Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Eticnost je bitna: nick koji je na prve 2/3 strana topika o Vucicevom ministru sekao vene na perspektive koje isti otvara kao opiziciona alternativa Vucicu i koji pri tom ni jednom nije pomenuo etiku, sada zaskace profesionalce nebulozama i soljenjem pameti o urbanistickim resenjima, nevezano za njihovu genezu, poreklo, okolnosti, od politike do ekonomije.

Ta nadmocna™ eticka logika moze da se primeni, na primer, i na nekoga ko umontira knjigovodstveni program recimo firmi Milan Blagojevic, onoj koja pravi sporete Smederevce, a tek o dizainerima kutija za cigarete, direktnim etickim™ ubicama, ne smem ni da razmisljam... :fantom:

Link to comment

koliko vidim, beta je osoba od struke ili bar uvida u ono što je zamišljeno po pitanju saobraćaja. hazard i ja smo samo likovi koji (ne)užvaju u saobraćajnim rešenjima. hazard je svojim postom umnogočemu u pravu. i u tom povlađivanju struke budalaštinama političara. setimo se davnog radoja koji je prekoračao ždanovljevu i, u stilu bate stojkovića, predložio da se tramvaj tu protera.

 

lično, mislim da bi jedino tunelsko rešenje koje bi povezalo levu obalu save sa levom i desnom obalom dunava bio onaj koji bi povezao lastu na autoputu i mirijevski bulevar. skup ali koristan. sad, ja sam laik, stručnjaci mogu da me..........

Link to comment

Sad bez zezanja. Problem je kako ja vidim što urbanisti crtaju kako misle da bi bilo idealno u nekim  idealnim uslovima. 

 

Pa npr nacrtaju neki nadvoznjak koji spaja prokop i deligradsku i pristupne saobraćajnice. Ljudima blokiraju parcele, a nema šanse da se to ikada izgradi a kamoli ekspropriše i ljudima bar daju pare.

 

Kao prokop što je bio 50 godina blokiran, ili onaj nastavak terazijske terase, već spominjani.

 

A i zavod se, koliko kapiram, pretvorio u lupača pečata, počevši od plana za BnV i struka dodatno degradira zajedno sa celim društvom...

Link to comment

+1

 

na Hazarda i Hamleta

 

Dobro zbore ljudi. Pozivanje na Struku™ 2017 je ništa drugo nego mlaki pokušaj zadovoljenja akademske ili profesionalne sujete i vere u sopstvenu bitnost.

 

Ko god crta tunele od 5 km ispod pola grada taj nije u vinklu, a zašto nije u vinklu li je pitanje širokog obuhvata. Pitanje institucije i politike (ko ga je i zašto tamo postavio da odlučuje), struke, profesionalnog morala i etike itd.

 

Inače, iskočilo mi je nešto na fejsbuku, neka javna rasprava o postavljanju stanice za gorivo na Novom Beogradu? Počela je juče i traje do 5.7. ako se nešto ne uradi ko zna šta će da nakarikaju.

Edited by Utvara
Link to comment

Sad bez zezanja. Problem je kako ja vidim što urbanisti crtaju kako misle da bi bilo idealno u nekim  idealnim uslovima. 

 

Pa npr nacrtaju neki nadvoznjak koji spaja prokop i deligradsku i pristupne saobraćajnice. Ljudima blokiraju parcele, a nema šanse da se to ikada izgradi a kamoli ekspropriše i ljudima bar daju pare.

 

Kao prokop što je bio 50 godina blokiran, ili onaj nastavak terazijske terase, već spominjani.

 

A i zavod se, koliko kapiram, pretvorio u lupača pečata, počevši od plana za BnV i struka dodatno degradira zajedno sa celim društvom...

 

baš me čudiš

 

uzgred, degradacija struke i zavoda nije baš juče počela a ti to dobro znaš

Link to comment

Nije, i ne kažem to. Počelo je rekao bih ok 2000 baš jako sa investitorskim urbanizmom, ne sporim, i nije tu krivica struke, odnosno krivica je, ukoliko se m ože reći što nije uspela da se odbrani.

 

Ali Đilas se zaustavio pred zavodom npr zbog Kalemegdana.

 

ALi zaista mislim da je problem nerealnog sagledavanja nekih stvari, čak i dugoročno. Ne govorim o sitnim stvarima oko kojih se ljudi uvek bune - nego oko nekih krupnih.

 

Nisam imao nameru da budem zajedljiv, ako je tako izgledalo.

Link to comment

Nije, i ne kažem to. Počelo je rekao bih ok 2000 baš jako sa investitorskim urbanizmom, ne sporim, i nije tu krivica struke, odnosno krivica je, ukoliko se m ože reći što nije uspela da se odbrani.

 

Ali Đilas se zaustavio pred zavodom npr zbog Kalemegdana.

 

ALi zaista mislim da je problem nerealnog sagledavanja nekih stvari, čak i dugoročno. Ne govorim o sitnim stvarima oko kojih se ljudi uvek bune - nego oko nekih krupnih.

 

Nisam imao nameru da budem zajedljiv, ako je tako izgledalo.

 

ma sve je ok, nisi ti zajedljiv tip.

 

ima među strukom raznih sranja.

na kraju krajeva ipak su to živi ljudi.

ima dosta onih koji su bili sasvim dobri stručnjaci ali su se prišljamčili političarima iz koristoljublja.

prodali duše đavolu pa sad više nema povratka.

ima i klasične nepismene stoke.

ali ima i mnogo poštenog sveta koji jedva sastavlja kraj sa krajem.

u zavodu malo malo da kasni plata. a decu treba hraniti i račune plaćati.

 

ne opravdavam javašluk samo konstatujem

Link to comment

Ja ne opravdavam ali imam dosta rayumevanja za takve stvari.

 

Jbg, imaš   posao koji čak i voliš, i koji jedino možeš da radiš u državi. Imaš kredit/ nemaš stan, decu treba hraniti a partner ti npr profesor srpskog ili istoričar umetnosti koji isto radi u školi. I sada se ti nešto buni i potopi secu ispod granice egzistencije. A situacija je takva da neće ni na razgovor da te pozovu ako si na neki način obeležen. I onda ko nema izbora sklapa dogovor sa djavolom

 

...

Edited by Hamlet Strašni
Link to comment

Inače, iskočilo mi je nešto na fejsbuku, neka javna rasprava o postavljanju stanice za gorivo na Novom Beogradu? Počela je juče i traje do 5.7. ako se nešto ne uradi ko zna šta će da nakarikaju.

Svaki blok (bar uz Jurija Gagarina) će imati svoju pumpu jer smo tako u mogućnosti.

Link to comment

Pa i jeste logicno, toliko dobro rade da se ovi u 63. iznenade kad im neko svrati. Cuvena Energozupa. Ako to nije neko pranje para, ne znam sta je

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...