Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

3 hours ago, April said:

Uzgred, vozim neki dan od Skupštine do Cvetkove pijace, stižem za ravno 7 minuta. Koliko su samo kenjali za one platane, eno ih platani, nikad jači. Sve fercera, ništa još nisu uspeli da useru, ni trotoare, ni saobraćaj,  svakako najlepši Bulevar u Bgd.

 

Svi Đilasovi radovi sad deluju kao best of u odnosu na aktuelne katastrofe. Ono, predratni kvalitet.

 

+1

 

Istine radi treba reći da su pod pritiskom javnosti ponovo posađeni platani, prvobitni projekat je predviđao neko drugo drveće. Ali Đilas je zapravo reagovao na pritisak javnosti

Link to comment
2 minutes ago, hazard said:

 

+1

 

Istine radi treba reći da su pod pritiskom javnosti ponovo posađeni platani, prvobitni projekat je predviđao neko drugo drveće. Ali Đilas je zapravo reagovao na pritisak javnosti

+
nisu zasadili mladice već ozbiljna formirana stabla

 

na pritisak of kors

Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

+
nisu zasadili mladice već ozbiljna formirana stabla

 

na pritisak of kors

 

Eee nekad se pravio pritisak da se sade platani, a vlast reagovala na pritiske.

Sad se pravi pritisak za BG na H2O i uništavanje reka, a vlast pokaže srednji prst i svakog dana su sve jači.

 

Svi su isti, super.

Edited by Dagmar
Link to comment
7 hours ago, namenski said:

@J-♣ off, ali pitanje u vezi kocke kao kolovozne podloge, nema naravno veze sa sns bhdalastinama: kada je otvorena, negde sredinom 60-ih, Ibarska magistrala je dobrim delom bila presvucena kockom, granit, mislim da mu znam i izvor, sa gornjom povrsino malo zaobljenom, sve rucno pakovano, naravno.

Kkcka je bila postavljena, cini mi se, na tezim deonicama, usponima, itd, itd, i kasnije, kako je intenzitet saobracaja rastao, zamenjena asfaltom ili betonom.

Jos na poprilicno mesta sam sretao kocku kao kolovoznu podlogu, cenim da je skuplja od asfalta, cak i uz relativno jeftinu kvalifikovanu radnu snagu.

O cemu se radi, promene u doktrini, gradjevinska moda kao i u svakoj drugoj tehnici?...

Interesovanje je strucno arheolosko.

Hvala :)

Već sam pominjao, ali nije naodmet da se ponovi : rimljani su savladali tehniku gradjenja kaldrmisanih puteva pre više hiljada godina, tako kvalitetno da neki postoje i dan danas, a dobar deo evropskih današnjih puteva (izuzev autputeva) je samo presvučena i proširena rimska verzija :

 

2560px-Ancient_Roman_road_of_Tall_Aqibri

Link to comment
23 minutes ago, braca said:

Već sam pominjao, ali nije naodmet da se ponovi : rimljani su savladali tehniku gradjenja kaldrmisanih puteva pre više hiljada godina, tako kvalitetno da neki postoje i dan danas, a dobar deo evropskih današnjih puteva (izuzev autputeva) je samo presvučena i proširena rimska verzija...

OK za Rimljane, i ako nisam gradjevinac njihove puteve sam nekako skontao i tehnoloski i politicki.

Moje pitanje se odnosilo na specificne kocke dimenzija oko 10x10x10 cm od lokalnih, iz Srbije, materijala: tu skoro sam zakacio 1 emisiju Milana Kovacevica, Karavan, epizoda, u kojoj je snimljen rucni rad u 1 zeljinskom kamenolomu u kome su se proizvodile takve kocke.

Radi se o karakteristicnom, mislim, granitu.

 

 

Edit: mimo Rimljana, ne gresiti dusu ni o tursku калдрму :D 

kaldrma.jpg

Edited by namenski
Link to comment
 
Ali kako je srećan Zoran Zoki:vikleri:
i dalje ne mogu da nachudim, shkola nije dovoljna, radno iskustvo nije dovoljno, uzrast nije dovoljan, shta je uopshte potrebno da se ulizichki blavor izbije iz ljudskog organizma?

pa noshu da su mu dali da sedne, toliko je zadovoljan :rolf:

sent from bubamoto

Link to comment

Vesić je jedan potpuno otkačen tip, od njega bi se čuvao i komšiluk, a kamoli svaka vlast. Ali, ova vlast namerno bira takve, da se stvori pometnja, jer treba unistiti dostojanstvo jednom gradu, jednoj državi", kazao je Vlajčić u Novom danu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...