Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

5 minutes ago, desboj said:

Nema prasetine

Ne radi dostavu

Ne garantuje da mogu da dođem i pokupim količinu jer prednost gostiju.

Uvijek je tako jebiga, bukvalno se lome gosti oko par stolova. Samo za lokalce, neugledno, zavučeno a vrhunska klopa.

Link to comment

@James Marshall

Legitimno

 

@napadaj 

 

Ne javljaju se ali ostaju za uži izbor 

 

@čekmeže 

 

Kad sam častio za prvog klinca nosio sam od jednog iz sela što mi sve spremio, pa malo je reći da je bio debakl. Ajde što se ohladilo i razletelo po gepeku, toliko se natopilo da su se majstori koji su skidali točak bocu za plin se umastili do laktova.

 

 

Link to comment
8 hours ago, Malkmus said:

Potrebna mi je usluga.

 

Kako biciklom iz centra do Banovog brda, a da izbegnem nadvožnjak koji nema trotoar i da ne idem Beovozom? Od guranja bicikla uzbrdo ne bežim. Drugačije sročeno, treba mi najbezbedniji put preko Sajma, Kneza Miloša ili Autokomande.

Ne poznajem te krajeve grada.

Do Sajma bilo kako, zavisi od polazne tačke (Savskom, Ulicom kneza Miloša, Autokomanda / Topčiderska zvezda / Ruska). Kada prođeš Sajam isključi se desno pa ispod tobogana do Hipodroma. Od Hipodroma je već lako - uzbrdo ka Požeškoj ili Paštrovićevom pa Zrmanjskom.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Tale said:

Do Sajma bilo kako, zavisi od polazne tačke (Savskom, Ulicom kneza Miloša, Autokomanda / Topčiderska zvezda / Ruska). Kada prođeš Sajam isključi se desno pa ispod tobogana do Hipodroma. Od Hipodroma je već lako - uzbrdo ka Požeškoj ili Paštrovićevom pa Zrmanjskom.


kad smo već na temu biciklističkog povezivanja - mene odavno zanima potez Bigz - početak Ustaničke

 

postoji li tu koliko-toliko bezbedna i direktna biciklistička trasa?
 

Link to comment

Ne nalazim ništa što ne isključuje lomatanje nekim stepenicama kod Franša (kada se od Bigza popneš do Topčiderske zvezde pa se spustiš na Autokomandu produžiš levom stranom uz tramvajske šine do Franša).

Ako ti to igra onda se vratiš do Južnog bulevara i tu si.

Edited by Tale
Link to comment

Mislio sam da li ima neke bike-friendly rute niže, otprilike paralelno uz autoput, negde duž linija bigz-bip-objakovska-autokomanda, bilo sa druge strane linijom mup - hitna pomoć - ?? - franš. Nošenja uz/niz stepenice su OK, tamo gde mora.
 

Izbegao bih penjanje bajsom od mostarske petlje do topčiderske zvezde, pa da se opet spuštam na autokomandu

  • +1 1
Link to comment

Baš sam pre neki dan išao od Ade do Konjarnika i nisam našao takvu stazu, a i inače vozim Ustaničkom stalno i još nisam video smislen put na tom potezu ka Bigzu i Sajmu. Prošle subote sam u odlasku vozio taj deo tako što sam prešao Plavi most, pa kroz Marinkovu baru, Dušanovac i Činovničku koloniju sišao do rupe, onda se popeo do JNA, pa se spustio kroz Hajd park i Senjakom do Ade. U povratku sam došao do Bigza i onda smotao desno i tu je baš gadno uzbrdo, jako je zeznut uspon, ali drugi put nisam našao.

Edited by napadaj
  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...