Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

odvela ga na 40min vremena od LA, u neku sumu....srcani udar dobih....nista me nije slusao, odlazio u tri lepe, 3 brda od mene (!!!), puna suma zeceva, jurio ih na sve strane....odlepila sam. a onda je zavrsio u potoku al je idiot skocio sa stene u duboko pa nije mogao da izadje jer je stena klizava i pod visokim nagibom....pa sam zbog njega a i vizle sto je isla, upala u taj potok, mokre patike carape...izvlaci ih a da me ne ogrebu .... znaci, preselo mi je.  treci put kad je otisao u tri lepe i vratio se posle pet minuta dozivanja a ne znas na koji stranu je otisao jer je suma gusta (da ne pricam da su svuda zakucane table “opasnost-medved”....stavih ga na povodac do kraja hajka. lud ludcat. jedva cekam da mu zakon dodje, jer sam ja nula

 

 

psa ne mogu da prepoznam kad je u sumi.  on je u lovackom modu, drugi hod, drugi izraz lica, spusten nekako, aportira bez da idem u tom pravcu...zao mi je sto nisam lovac, vidi se da mu je instiktivno  to. i potice iz lovackog legla...al izginicu zbog njega. 

Edited by mustang
Link to comment

nista ga nisam naucila? to sto me ne slusa kad oseti miris zenke ili juri zeceve  sam sama kriva ...i za hranu (ali sam se naucila sada...drzim hranu samo 15min. napolju pa ako ne pojede, sledeci put mu sluzim posle 6 sati)

 

 ostalo je valjda okej. drugi ljudi kazu da je veoma pametan. ti sa njim mozes mnogo vise da komuniciras nego sa vecinom pasa. 

 

recenice koje razume (i na srpskom i na engleskom i dosta njih na ruskom)

 

idemo napolje,

idemo u park,

idemo sa agnes (znaci izlazimo iz zgrade da piski pa idemo u garazu, u kola i kupimo agnes-vizla pa na hajk)

dodji, stoj

sedi,

idi spavaj ili ajd na spavanje u krevet

ne,

idi se igraj,

trci,

gde je muva,

sta to radis?

gore, dole,

donesi,

donesi krevet,

ne na krevet sa koskom,

sta sam rekla!,

jebem li tu sunce (kad krene da kopa rupu)

nadji

nadji me 

izlazi iz vode

ajmo kuci

idi pij vode ili da pijemo vode (ide i ceka me kod cesme ili sam iz cesme pije vode u zavisnosti kakva je)

drop it (da pusti lopticu, stap)

cookie

idi uzmi cookie (obicno ostavim par psecih kolacica na pultu pa on skoci na dve noge na sofi da pokupi sa pulta

 

gde je cica maca?

mace spavaju 

na krevet da se pomazimo

gde je moja beba (opet da se pomazimo)

dupe, dupe, dupe (da vrcka dupetom)

....ima sigurno jos al ne mogu da setim

 

nista od ovoga nije nauceno da kazes trenirala sam ga, nego je doslo prirodno, ponavljanjem

 

drugarica ga je izdresirala legne, sapu i okrene se oko sebe

 

i pas je 90% vodjen bez povodca po kraju, parku i hajku

 

ono sto nemam autoritet i ne slusa me jeste da me cupa za kosu, da sedi pozadi u kolima, da ne laje nocu na prolaznike...

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...