Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Poenta mog pitanja je sto je taksistima i gradu bitno da se povecaju cene, a ne da se poboljsa usluga. Sto podrazumeva bolju organizaciju taksi prevoza, kao i disciplinovanje vozaca.

Edited by Milosh76
Link to comment
16 minutes ago, Milosh76 said:

Jel postoji opcija u dogovoru "vozac se mora tusirati i brijati svako dana"?

 

2 minutes ago, Milosh76 said:

Poenta mog pitanja je sto je taksistima i gradu bitno da se povecaju cene, a ne da se poboljsa usluga. Sto podrazumeva bolju organizaciju taksi prevoza, kao i disciplinovanje vozaca.

 

jbt, milose pomislio bih da si zastavnik 1kl JNA u penziji.

ako ih brijanje, po mogucstvu 'ladnom vodom, ne dovede u red onda nece nista.

:)

Link to comment

Imidz je vazan :D nisam pomenuo da moraju znati engleski, to je vec visa kategorija.

Pre 3-4 dana sam usao u taksi posle milion godina, pobegla mi neka Oktavia, a stala Lanca.

Majko mila na sta je licio auto. Pre 20 godina je mozda bio udoban i ispravan. A ni vozac nije nista bolje izgledao.

Sustina je da se taksi prevoz mora od nule praviti i sto se tice vozaca i voznog parka, prava i obaveza, radnog vremena, izdavanja racuna...a ne samo poskupljenja i "mi mrzimo CarGo".

  • -1 1
Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Jel Beograd ima ogranicen broj taxi licenci? Kako neki ćata sa tek polozenim vozackim moze postati taksista?

Nikako jer se traži 5 godina vozačkog iskustva. Normalno je da vas ne vozi vozač početnik. 

Link to comment
2 hours ago, nesha taxista said:

Nikako jer se traži 5 godina vozačkog iskustva. Normalno je da vas ne vozi vozač početnik. 

 

Ok, da preformulisem pitanje.

 

Jel Beograd ima ogranicen broj taxi licenci? Kako neki ćata sa tek polozenim vozackim, nakon sto odvoza pet godina, moze postati taksista?

Link to comment

Ograničen je broj, ćata bi trebao da položi i ispit iz poznavanja grada kao i da ima valjda 3. stepen saobraćajne struke. Onda se prijavi i čeka. 

Tako je u celoj Srbiji sada, to je republički zakon. U dosta zemalja u svetu je broj taksi dozvola ograničen. Već vam je i na ovoj temi objašnjavano zašto je to tako. 

U ovoj zemlji ćate na državnim jaslama uglavnom nemaju želju da postanu taksisti. 

Link to comment

E to mi reci. Posto Beogradu, uz sve taksiste i cargo vozace, fali bar jedno 1000 taxi vozila da bi taj prevoz funkcionisao normalno. I za to je resenje vrlo jednostavno - neka grad otvori konkurs za dodelu novih licenci, neka licenca kosta 2-3-5 hiljada eura, ne znam, cisto da stari taksisti ne mogu da se bune kako su oni polomili ledja da dodju do iste, a ovima se nudi na tanjiru. Ako imas vise potencijalnih vozila, onda i sami vozaci moraju podici kvalitet svoje usluge, jer im otaljavanje posla nece vise prolaziti. A gradjani ce imati neko poverenje da ako zele negde da odu taxijem, da ce to moci da ucine, a ne da bacaju pasulj svaki put da li ce im se neko javiti i prihvatiti voznju.

 

Naravno, od toga nema nista, da se tako nesto objavi, opet ce da krene strajk i blokiranje ulica.

Link to comment

@goofs Čak mislim da ne bi nužno neki dodatni servis bio konkurencija već postojećem sistemu. Znači servis koji je uvijek dostupan, kvalitetniji vozni park i moguće zakazivanje i u gradu, naravno uz odgovarajuće cijene takve usluge. Pa i cargo koji je počeo kao servis za sirotinju vrlo brzo je skapirao gdje su najbolje mogućnosti za širenje biznisa.

Link to comment

Ustvari je problem u rascepkanosti. Ima više od deset taksi firmi, a svako zna brojeve samo 2 ili 3 udruženja. Tako se često dešava da vi zovete udruženja koja znate, a neka druga imaju vozilo blizu vas, ali vi ne znate broj. Niko ne zna. 

Sve studije posmatraju taksi kao jedinstven sistem. E. ali kad ja to kažem mušterijama mnogi kažu kako hoće više firmi, konkurenciju itd. E, pa rascepkanost je u suprotnošću sa efikasnošću. Praksa je to pokazala. 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...