Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

On 18.2.2022. at 15:39, nesha taxista said:

Ustvari je problem u rascepkanosti. Ima više od deset taksi firmi, a svako zna brojeve samo 2 ili 3 udruženja. Tako se često dešava da vi zovete udruženja koja znate, a neka druga imaju vozilo blizu vas, ali vi ne znate broj. Niko ne zna. 

Sve studije posmatraju taksi kao jedinstven sistem. E. ali kad ja to kažem mušterijama mnogi kažu kako hoće više firmi, konkurenciju itd. E, pa rascepkanost je u suprotnošću sa efikasnošću. Praksa je to pokazala. 

Ta 2-3 udruženja imaju npr čitač za kartice, kakvu-takvu kontrolu kvaliteta i slično. Cene nisu problem, od Bogoslovije do Neimara je 450din to jeste malo jeftino. Ali haos na tržištu jes problem, pritom taksija nema ni na ulici ako čekaš, na stanicama... Pričam kao svakodnevna mušterija, ja imam budžet za taksi koji smatram nvesticijom. I prilično okej iskustva kad ga uhvatim. Samo da se standardizuje i učini dostupnim

Edited by Hermetico
Link to comment

Na Bulevaru postavljeni podzemni kontejneri za reciklažu, na mestu običnih podzemnih za komunalno đubre, a pored postavljen starinski nadzemni.

E sad, koja je fora sa bacanjem svog reciklažnog otpada u istu rupu?

Plastika, limenke, papir, čepovi, sve đuture ide u ovo:

 

 

 

20220222_113258_resize_72.jpg

20220222_113253_resize_73.jpg

JPEG_20220222_113629_resize_43.jpg

Link to comment
Just now, djordje geprat said:

to je valjda, umesto zelenih kesa. a i da se ne mrcvari narod preteranim ramišljanjem gde šta da stavi.

Pa evo ja na primer nisam čula za zelene kese, kao ni 90% ljudi. Dođe, pročita šta piše na kontejneru i ubaci sve to pomešano.

Sumnjam da se tako nešto podrazumeva. Ako su već morali da pojasne šta se baca, napisali bi i naglasili za kese.

Link to comment

ovde kod mene u rakovici su postavili kontejnere za obično đubre, flaše, papir, plastiku i metal. 5 komada. očekuju da će naš mile™ da gleda šta je nacrtano pa da razvrstava.

ja samo staklo bacam u predviđeno. ostalo reckirabilno (jel' ispravno?) u zelenu kesu pa jednom nedeljno pored kontejnera.

Link to comment
10 hours ago, Tihajeza said:

Dođe, pročita šta piše na kontejneru i ubaci sve to pomešano.

 

Mozda su kupili tehnologiju za razvrstavanje tog otpada?

 

Ima i ovde negde kod mene da se sve (papir, plastika, staklo) baca u isti. A negde su odvojeni.

Edited by jms_uk
Link to comment

Prije 15tak godina je EU dala neke pare vezano za reciklažu, čini mi se da je Kraljevo bilo u pitanju, pa su postavljeni različiti kontejneri za svaki tip otpada, idila. Jedini problem je bio što je na kraju sadržaj svih kontrjnera završavao na istoj deponiji, pomješan, jer nije postojalo ništa što bi taj otpad recikliralo. 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, laser lotus said:

Prije 15tak godina je EU dala neke pare vezano za reciklažu, čini mi se da je Kraljevo bilo u pitanju, pa su postavljeni različiti kontejneri za svaki tip otpada, idila. Jedini problem je bio što je na kraju sadržaj svih kontrjnera završavao na istoj deponiji, pomješan, jer nije postojalo ništa što bi taj otpad recikliralo. 

Vidis, to je dobro zato sto ljudi trebaju da se naviknu, vaspitaju, da razvrstavaju otpad. Kada se to desi i postigne odredjeni procenat onda reciklaza ima smisla. 

 

Imao sam prilike da vidim na zapadu kako se staklo razvstava u 3 grupe prema boji: prozirno, zeleno i ostalo. Ti kontejneri se prazne za sada u jedan kamion i sve se vodi kao braon staklo, za sada.

  • Haha 1
Link to comment
23 minutes ago, slepa živana said:

nema od toga ništa

Ima ima. Mozda ne za nas, zato sto se matori pas tesko moze nauciti novim trikovima.

Ali je buducnost, deca, ovde presudna. Oni nauce od malih nogu sta se i kako razvstava i to im postane sasvim normalno.

 

Secam se kada sam 2006 godina u GR na moru bacao sve u jedan kontejner. Imao sam ogromnu nelagodu. U tom trenutku imao sam vec 5 godina djubretarenja iza sebe i stara navika mi je postala strana.

 

 

Edited by x500
  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, x500 said:

Ima ima. Mozda ne za nas, zato sto se matori pas tesko moze nauciti novim trikovima.

Ali je buducnost, deca, ovde presudna. Oni nauce od malih nogu sta se i kako razvstava i to im postane sasvim normalno.

 

Secam se kada sam 2006 godina u GR na moru bacao sve u jedan kontejner. Imao sam ogromnu nelagodu. U tom trenutku imao sam vec 5 godina djubretarenja iza sebe i stara navika mi je postala strana.

na nas i mislim.

eu da pare, mi naštampamo majice i brošure ostalo pokrademo i nastavimo da se ponašamo kao imbecili što i jesmo.

nedostaci inkluzivnih politika

  • +1 5
  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...