Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

... nije ni moguće da jedan isti lek (hemijsko jedinjenje) brani i od krpelja i od srčanog crva,..  

 

Има препарата, широк је спектар дејства:

 

http://petkurir.blogspot.rs/p/antiparazitici.html

 

Заштита од комараца је тек у последње две године актуелна зато није пристутна у сваком препарату.

Срчаног црва су донели италијански пси прво у Војводину, врло брзо се раширио по целом Подунављу.

Edited by zmanic
Link to comment

Sumnjivo mi to, ne verujem u magične lekove koji leče sve sve sve, dok ne pogledam uputstvo za upotrebu (ono stručno veterinarsko), i ne porazgovaram sa par veterinara. Kao što rekoh, već sam čuo (čak od veterinara) priče da konkretan lek za srčanog crva rešava i krpelje, kad ono u upstvu sitnim slovima lepo piše da ubija zakačene krpelje, a ne da ih sprečava da se zakače. A da ne spominjem averziju prema reklamama gde se spominju "biljni preparati".

Jednostavno, organizmi (buve, krpelji, srčani crv, krpelj, gliste) se drastično razlikuju, teško da jedna ista supstanca radi sve što treba svim organizmima (ubija crva, odbija buvu i krpelja) i to sve u potrebnoj dozi za sve organizme i da pri tom ne otruje psa. Osim ako neko (na primer Bayer) uspe da u istu flašicu smućka svoj Advantix (odbjanje krpelja i buva) i Advokat (ubija srčanog crva i gliste) pa to proda kao nov, revolucionarni preparat.

 

 

Ovaj preparat koji si spomenuo (Bars) rešava srčanog crva tako što radi kao repelent za komarce? Meni to ne deluje kao pouzdana odbrana.

 

 

Срчаног црва су донели италијански пси прво у Војводину, врло брзо се раширио по целом Подунављу.

 

? kako to, kada se raširio po celom svetu (skoro svuda gde ima komaraca) i živi i u drugim životinjama, ne samo psu

 

Meni je jedan veterinar pričao, da po njegovom mišljenju srčani crv postoji odavno na ovim prostorima, ali se ranije niko nije bavio dijagnostiom, autopsijama pasa, jednostavno se nije obraćala pažnja (?)

Edited by Frile
Link to comment

Za odbijanje komaraca najbolje sredstvo je mađarska mast Szuku, traje 7-8 sati, ima je u prodavnicama ribolovačke opreme.

To o srčanom crvu sam čuo od lovaca po Vojvodini.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Link to comment

Za odbijanje komaraca najbolje sredstvo je mađarska mast Szuku, traje 7-8 sati, ima je u prodavnicama ribolovačke opreme.

To o srčanom crvu sam čuo od lovaca po Vojvodini.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

Koji god da je izvor informacija, treba ga uzeti sa dosta zrna soli :)

 

Imam taj Szuku, koristim ga na sebi kad baš moram, ali tek je to teška hemija. Imam osećaj da skraćujem sebi život svaki put kad se namažem time.

 

Elem, da li Bars samo odbija komarce ili ubija larve srčanog crva koje eventualno postoje u krvi psa? Trebalo bi da piše na uputstvu, odnosno da može da se zaključi iz spiska aktivnih sastojaka.

Link to comment

Obzirom da imam u neposrednom okruženju psa sa srčanim crvom, malo sam se uputio u celu stvar.

Jedna jedina stvar ubija odraslog crva: Imiticid (Immiticide), preparat na bazi arsenika. Koristi se isključivo kod tretmana pasa koji imaju odrasle crve u srcu i plućima, a i tada je potreban veliki oprez i stalna kontrola krvne slike i još kojekakvih parametara.

 

Postoje drugi preparati koji se daju dok je crv nerazvijen ili u larva stadijumu (<6 meseci) i koji ubijaju samo larve, ne i odrasle crve.

 

E sad, prava preventiva je nešto što odbija komarce sa pasa, jer se crv prenosi isključivo ujedom zaraženog komarca, ali naravno, industrija ne bi bila to što jeste kad ne bi prodavala preventivne preparate svake vrste, a upitne efikasnosti.

Link to comment

moj pas je uginuo od srčanog crva pre 13 godina.

u to vreme to nije bila česta pojava u beogradu.

u trenutku kada mu je dijagnostifikovan crv je već bio veliki a pas relativno star.

uginuo je treći dan od primanja leka.

Link to comment

bili juce na hiking, sve bilo super dok nismo stigli do vrha. a onda je kolabirao...srcani udar samo sto nisam dobila. nije davao nikakve znake da mu je lose, cak naprotiv....lud ko struja gore-dole, glava mu je bila pokvasena, vodu pio usput. trail je prilicno zajeban i tezak a pri tom je bila vrucina ai nismo isli po najvecoj vrucini. u svakom slucaju, pena na usta, ne mice se, ne reaguje, prvo sam ga polivala vodom po glavi i telu u predelu srca narocito...a onda smo ga nosili dok smo se spustali...i opet stali u neki hlad da vidimo da li ce mozda malo bolje biti...sve u svemu, dok smo sisli do dole, on se skoro 90% oporavio. 

 

probala sam da izguglam sta je, verovatno je iscrpljenost jer heat stroke zahteva i povracanje i proliv sto on nije imao. samo je lezao nepomican. pratila sam mu jezik da mu ne pomodri, onda bih rendzere zamolila da me odvezu do dole i da ga odvedem u bolnicu. ali nije trebalo. posle je vet preko telefona rekao ako mu bude bilo lose u toku noci da ga odvedem u bolnicu a ako ne, nista. samo da je collapsed od vrucine i tezine terena. 

 

 

moracu malo vise da pazim. muz me optuzio da sam pokusala sina da ubijem. srecom kada god idemo nas dvoje negde (pas i ja)..ponesem 3-4 flase vode i kolacice njegove.

Edited by mustang
Link to comment

bili juce na hiking, sve bilo super dok nismo stigli do vrha. a onda je kolabirao...srcani udar samo sto nisam dobila. nije davao nikakve znake da mu je lose, cak naprotiv....lud ko struja gore-dole, glava mu je bila pokvasena, vodu pio usput. trail je prilicno zajeban i tezak a pri tom je bila vrucina ai nismo isli po najvecoj vrucini. u svakom slucaju, pena na usta, ne mice se, ne reaguje, prvo sam ga polivala vodom po glavi i telu u predelu srca narocito...a onda smo ga nosili dok smo se spustali...i opet stali u neki hlad da vidimo da li ce mozda malo bolje biti...sve u svemu, dok smo sisli do dole, on se skoro 90% oporavio. 

 

probala sam da izguglam sta je, verovatno je iscrpljenost jer heat stroke zahteva i povracanje i proliv sto on nije imao. samo je lezao nepomican. pratila sam mu jezik da mu ne pomodri, onda bih rendzere zamolila da me odvezu do dole i da ga odvedem u bolnicu. ali nije trebalo. posle je vet preko telefona rekao ako mu bude bilo lose u toku noci da ga odvedem u bolnicu a ako ne, nista. samo da je collapsed od vrucine i tezine terena. 

 

 

moracu malo vise da pazim. muz me optuzio da sam pokusala sina da ubijem. srecom kada god idemo nas dvoje negde (pas i ja)..ponesem 3-4 flase vode i kolacice njegove.

 

nadam se da je mukica mala sad bolje.

prekini da ga vukljaš po vrućinštini po vrletima.

hoćeš da mu se stvarno nešto loše desi?

on je još uvek beba i nema dovoljno snage za te tvoje avanture.

posebno po vrućini.

vodi ga po lakšim trejlovima bar dok malo ne poraste.

Edited by beta kentauri
Link to comment

necu vise dok ne napuni godinu dana....strah nakupih ...a inace je on bio kao nov isto vece....i kupicemo mu onaj pojas sto hladi....nisam isla po najvecoj frucini ali je trail bio tezak a tempo brzi.

 

sve sam radila by the book (polivala ga usput vodom i pio je dok smo setali)  i opet eto moze da se desi...

 

 

i poceo je da dize nogu  :wub:

 

htela bih sada da ga naucim da skroz prestane da piski u kuci..ili je jos rano? zapisava non stop ali barem to radi u odredjenom delu stana gde postavljamo one pads. 

Edited by mustang
Link to comment

krajnje je vreme da prestane da zapišava po kući.

ukidaj mu pads i ta mesta naprskaj nekim eteričnim uljem rastvorenim u vodi, npr eucaliptus.

vodi ga napolje 3-4 puta dnevno i to je to.

već je veliki dasa nema više da glumi upišuru po kući.

inače je mnogo sladak.

 

ja sam mislila da ove godine uzmem štete ali se nešto iskomplikovalo pa akciju odlažem za februar mart sledeće godine. treba to čudo vaspitavati.

Edited by beta kentauri
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...