Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

to, da nisu nadleži su i meni odgovorili kada sam im pisao za ovo kod mene. da je lokalna samouprava nadležna za evidentiranje i saniranje deponija na njihovoj teritoriji.

 

OK, ćićićićić i njegov zamenik pretpostavljeni sa govna po kojima treba, da prostite, gaziti. dovoljno za bg izbore.

Link to comment

Inspekcija za SVE u zemlji je na nivou ministarstava tako da - teško da nisu uopšte nadležni…

Drugo - za sanacije MZZS izdaje papire, to znam jer sam kopala po njihovim zakonima i pravilnicima pokušavajući da vidim da li je napravljeno neusaglašen zakonski akt u mojoj oblasti, a zbog nekog projekta kojim sam rukovodila. Čak sam išla i na sastanak sa njima, i nisam stekla utisak da su neprofesionalni ili neznalice ti ljudi sa kojima sam razgovarala.

Inače - zamešateljstvo zvano “nismo vam mi izdali dozvole/licence/ovlašćenja ergo - ne kontrolišemo vas” je jedna poganija za koju bih, da proste pravnici, gonila krivično.

Šta to znači - da je DOZVOLJENO da imaš nesanitarnu deponiju koja predstavlja ozbiljan hazard?

Ako je dozvoljeno - onda nešto jebeno nije u redu sa zakonima.

Ako je zabranjeno - onda mora da postoji mehanizam kazne i utvrdjivanja odgovornosti.

 

  • +1 3
Link to comment

naravno da si u pravu. no, ja imam mejl, odgovor načelnika sektora za ekologiju u nadležnom ministarstvu

Spoiler

Захваљујемо на достављеној информацији и обавештавамо вас да је управљање комуналним отпадом, према Закону о управљању отпадом ("Сл. гласник РС", бр.  36/09,  88/10, 14/16 и 95/18 – др. закон), надлежност  Јединице локалне самоуправе (у даљем тексту ЈЛС), на којој се налазе дивље депоније. На основу члана 43. Закона о управљању отпадом, ЈЛС дужна је да: изврши евиденцију постојећих несанитарних депонија-сметлишта, уради Пројекте санације и обезбеди њихову санацију, као и да изврши евиденцију дивљих депонија на својој територији и обезбеди њихово уклањање.

Питања у вези обављања комуналних услуга, дефинисана су Законом о комуналним делатностима ("Сл. гласник РС", бр. 88/2011, 104/2016 и 95/2018) који је донело Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре. Овим законом уређују се општи услови и начин обављања комуналних делатности. Kомунална делатност у смислу управљања комуналним отпадом, према члану 2. ставу 4. и члану 3. ставу 4. овог закона, јесте пружање комуналних услуга од значаја за остварење животних потреба физичких и правних лица, на територији опшине/града, за шта је одговорна Јединица локалне самоуправе.  ЈЛС је дужна да створи услове и обезбеди одговарајући квалитет, обим, доступност и континуитет комуналних услуга. У том смислу,  ЈЛС поверава послове обављања комуналних делатности јавном предузећу (ЈKП), односно привредном друштву, предузетнику или другом привредном субјеку и у обавези је да врши инспекцијски надзор над њиховим обављањем, преко општинских, односно градских комуналних инспектора. Надзор над извршавањем одредби овог закона и републичких прописа донетих на основу овог закона, у складу са Чланом 32. став 1., врши Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре, преко републичких комуналних инспектора.

prebacianje loptice.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...