Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

također, mada mi onako laički deluje da su napravili opšti pičvajz sa omld brgd, koja je prilično važna za novobeogradski unutrašnji prsten. onaj semafor kod petoševića deluje da će biti nerešiv enigma. gužva na njemu je po vascjeli dan + bi trebao da se ukine pešački kod gvera, a da se pešaci preusmere na ova dva postojeća semafora. i naravno usklađivanje sa autobuskim stanicama

 

ne znam doduše ni koliko je pao pritisak sa gazele i jgagarina.

Link to comment

Ladno kažu neće ni jedna linija ići novim bulevarom

 

UMP nikada nije bio zamisljen za javni prevoz, nego za kola iskljucivo

 

to se pricalo jos pre 15 godina

Link to comment

to je pitanje dinamike izrade projektne dokumentacije, dobijanja građevinske dozvole i pre svega para.

 

Taj tunel se nece nikada izgraditi jer je preskup. Plus, tesko moze da se zavrsi za jedan mandat, pa da se prikazuje kao ekspres uspeh vlasti. Vidimo kako se sad UMP tj. "novi bulevar" prisvaja od strane nove vlasti, a zacrtan je jos u veme Nese Bogdanovica.

 

Tako se odustalo od Belama (i ako je ucrtan u GUP i rekonstrukcija Bulevara je radjena tako da tramvajske bastice budu dovoljno siroke za laki metro), tako je odlozen do daljnjeg tunel koji treba da spoji Autokomandu s Adom i novim mostom, i tako dalje. Pa od UMPa na NBG koji je trebalo da bude (polu-)denivelisan su napravili bulevar sa semaforima...tu su stedeli, a kao kopace tunel ispod centra. Nema sanse.

Link to comment

... tunel koji treba da spoji Autokomandu s Adom i novim mostom...

to je ono kod mosta shto izgleda kao da ce da izadje iz brda izmedju dve kuce, a nece? :unsure:

Link to comment

Kako god, glupo je, pogotovo što ima mesta

Pa ima mesta ali nema ljudi okolo po NBGu. Jedino bi mogli da uvedu neku expres liniju sa Kose, Tosin Bunar, west 65, buduca autobuska i onde negde preko save gde hoce...

Link to comment

Ali smešno je jer su napravili stanice i nacrtali na asfaltu ono BUS!?

Nego čuo sam i da je karambol na semaforu na ulivanju u Tošin B. ...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Ali smešno je jer su napravili stanice i nacrtali na asfaltu ono BUS!?

Nego čuo sam i da je karambol na semaforu na ulivanju u Tošin B. ...

 

....shit has hit the fan...

na tom semaforu je uvek bila svinjarija, jer je desno skretanje na gore iz smera zemuna imalo prioritet na 2 trake plus semafor, i tako godinama.

Edited by gospa buba
Link to comment

Luksuzni kompleks na mestu stare ambasade SAD

 

Ovo mi je na 20 metara od kuće, doslovno. Danas se zbog vibracija mašina, koje realno ruše američko utvrđenje, a ne stambeni blok, srušio stari zid između bivše ambasade i mene. Dobro je da niko nije poginuo, tu prolaze ljudi.

 

Živ nisam da vidim da li će mi kuća (prilično stara, kao i ostale ovde) ovo preživeti, realno imam seriju zemljotresa bar dvadeset puta dnevno, a sačekalo nas je obaveštenje u Sarajevskoj 'da se stanari mole za strpljenje sledećih 75 (!) dana'.

 

U Ulici kneza Miloša, na mestu nekadašnje američke ambasade, predviđa se izgradnja 260 luksuznih stanova, s više od 500 parking mesta i više od 5.000 kvadratnih metara restorana, prodavnica, samoposluga.

 

Budući kompleks će imati bazen, teretanu, "prostor za opuštanje i relaksaciju", bašte i zeleni pojas, "sličan kompleksima u drugim vodećim glavnim gradovima Evrope", navodi se u saopštenju gradonačelnika Beograda.

 

 

Ovo me ludački zanima, gde, prevarant, zamišlja da smesti te divote?

 

Zašto imbecili Izraelci ruše ultrasolidnu gradnju bivšeg američkog utvrđenja umesto da se tamo samo usele?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...