, čak su i dlakama mogli da osete dodir.

I zato sada većina sisara ne vidi boje. 

Ali, jedna grupa primata koja je živela na drveću je od ptica naučila da razlikuje boje. Drveće se uortačilo sa pticama i svoje plodove kodirala bojom tako da ptice znaju kad je vreme da pojedu plod. kad je plod zelen još je rano i neukusan je ali kad je crven onda je sočan, ukusan a seme je spremno da ga ptica iskenja negde pa da izraste novo drvo. Za daltoniste zelena i crvena boja su iste. Ne razlikuju ih. Primati su naučili da ih razlikuju pa to preneli i nama. 

Ali, po svemu sudeći, većina sadašnjih sisara uključujući i kuce su daltonisti.

Link to comment

Da. I to. 

Ali kad su primati počeli da love i to grupno jer su već bolje medjusobno momunicirali od lavova, onda su postali najopasniji predatori u afričkim savanama. A pre dva miliona godina se pojavio još opasniji predator, prvi pripadnik roda homo. Neki od nnjih  su bili vegeterijanci ali ne svi. Šimpanze i danas grupno love druge majmune i jedu ih

 

I sirote životinje najebale, ni krive ni dužne  :dry: 

Link to comment
On 26.8.2019. at 19:56, slepa živana said:

koja je to vrsta?

 

Stafordski Bul Terijer. Evo jedne reklame za Dunlop iz osamdesetih. Po danasnjim standardima pas iz reklame je bully tip ove rase (ima ga).

 

 

Link to comment
2 hours ago, vladavsnarod said:

 

Stafordski Bul Terijer. Evo jedne reklame za Dunlop iz osamdesetih. Po danasnjim standardima pas iz reklame je bully tip ove rase (ima ga).

al ih je zbunio u ovoj reklami :lol:

mnogo je komplikovana ta podela... još kad se ubace srpski nazivi, nema šanse da zapamtim i da ih raspoznajem.

znam da mi je devojka iz onog udruženja rekla da imaju najviše napuštenih pitbulova... tad kad sam je upoznala imala je 4, 5 na gajbi. i teško ih udomljavaju.

ovako nekako izgledaju uglavnom

69833079_2126754887430429_27667715807961

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...