Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

10 minutes ago, Filozof manijak said:

Odgovoricu u svoje ime, umesto Zorgluba.

Zato što smo tako uslovljeni i da ne kažem indoktrinirani, kroz obrazovanje i ranu mladost, pa smo sve te poznate gestove i narodne heroje u svojim umovima povezali, asocijativno, sa komunizmom i komunistima

 

 

Barem mi, koji smo mladje razrede osnovne škole pohadjali tokom osamdesetih godina prošlog veka.

 

 

Edit: inače se slažem da je promena imena ulice Stevana Filipovića teška svinjarija i pljuvanje na sopstvenu prošlost

Sve ja to znam i razumem i steta sto svi Filipovici nose teret komunistickog nasledja, ali je, opet, taj isti Filipovic i njegov gest, prilika da se barem pokusa da prevazidje upravo to nasledje i podvuce, naglasi univerzalnost samog gesta, borbe za slobodu, borbe protiv okupatora, borbe protiv kvislinga, bez obzira na ideoloske boje...

 

Al' sta vredi kada nam je Zorglub malo nervozan :D 

Link to comment

Da bilo ko u Evropi, osim mozda Rusa/Sovjeta, ima u sopstvenoj istoriji onakvu kolekciju fotografija sa sve samom pricom, opisima ocevidaca, od promocije iste ne bi moglo da se zivi sa sve podvlacenjem sopstvenih zrtava i znacaja u borbi protiv fasizma....

Jedino Srbija za sitne pare prodaje budzasto sopstvenu istoriju i to po sistemu 'oce kaki - nece 'kaki...

Link to comment
Steva Filipović je svakako bio komunista i staljinista (i herojčina). Imate njegov fajl u fondu BDS u Arhivu Beograda, pa čitajte šta je pisao Gestapo.
Pod "imate" misliš da tome može onlajn da se pristupi?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Jel to Vesara već počeo da postavlja svoje bilborde? Izbrojala sam jedno 5 mesta koja su obradili za nešto sa strujom ( vire oni veliki kablovi), samo da nataknu konstrukciju. 

Link to comment
16 minutes ago, maharaja said:

Ne, nego odete do Arhiva Beograda na Novom Beogradu, popunite revers, a arhivisti vam kažu koju tačno kutiju da tražite po tome gde su isleđivana prezimena na F.

 

jel to moze da trazi i fizicko lice za nekoga ko nije bas naodni heroj?

Link to comment

cirkus

Quote

Komisija za spomenike i nazive trgova i ulica Beograda saopštila je da će naziv ulice Emila Perške biti promenjen po hitnoj proceduri, a novo ime ulici u Železniku biće dato na narednoj sednici Skupštine grada.

 

Link to comment

Onako usput, a u vezi naprasnih promena naziva ulica, cini mi se da je Slovenija imala jos tamo pocetkom 90-ih slican problem: posledice, a pre svega troskove svih izmena koje doticu gradjane, odnosno stanovnike ulica cija se imena menjaju, kao sto je promena adrese na licnim dokumentima, trebala bi i morala da snosi vlast/drzava, a ne gradjani.

Secam se, a neko ovde ce verovatno znati bolje da su Slovenci to proterali, posle cega je postjugoslovenski entuzijazam promene imena ulicama splasnuo.

Link to comment
2 hours ago, renne said:

cirkus

 

Jbt, nemogu ni u najvećoj mašti da zamislim ko to sedi tamo negde i sprda se sa svim i svačim kako mu padne napamet i to bez ikakvih posledica i bilo kakve odgovornosti.

Blago njima :frust:.

Link to comment
6 hours ago, Barti66 said:

Jbt, nemogu ni u najvećoj mašti da zamislim ko to sedi tamo negde i sprda se sa svim i svačim kako mu padne napamet i to bez ikakvih posledica i bilo kakve odgovornosti.

Blago njima :frust:.

http://www.beograd.rs/lat/gradska-vlast/1758716-andrea-radulovic-zamenica-predsednika_2/

 

Predsednica komisije za promjenu naziva trgova i ulica, glavom i bradom.

 

Edited by keitel
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...