Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

 
koju konkurenciju? nema vise (skoro) nikoga osim njih i telekoma.
 
edit
[mention=295]Frank Pembleton[/mention]
 
sbb duopolsku poziciju koristi i sada, to je jasno.
 
sto se zalaska u atar tice, to je radjeno usled ogranicenog capexa. bolje je da gradis tamo gde nema drugi veliki igrac, nego tamo gde se moras takmiciti.
 
 
Ma pusti ti to imali su dogovor da ne zalaze.
Njih su cimale čitave zgrade na ivicama zona pokrivenosti gde nije bio problem da se dobaci niti bi to opteretilo mrežu.
Jednostavno nisu hteli. A onda su pokupovali manje operatere.
A posle kad je TS krenuo da uleće bilo je kme kme ne dajte im to nije legalno...








... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ma pusti ti to imali su dogovor da ne zalaze.
Njih su cimale čitave zgrade na ivicama zona pokrivenosti gde nije bio problem da se dobaci niti bi to opteretilo mrežu.
Jednostavno nisu hteli. A onda su pokupovali manje operatere.
A posle kad je TS krenuo da uleće bilo je kme kme ne dajte im to nije legalno...








... Shiit has hit the fan
 

 

 

o kom periodu pricamo? sta znaci telekom je poceo da ulece? 

Link to comment
50 minutes ago, nenad said:

 

pa ok, ja sam napisao da nije tako a napisao i zasto sam u to siguran. 

pitaj sledeci put za neki argument za tu tezu, pa podeli ovde, posto vidim da ti ne znas.

To tvoje nije nikakav argument kao što nije ni ono moje ali aj ok.

Link to comment
Just now, Barti66 said:

To tvoje nije nikakav argument kao što nije ni ono moje ali aj ok.

 

ako jedna kompanija gubi (dosta) novca zbog poteza druge ne znam kako moze biti govora o saradnji izmedju te dve kompanije. rado bih saznao nesto novo, pa te molim da mi to objasnis. ako ne znas pitaj, pa prenesi.

Link to comment

Sit sam se nagledao tendera i ugovora gde jedna "firma" daje relativno normalne uslove uz rel normalnu cenu a nasuprot nje stoji druga "firma" koja ima takođe rel ok uslove uz neki bonus po višestruko višoj ceni. Naravno, tender dobija gruga "firma" ali najzanimljivije je to što obe "firme" odlaze na kraju srećne i zadovoljne ruku pod ruku. Naravno niko ne obrazlaže zašto baš druga "firma" a ne prva, a isto tako niko nesme ni da pita.

(Prva "firma" naravno ima solidne troškove učešća, ali se nesećam da sam ikada video da je bilo žalbe na rezultat tendera).

Isto važi i za odnos izvođača i nadzornih organa.

Nisam nikada tvrdio da je odnos Š/AV burazerski, ali gde ima dima ima i vatre...bar obično tako bude.

Link to comment
1 minute ago, Barti66 said:

Sit sam se nagledao tendera i ugovora gde jedna "firma" daje relativno normalne uslove uz rel normalnu cenu a nasuprot nje stoji druga "firma" koja ima takođe rel ok uslove uz neki bonus po višestruko višoj ceni. Naravno, tender dobija gruga "firma" ali najzanimljivije je to što obe "firme" odlaze na kraju srećne i zadovoljne ruku pod ruku. Naravno niko ne obrazlaže zašto baš druga "firma" a ne prva, a isto tako niko nesme ni da pita.

(Prva "firma" naravno ima solidne troškove učešća, ali se nesećam da sam ikada video da je bilo žalbe na rezultat tendera).

Isto važi i za odnos izvođača i nadzornih organa.

Nisam nikada tvrdio da je odnos Š/AV burazerski, ali gde ima dima ima i vatre...bar obično tako bude.

 

ne znam kakve veze ima ova prica o tenderima sa ovime o cemu pricamo.

 

sto se dima/vatre tice, molim te odgovori mi na pitanje. ako ne znas, pitaj pa prenesi.

Link to comment

Ako nevidiš apsolutno tvoj problem.

Jedina razlika je u nivou i količini novca, sve ostalo je identično.

Opet ti ponavljam, nisam tvrdio da je tako i stao iza toga, ali da je apsolutno moguće, moguće je...i u ovakvoj državi lako izvodljivo.

Link to comment

kako moze biti identicno taljenje koje si ti opisao i situacija izmedju sbb i telekoma, gde ovi drugi sipaju drzavne pare u bunar, sto za posledicu (izmedju ostalog) ima i pad profita ovih drugih? 

 

edit

jos jednom, objasni mi kako je moguce. zasto bi sbb ucestvovao u tome, gde je njihov tal? kako zamisljas da to funkcionise tacno (ili bar otprilike)?

 

 

Edited by nenad
Link to comment
 
 
o kom periodu pricamo? sta znaci telekom je poceo da ulece? 
O periodu "ranog" razvoja kablovske gde si imao brdo sitnih igrača i gde je sbb kidao i telekom još nije bio u fazonu "pun gas".
Gde si imao IKOM, Radijus Vektor...
Tu se lepo videlo ponašanje jedne kompanije koja nema problem da koristi svoj monopolski položaj do granica maksimuma.
I to je "normalno", samo nemojmo da se pravimo da bi se oni drugačije ponašali da su u mogućnosti.







... Shiit has hit the fan

Link to comment
17 minutes ago, Frank Pembleton said:

O periodu "ranog" razvoja kablovske gde si imao brdo sitnih igrača i gde je sbb kidao i telekom još nije bio u fazonu "pun gas".
Gde si imao IKOM, Radijus Vektor...
Tu se lepo videlo ponašanje jedne kompanije koja nema problem da koristi svoj monopolski položaj do granica maksimuma.
I to je "normalno", samo nemojmo da se pravimo da bi se oni drugačije ponašali da su u mogućnosti.







... Shiit has hit the fan
 

 

ma naravno, oni su korporacija ciji je jedini cilj profit.

 

jos samo nesto, oni nisu napadali radijus i ikom, jer su racunali da ce i jedne i druge kupiti.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Aj razumem da se stanari boje da prekreče mural nekog narkodilera (ima 20 godina jedan na ćošku sa Bačvanskom) ili Mladića, mogu noge da im polome sutradan iza ćoška.

Ali ne kapiram da ovo gledaju svaki dan (ulaz u visoku stambenu zgradu u Požeškoj), i kao ok. Jbt, na šta ovo liči. I plus Gaogovac. I plus što je umetnika mrzelo da prekreči ceo grafit ispod, nego je ostavio pola.

Glupo prema Nebojši, stvarno nije zaslužio ovo.

 

Na šta liči grad majko mila.

 

InCollage_20220418_093031561.jpg

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Tripujem da neko ima kočnicu ka "da ne prefarbavam Glogovca", koliko god ovo bilo ruglo.
To onaj 1% ljudi koje zapravo interesuje da grad liči na nešto...







... Shiit has hit the fan

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...