Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Sutra dolazi vet da uspava moju lepu Fridu. :cry:

Već nekoliko dana smo svesni da leka nema, ali tek večeras me je stiglo full force...

 

znam kroz šta prolaziš.

drži se

Link to comment

Juče sam vodo Shiwu na redovnu vakcinu protiv besnila i vet. mi je predložio da ponovo vakcinisemi protiv stenećaka. Tvrdi da su to nove sugestije iz prakse, da se na stenecak vakcina obnavlja posle trece godine.

Prvi put čujem, ali pislušaću ga za 21 dan i obnovicemo.

Nisam pristalica teorije zavera i priča o opasnim vakcinama, ali prijatelju su uginula tri kera od parvo virusa u tri dana - svi uredno vakcinisanu i revakcinisani. Ni sam ne znam šta da mislim.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Link to comment

Juče sam vodo Shiwu na redovnu vakcinu protiv besnila i vet. mi je predložio da ponovo vakcinisemi protiv stenećaka. Tvrdi da su to nove sugestije iz prakse, da se na stenecak vakcina obnavlja posle trece godine.

Prvi put čujem, ali pislušaću ga za 21 dan i obnovicemo.

Nisam pristalica teorije zavera i priča o opasnim vakcinama, ali prijatelju su uginula tri kera od parvo virusa u tri dana - svi uredno vakcinisanu i revakcinisani. Ni sam ne znam šta da mislim.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

taj parvo je ubica. a nama je jedan pas uginuo od stenecaka sa 4 meseca iako je bio vakcinisan. verovatno je rok te vakcine istekao.

 

stvarno ne znam kako moze vakcinisan pas da oboli

 

@sky... bas mi je zao ????

Edited by mustang
Link to comment

kad je moja umrla pre godinu i po dana, malo posle toga sam negde procitala da psi ne umru, nego zaspu u srcu svog coveka, i da kad ti srce treperi i kad places za njima, da to oni masu repom, pozdravljaju... od tada moja spava u mom srcu. evo bas mi mase repicem...

Link to comment

kad je moja umrla pre godinu i po dana, malo posle toga sam negde procitala da psi ne umru, nego zaspu u srcu svog coveka, i da kad ti srce treperi i kad places za njima, da to oni masu repom, pozdravljaju... od tada moja spava u mom srcu. evo bas mi mase repicem...

:heart:

 

nekad kada mi se ivan ususka, ume da me gleda i da ne trepce, i gleda tako direktno u oci...ucini mi se da me aja, leposava, lepa, gleda. mozda tripujem, ali od prvog dana imam osecaj kao da smo se ovaj pas i ja vec pre znali....

 

 

sky, zelim sto pre drugog psa...to je nas jedini lek

Link to comment

kad je moja umrla pre godinu i po dana, malo posle toga sam negde procitala da psi ne umru, nego zaspu u srcu svog coveka, i da kad ti srce treperi i kad places za njima, da to oni masu repom, pozdravljaju... od tada moja spava u mom srcu. evo bas mi mase repicem...

Pre par dana sam čitao tvoju priču na forumu kod susjeda i plakao jer sam znao da i nas to čeka...

 

sky, zelim sto pre drugog psa...to je nas jedini lek

Ja imam još tri komada (koji nemaju pojma šta ih je snašlo, jer ih odjednom ne ispuštamo, samo ih gnjavimo i mazimo :) ) ali nije ništa lakše.

Odnosno, imam pse ceo život, ali nikad nisam bio u situaciji da moram nekog da uspavam, to je (meni) deset puta teže nego kad ti pas ugine od starosti ili bolesti.

I pored toga što razum govori da im pomažeš da se više ne muče, druga strana razuma ti kaže da si ih ubio, ovako ili onako.

 

Hvala svima na podršci :heart:

Link to comment

nisi ubio nikoga! razumem iz koje perspektive gledas, nekad sam i ja isto razmisljala pa su mi se otvorile oci (uticaj filma million dollar baby).

pas se mucio onako, stenecak je skoro pa nepovratan da se izlezi. ti si pomogao da mu se agonija i mucenje skrate. dao si mu sansu da ode u miru. eutanazija je podjednako veliki dar kao i rodjenje.

 

veruj mi, uradio si plemenitu stvar ma koliko mislis drugacije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...