Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

I Foresto ogrlice i Advantix ampule ^_^

 

Btw, obratite pažnju i na zaštitu od komaraca, sinov pas fasovao srčanog crva, koji se prenosi isključivo ujedom komaraca.

Kaže vet da je poslednjih par godina crv u opasnom porastu...

Link to comment

Front lajn ampule.

 

Ove godine mu još nisam ništa stavljao a bili smo više puta u Šumaricama i ni on ni ja ne zapatismo ni jednog krpelja. :)

 

cs.jpg

Link to comment

to se kod nas menja iz sezone u sezonu

 

iskljucivo ampule, ove godine advantix radi

prijatelj sa svog psa skinuo 4 krpelja preko nove foresto ogrlice, do ove godine nije se zalio

 

kupim jednu adv. amp. za pse do 20kg i podelim na 2 moja psa koji su cc 10kg svaki, tako mi je najisplativije, stavljam na cc mesec i po

 

ne kombinujem ogrlice i ampule, previse otrova za moj ukus

Link to comment

Pa ja sam do sada koristio samo "advokate" i imao neki francusku biljnu ogrlicu. Isto sam kao i ti kupio najvece pakovanje pa vadim svakih mesec dana njegovu dozu. Jedino mi malo frka sto su i advocate i advantix  dvokomponetni  preparati , pa da li dobro izvucem od svakog sastojka ... Mnogi mi savetuju ampule , a meni sve nesto frka da ne napravim neko vece sranje sa njima (da odreaguje na njih)

Link to comment

da podsetimo;

 

- psu se ampule ne smeju aplicirati na mesta koja može dohvatiti jezikom (polizati)

  i paziti da ne stupi u kontakt sa drugim psima dok se ne prosuše aplicirana mesta.

- nikada advantix i slične (permetrin base) preparate ne koristiti na mačkama.

- najozbiljnije operite ruke nakon tretmana...ne postoji poznati antidot.

Edited by Musky
Link to comment

Sta koristite protiv krpelja ? Odnosno koju kombinaciju da bi pokrila skoro sve napasnike ?

 

Ampule BARS, ruske, od februara do novembra, Najisplativije i do sada nije primećeno ništa na psima.

Edited by zmanic
Link to comment

au, zmanic, hvala ti puno

 

znaš kolko se moja majka ubila tražeći ovo, ne znam gde sve po Nišu nisam pitao i ljudi nisu ni čuli za Bars, nikad mi nije palo na pamet da pogledam na kupujem prodajem 

 

nama je kum preporučio, dao nam je da probamo al posle nismo mogli da nadjemo, pitao isto i po Zaječaru i Negotinu ...

 

hvala još jednom

Edited by jiraiya
Link to comment

Hvala puno !  Vidim ne spominje se srcani crv ( njega se i najvise plasim) ili mozda ovaj nije samo spomenuo u oglasu?

 

Koliko ja kapiram nije ni moguće da jedan isti lek (hemijsko jedinjenje) brani i od krpelja i od srčanog crva, Drugačiji organizmi (crvi, krpelji...), drugačija hemija...  Priča da jedan isti lek štiti od svega je meni od starta sumnjiva.

 

1. Srčani crv prenose komarci, to je organizam koji se razvija i živi u velikim krvnim sudovima psa i vremenom poraste toliko da može da ih začepi i ubije životinju.

2. Pre bilo kakvog tretmana protiv srčanog crva, treba proveriti da li je pas već zaražen. Ako već postoji veliki srčani crv, i ako se ubije, može da se otkači i kao veliki tromb se pokrene i ubije psa. Prognoze i mogućnosti lečenja ako je pas uveliko zaražen nisu dobre.

3. Jedini lek je da se u krvotoku psa stalno (tokom sezone komaraca) nalazi mala doza leka koja je dovoljna da ubija larve srčanog crva. To može biti na primer advokat ili drugi preparati. Naravno, sve te hemije na duži rok i u većim dozama nisu bezazlene ni za psa, opterećuju organizam. Ja mom psu (8 kg) od skora dajem jednom mesečno osminu tablete "prazimec-d" (inače nisu skupe), veterinar je rekao da je to minimalna doza leka koja ubija larve, a pri tom minimalno opterećuje organizam psa.

4. Negde se može pročitati da lek protiv srčanog crva ubija i krpelje. To je tačno, ubija krpelje koji su već nakačeni na psa i hrane se krvlju - ali za razliku od frontlajna i sličnih preparata ne služi da spreči krpelje da se zakače i zaraze psa. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...