Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

1 hour ago, čekmeže said:

Ona je samo lice, fasada. Nije ni čula za Stjepana Filipovića. Negde u pozadini su naručioci radova, naslednici domaćina™ koji su ga uhvatili i odveli na vešanje.

 

1+

Link to comment

 

17 hours ago, maharaja said:

Steva Filipović je svakako bio komunista i staljinista (i herojčina). Imate njegov fajl u fondu BDS u Arhivu Beograda, pa čitajte šta je pisao Gestapo.

pa dobro sad, stvarno ne moraš to sada da spominješ kad smo već raščistili da je bio heroj iz razloga potpuno nevezanih za komunizam.

Link to comment
11 minutes ago, maharaja said:

Ovo je još jedna poučna priča koja je vezana za Stevu Filipovića tada, i nas danas.

 

Kad su Stevu uhvatili, bio je mučen i isleđivan nekoliko dana. Iz transkripta se vidi (a Nemci su beležili sve) da se Steva Filipović vrlo herojski borio protiv fašizma u šumi, zatim tokom isleđivanja se vrlo dobro držao, a zatim i tokom odvođenja na vešala. Tog jutra se skupila valjevska svetina, sve Mile do Mileta, da malo uživa u vešanju. Kad su videli da se Steva i dalje junački drži (po vrlo detaljnim zapisima gespatopa, a Steva je klicao slobodi, Staljinu, i protiv fašizma.), Mile u publici je počeo da se vrpolji i da uzvikuje "vešajte ga više"... A vešali su ga drugi Mileti, ne čak ni Nemci...

 

Eno ga Mile i danas da podrži Jutku, Simonovića, Vođu....

Jesu nemci belezili sve, ali jesu li bas uvek belezili istinu? Kapiras zasto pitam - lepse zvuci kada radis te grozote uz podrsku lokalaca.

Link to comment

Ima i toga, samo što sad više nema ovde Nemaca da se vadimo na njih. Ovog puta su sve odradili lokalci. Sramota je samo naša.

Edited by nesha taxista
Link to comment

videla sam u okolini bajlonija poziv gradjanima djure djakovica, gundulicevog venca i zorza klemansoa da se skupe na protestnom skupu, jer su poceli radovi u njihovom kraju na izgradnji okretnice za trole. izgleda da ce trole niz francusku? 

 

za novu godinu ce biti ludo. 

 

 

Quote

Iako je bilo najava da bi doček mogao da se vrati na renovirani Trg republike, od ove opcije se ipak odustalo, pre svega jer će u blizini Spomenika knezu Mihailu biti postavljeno najveće klizalište na otvorenom. Dakle, serija koncerata, ali i tradicionalni novogodišnji vatromet ponovo će, kao i godinama pre, biti na platou ispred Doma Narodne skupštine.

 

Glavni program trajaće dva dana, 30. i 31. decembra, uz nastup 12 izvođača različitih profila, pa nema sumnje da je muzički repertoar namenjen svačijem ukusu. U prednovogodišnjoj noći za zagrevanje nastupiće muzičke zvezde poput Raste, Cobija, Sare Jo, dok ćemo u 2020. zakoračiti uz Maju Berović, Kikija i Pilote i - Lepu Brenu.

 

Edited by darling
Link to comment

trole ce kroz francusku, zorza klemansoa, venizelosovu, svuda ce trole. listaju neku nenormalnu frekvenciju tipa trola u minuti, to bash ne verujem, ali ce da ih kompletno skenjaju to je sigurno

ici cemo tamo gde ide prevoz, ne gde imamo posla :isuse:

Link to comment

meni odgovara da su trole dole :D

 

ni ova brena nije losa za nas sredovecne :D

 

 

eo sad sam videla da ste vec diskutovali novu okretnicu na pripadajcuoj temi. kasnim.

Edited by darling
Link to comment
1 hour ago, maharaja said:

Ovo je još jedna poučna priča koja je vezana za Stevu Filipovića tada, i nas danas.

 

Kad su Stevu uhvatili, bio je mučen i isleđivan nekoliko dana. Iz transkripta se vidi (a Nemci su beležili sve) da se Steva Filipović vrlo herojski borio protiv fašizma u šumi, zatim tokom isleđivanja se vrlo dobro držao, a zatim i tokom odvođenja na vešala. Tog jutra se skupila valjevska svetina, sve Mile do Mileta, da malo uživa u vešanju. Kad su videli da se Steva i dalje junački drži (po vrlo detaljnim zapisima gespatopa, a Steva je klicao slobodi, Staljinu, i protiv fašizma.), Mile u publici je počeo da se vrpolji i da uzvikuje "vešajte ga više"... A vešali su ga drugi Mileti, ne čak ni Nemci...

 

Eno ga Mile i danas da podrži Jutku, Simonovića, Vođu....

 

Trole out

 

Sve i da je bio komunista, sta god to tada bilo, znacilo je vise da se bori za slobodu, nekako mi to s staljinom sasvim u kontekstu i nije valjda isto biti komunsita 41 i 59.Ono sto je ovde prica, pomognuta slikama, je da je covek herojski otisao i da ce biti zapamcen, ono, zauvek, svuda, samo ce ovde da ga brisu

Negde sam procitao za sliku onog spanca, nije ovde, ne znam gde je sada, nema nikakve slicnosti do da se fotografi ispricaju, jos su mu odvezali ruke, bile vezane

WW2 u svojim momentima, najveca prica u ljudskoj istoriji, jos  smo svi deo tog vremena, odvojicemo se za nekih 5 vekova, onda ce ovom coveku vratiti ime, samo njemu vreme nista ne znaci, kad je besmrtan.On predstavlja sve sto ovi nisu i nikada nece biti, pa ga trenutno maltretiraju.Postoje filmovi, gde se vidi i to pomaganje nacistima prilikom egzekucija, tu se stvari moraju pravilno definisat.Sve deluje jako jednostavno al eto, prozivesmo zivote u lazima.Nekada sam pokusavao da saznam od direktnih ucesnika vezano za detalje i njihove percepcije i osecaje i bilo je svega, bilo je giliptera pustenih s lanca i raznih bandita sto su ratom progledali ali mi se cini da su u vremenima koja su usledila neposredno posle rata, neki ipak pazili i procesljali desavanja pa se nije mogao desiti arkan, kazem tako mi deluje po zivim svedocima, onima sto kad pricaju o ratu ne daju tome neki znacaj jer im je bila stvarnost.Drugi su mi pricali o svedocima i potpisima al ti nisu ucestvovali, mnoga olos se i izvukla, velika je povrsina bila 

 

Trole in

Link to comment

U drugoj vesti stoji da ulica Stjepana Filipovića ne menja naziv već da je ovaj ustaša Emil dobio neki poprečni krak pa građani pisali peticiju i sad se to menja u Taraiška ulica. Dakle taj krak. 

Link to comment
22 minutes ago, Milosh76 said:


 

 


Samo da spontano iz mase krene neko skandiranje protiv Vucica. Par ekipica po 7-10 ljudi i caskom ce horski da se krene... A posle ko zna...

 

 

0303foto___E_Stock-702x336.jpg

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...