Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

11 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ko kaže da će biti autobusa?
A najbolje da će samo zbog mosta da uvedu te "bešumne".
 

 

Nema sta da uvode, nece sigurno stavljati sine na nacin na koji se to radilo pre pola veka. Sam si rekao, i slazem se s tim, da ce gledati da urade sve sto mogu da ucine plezir svojoj novokomponovanoj eliti. Samo kazem da ne mora da znaci da ce to uciniti tako sto ce iskljuciti tranvaje iz saobracaja jer ima i drugih nacina.

Link to comment
23 minutes ago, gospa buba said:

naravno, ali koje su shanse? mi prema tom delu istorije vec imamo skaredan odnos, sa idejom da se sve lepo zaboravi.
 

 

Ne znam koje su sanse. Kao sto rekoh, nadam se da bi to mogli napraviti kao dodatni vizuelni bonus ovima sa druge strane reke a usput pokupiti pokoji politicki poen. Vucic je relativno vest lopov, on krade na stvarima koje se vide i koje moze da pokaze. Sta god mi ovde mislili o "Beogradu na vodi", znam mnogo ljudi koji su popusili tu pricu da je to nevidjeni napredak u odnosu na "zmije, narkomane i pacove". Znam cak i neke koji su dole kupili stanove. Obilaznicu oko Beograda zavrsava, napravio je more auto-puteva, napravio je ovaj seksi voz do Novog Sada, cak i kad je presipao iz supljeg u prazno (Slavija, Trg Republike i slicno) to je radio na stvarima koje se mogu fizicki videti. Zavrsice on i autobusku i zeleznicku stanicu. Mi neki smo svesni da ce deca dece decine dece u Srbiji krvavo placati to luksuziranje i da su tu pokradene nezamislive sume novca ali vecina ljudi u Srbiji niti misli o tome, niti ih je briga. Ono sto njih zanima je da sada za sat vremena mogu da stignu do Cacka, a za dve godine ce moci da za sat i po stignu do Zlatibora.

 

Tako da se ne bih bas preterano iznenadio da mu neko od lurkera dojavi ovu nasu diskusiju i ideju o memorijalnom parku pa da on pomisli da bi to mogla biti bas dobra ideja od koje se moze i zaraditi i podici rejting.

Edited by harper
Link to comment

Ne mogu ni da zamislim memorijalni park koji bi oni tu izgradili... ...pločepločepločepločeploče...

Nedao ti bob da te leto tu zatekne...dazintegracija kao sasvim prirodna i spontana pojava.

Link to comment
 
Nema sta da uvode, nece sigurno stavljati sine na nacin na koji se to radilo pre pola veka. Sam si rekao, i slazem se s tim, da ce gledati da urade sve sto mogu da ucine plezir svojoj novokomponovanoj eliti. Samo kazem da ne mora da znaci da ce to uciniti tako sto ce iskljuciti tranvaje iz saobracaja jer ima i drugih nacina.
Pa u prvim najavama sklanjanja mosta su baš to najavili, sklanjanje tramvaja, i ostavljanja mosta za pešački saobraćaj.
Naravno svašta oni govore. No mislim da se kasa prilično ispraznila i oni da bi "utišali" saobraćaj morali bi da izbace stare modele iz rotacije jer nije samo do šina od pre pola veka, a mislim da oni sad nemaju kintu za tu "operaciju".
Ali nagledaćemo se svega svakako.







... Shiit has hit the fan

Link to comment
15 hours ago, Barti66 said:

Biće zanimljivo kada krenu obrazloženja zašto više tu most nemoš se uturi a oni bi hteli i planirali su naravno, eno postoje renderi...:Jova:(naravno kad ga iseku i odnesu ako uspeju a uspeće) i pošalju u smederevo kinezima sa sve šinama iz banata

dod'o

  • +1 1
Link to comment
15 hours ago, harper said:

 

Savremeni tramvaji i dobre sine su manje bucni od prosecnog autobusa. Tramvaji itekako mogu da budu "besumni".

Vrlo teško izvesti, čak i da tu poziciju radova prepustiš najboljima/najiskusnijima u svetu. Da bi eliminisao buku sa mosta potrebna je masivna konstrukcija mosta, recimo betonska a koja je skupa i spora izgradnja.

Čak i da se sve idealno izvede, ostaje problem održavanje nakon 8-10 godina. Primer tramvaji "španci", zaista bili tiši od bilo kog predhodnog tramvaja, danas nije tako.

 

Trolejbusi i električni autobusi (sa sada nepouzdani i skupi) su dobro rešenje kada se želi izbeći buka, a pride i zagađenje.

  • +1 1
Link to comment

Nisam uspeo da nađem, da li se na forumu pomenulo ono šator-naselje ispred Skupštine, "Privremena skupština naroda dostojnog Srbije"? Da su neke lujke, to je očigledno, nego me više zanima kakvu oni dozvolu imaju da skvotuju tu, i što baš oni, i dokle tako? Vidim da su im i na parkiranim automobilima prelepljene tablice tako da se po neko slovo ne vidi, pretpostavljam da ih ne snimi Oko sokolovo.

 

skupstina-5.jpg

  • +1 2
Link to comment
zashto od sedam zaboga? ima li neki redosled zatvaranja? ohmy.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


Pa malo su se opametili zadnjih godina pa ne rade ful zatvaranje odmah, nego u fazama, al svejedno.
Armagedon.







... Shiit has hit the fan

Link to comment

ja mislim da je nedelja dan za odmor, da se provede u zadovoljstvu.

jedina obaveza koju priznajem je odlazak u crkvu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...