Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

@J-♣ off, ali pitanje u vezi kocke kao kolovozne podloge, nema naravno veze sa sns bhdalastinama: kada je otvorena, negde sredinom 60-ih, Ibarska magistrala je dobrim delom bila presvucena kockom, granit, mislim da mu znam i izvor, sa gornjom povrsino malo zaobljenom, sve rucno pakovano, naravno.

Kkcka je bila postavljena, cini mi se, na tezim deonicama, usponima, itd, itd, i kasnije, kako je intenzitet saobracaja rastao, zamenjena asfaltom ili betonom.

Jos na poprilicno mesta sam sretao kocku kao kolovoznu podlogu, cenim da je skuplja od asfalta, cak i uz relativno jeftinu kvalifikovanu radnu snagu.

O cemu se radi, promene u doktrini, gradjevinska moda kao i u svakoj drugoj tehnici?...

Interesovanje je strucno arheolosko.

Hvala :)

Link to comment

Uzgred, vozim neki dan od Skupštine do Cvetkove pijace, stižem za ravno 7 minuta. Koliko su samo kenjali za one platane, eno ih platani, nikad jači. Sve fercera, ništa još nisu uspeli da useru, ni trotoare, ni saobraćaj,  svakako najlepši Bulevar u Bgd.

 

Svi Đilasovi radovi sad deluju kao best of u odnosu na aktuelne katastrofe. Ono, predratni kvalitet.

Link to comment
43 minutes ago, April said:

@ namenski:

Zar nije bila priča da je klizavija, t.j. duži kočioni put?

(p.s. Potpuni sam laik, ali kao da sam negde načuo)

Ja takodje, laik mislim, ali me zanima tadasnji stav i pristup struke koja je - sve na stranu - tada bila Struka.

To sto kazes za zaustavni put ima smisla, ali ipak, sta ja znam tadasnji mocni automobili a la Fiat 125 imali su po 90 KS, dok je sve preko 150 KS pripadalo alama i ostalim Ferarijima...

Opet, kocka na otvorenom putu nije niposto bila retkost, ne samo kod nas.

Link to comment
Uzgred, vozim neki dan od Skupštine do Cvetkove pijace, stižem za ravno 7 minuta. Koliko su samo kenjali za one platane, eno ih platani, nikad jači. Sve fercera, ništa još nisu uspeli da useru, ni trotoare, ni saobraćaj,  svakako najlepši Bulevar u Bgd.
 
Svi Đilasovi radovi sad deluju kao best of u odnosu na aktuelne katastrofe. Ono, predratni kvalitet.
Ne ne sve ti to pogrešno vidiš, Đilas je gori od ovog i kažnjen je na izborima! A neke je i oterao u emigraciju!



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
2 hours ago, April said:

Koliko su samo kenjali za one platane, eno ih platani, nikad jači. 

Cuti, jezik pregriz'o, cuce te i poslati nocu ekipu da ih polije, poprska nekom hemijom ne bi li uvenuli i sasusili se...

Dvostruka vajdica, em Djilas kriv, em oni sada moraju nove platane...

Link to comment
22 minutes ago, namenski said:

Cuti, jezik pregriz'o, cuce te i poslati nocu ekipu da ih polije, poprska nekom hemijom ne bi li uvenuli i sasusili se...

Dvostruka vajdica, em Djilas kriv, em oni sada moraju nove platane...

+1

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...