Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

 

a sačekalo nas je obaveštenje u Sarajevskoj 'da se stanari mole za strpljenje sledećih 75 (!) dana'.

 

 

Па шта руше 75 дана леб те јебо.

Link to comment

Utvrđenje. Mnogo dobra gradnja.

 

edit: posle 11-tog septembra su, u sklopu obezbeđivanja njihovih ambasada, iskopali rupe od minimum 10 metara oko ambasade, stavili tešku armaturu dole, a gore postavili žardinjere i stubove. To su posle isekli kad su se selili, a armatura ostala. Neko će se neprijatno iznenaditi kad jednom bude krenuo tu da kopa.

 

Pri tom to glupiranje nije sprečilo one budale da im spale ambasadu.

Edited by Anonymous
Link to comment

Luksuzni kompleks na mestu stare ambasade SAD

 

Ovo mi je na 20 metara od kuće, doslovno. Danas se zbog vibracija mašina, koje realno ruše američko utvrđenje, a ne stambeni blok, srušio stari zid između bivše ambasade i mene. Dobro je da niko nije poginuo, tu prolaze ljudi.

 

Živ nisam da vidim da li će mi kuća (prilično stara, kao i ostale ovde) ovo preživeti, realno imam seriju zemljotresa bar dvadeset puta dnevno, a sačekalo nas je obaveštenje u Sarajevskoj 'da se stanari mole za strpljenje sledećih 75 (!) dana'.

 

 

Ovo me ludački zanima, gde, prevarant, zamišlja da smesti te divote?

 

Zašto imbecili Izraelci ruše ultrasolidnu gradnju bivšeg američkog utvrđenja umesto da se tamo samo usele?

Plus onaj TC umesto saveznog mupa... Edited by Frank Pembleton
Link to comment

hoće i rušiti i utvrđenje u kneza mioša?

 

kada smo kod ambasada..... gledam onaj pano na mestu nemačke ambasade. tek će ono što su predvideli biti bunker. sa puškarnicama.  kada će ta tvrđava da počne da buja? gledajući staro i novo, staro mi je bilo OK.

Link to comment

Taj tunel se nece nikada izgraditi jer je preskup. Plus, tesko moze da se zavrsi za jedan mandat, pa da se prikazuje kao ekspres uspeh vlasti. Vidimo kako se sad UMP tj. "novi bulevar" prisvaja od strane nove vlasti, a zacrtan je jos u veme Nese Bogdanovica.

 

Tako se odustalo od Belama (i ako je ucrtan u GUP i rekonstrukcija Bulevara je radjena tako da tramvajske bastice budu dovoljno siroke za laki metro), tako je odlozen do daljnjeg tunel koji treba da spoji Autokomandu s Adom i novim mostom, i tako dalje. Pa od UMPa na NBG koji je trebalo da bude (polu-)denivelisan su napravili bulevar sa semaforima...tu su stedeli, a kao kopace tunel ispod centra. Nema sanse.

 

ja sam napisala koji su preduslovi. nisam se bavila pitanjem da li će biti izgrađen ili ne. planska dokumentacija se uveliko radi.

sa urbanističke tačke gledišta, tunel je opravdan jer će povezivati nbg sa karaburmom, adom hujom, višnjicom , mirijevom i prekodunavskim čača zemljama. za te delove grada se radi gomila pdr-ova i to je jedan od pravaca širenja grada. da li će i kada to i početi da se gradi nije na meni da odlučim. niti sam političar, niti sam bliska i jednoj vlasti. govorim isključivo sa stanovišta struke.

što se tiče tunela careva ćuprija autokomanda, ovog proleća sam videla idejno rešenje za tu deonicu tunela. ulazno/izlazni portal kod autokomande je u zoni tabanovačke i triše keclerovića. mislim da će tu biti potrebna ekspropriacija i veliko rušenje kako bi se izašlo na autoput. taj tunel nema smisla bez nastavka u zoni grčića milenka i bregalničke pa dole ka dimitija t i pored groblja severnim bul.

videla sam preliminarno idejno rešenje :isuse: .

možda to i može da se izvede na nivou papira, u realnosti nema šanse. posebno što je bio predviđen otvoreni iskop :isuse: .

koliko ja meni poznato, ni jedna vlast za svog mandata neće moći da izvede i jedan od tih tunela jer je godišnja norma oko 250m. prosečna dužina tunela je oko 2-2.5km.

Link to comment

Prvi planirani iylay tog tunela je bio valjda ugao maglajske i milutina ivkovica, pa onda kod rasadnika gde su sad gemaksovi teniski tereni. Sad ga gurnuse na vozdovac. Kakav sam baksuz vratice ga i srusice meni kucu da bi ga izgradili...

Link to comment

Prvi planirani iylay tog tunela je bio valjda ugao maglajske i milutina ivkovica, pa onda kod rasadnika gde su sad gemaksovi teniski tereni. Sad ga gurnuse na vozdovac. Kakav sam baksuz vratice ga i srusice meni kucu da bi ga izgradili...

:lolol:

nemoj me pogresno razumeti, ali nesto sumnjam da ce u trenutku gradnje to biti tvoj problem :)

Link to comment

Prvi planirani iylay tog tunela je bio valjda ugao maglajske i milutina ivkovica, pa onda kod rasadnika gde su sad gemaksovi teniski tereni. Sad ga gurnuse na vozdovac. Kakav sam baksuz vratice ga i srusice meni kucu da bi ga izgradili...

 

dramiš :lol:

Link to comment

 

koliko ja meni poznato, ni jedna vlast za svog mandata neće moći da izvede i jedan od tih tunela jer je godišnja norma oko 250m. prosečna dužina tunela je oko 2-2.5km.

Možda će da iznajme onu mašinu što je kopala tunel ispod Lamanša. Ona valjda 250m kopa na mesečnom nivou.  :naughty:  :misko:

Edited by Arkadija
Link to comment

Možda će da iznajme onu mašinu što je kopala tunel ispod Lamanša. Ona valjda 250m kopa na mesečnom nivou.  :naughty:  :misko:

 

to se i meni čini čitajući izjave dežurnog bolida kako će tunel biti gotov za dve tri godine.

ima bgd krticu. kopala je interceptor pa stala. valjda se pregrejao motor :lol:

Link to comment

da pitam:

šta se sada planira sa onim srednjim delom mosta koji se spušta na zemlju odmah posle buvljaka? da se odustalo od metroa, jasno je. tramvaj koji će da veže kneževac i depo kod belvila? 

Link to comment

da pitam:

šta se sada planira sa onim srednjim delom mosta koji se spušta na zemlju odmah posle buvljaka? da se odustalo od metroa, jasno je. tramvaj koji će da veže kneževac i depo kod belvila? 

 

Ta linija nema vezu sa Rakovicom, nego sa pravcem Banovo brdo - Sajam. Završava se sa pogrešne strane železničke pruge i Topčiderske reke, i nema načina da se lako i brzo spoji sa prugom za Rakovicu.

 

Čak ni veza sa Banovim brdom nije završena. Kod hipodroma, silazak tramvajske pruge sa mosta se završava u vazduhu, spoj sa prugom za Banovo brdo nije napravljen.

 

Tako da ako i bude tramvaja, to će biti linija Banovo Brdo - Belvil.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...