Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Raspad. U ulazu zgrade sam zatekao 6-7 ljudi kako kofama izbacuju vodu iz stana u prizemlju. Naravno van zgrade pošto se voda iz klonje vraćala unutra. Oko 2 sata smo izbacivali vodu iz stana (kasnije kroz WC, valjda je isteklo šta je trebalo) i sudeći po liniji koja je postala vidljiva bilo je oko 10cm vode. 

 

Ista situacija je bila u susednim zgradama, izađeš napolje sa kantom i vidiš još par likova koji rade isto. Ako se kiše budu nastavile ne znam na šta će sve ovo ličiti.

Link to comment
12 minutes ago, pbg12345 said:

zar ta "klasicna kanalizacija" nije poseban sistem u odnosu na ovu kisnu?

jeste i ne moze tek tako nishta da zadje u nju. to mi je prva misao. druga je da nisu geniji mozda malo neshto popravljali u medjuvremenu, unapredjivali i osavremenjavali :ph34r:

Link to comment

pa to, nesto krupno su zajebali

nesto nisu odradili ili jos gore nesto  jesu uradili

 

 

ali bilo bi jako dobro da se ovaj put istera u potpunosti sta je to, da ne ostane na nagadjanju svakog od nas i tumacenju internet strucnjaka

sto zbog bezbednosti i mogucnosti zivota u ovom gradu na prvom mestu

ali zasto da ne i zbog politickih poena

ovo je nesto sto pogadja sve stanovnike, prilicno je ocigledno, nije bas lako za spinovati i moglo bi se usaditi u glavu vecini gradjana da su pored milenijumskih kisa i djilasa&solaka koji su licno zatrpavali sve odvode mozda  malo, makar malo odgovorni i ovi iz vlasti, za pocetak gradske

 

Link to comment
38 minutes ago, pbg12345 said:

zar ta "klasicna kanalizacija" nije poseban sistem u odnosu na ovu kisnu?

 

Jeste,ali na zalost veliki broj odvoda za kisnu kanalizaciju su zapuseni.Mislim da su za to dosta angazovali onu firmu rastocnica i da se debelo tale sa njima jer nista uradili nisu.Ostaje da se molimo bogu da se ovo ne ponovi.

Edited by Блок_64
Link to comment

mene bi bilo sramota da toliko sedim a tako beznachajna. vidite kako, za razliku od chchch, ana brnabic lepo savladala sve lekcije dosta brzo. shta je sa ovim chovekom? :unsure:

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

pa shta kaze chichichic? neke rechi? koje se chuju? :unsure:

Quote

 

Gradonačelnik Beograda Zoran Radojičić izjavio je jutros da se plavljenje autoputa na Novom Beogradu desilo zbog ogromnih padavina i zato što su "dve crpne stanice u jednom trenutku ispale iz funkcije".

Njihovim vraćanjem u funkciju stanje se vratilo na normalu, rekao je Radojičić gostujući u Jutarnjem dnevniku Radiotelevizije Srbije (RTS), navodeći i da na Novom Beogradu još ne rade četiri trafostanice.
On je potvrdio da tramvajski saobraćaj na Novom Beogradu i dalje ne funkcioniše, ali nije objasnio zašto niti kada će proraditi, navodeći samo da se "u tom delu rešava problem".
Ovo je težak trenutak, kao 2014. godine, konstatovao je Radojičić i dodao da su i klimatske promene uticale na sve.

Prema njegovim rečima, sada je kritična situacija sa naseljima na levoj obali Dunava, gde su predstavnici svih nadležnih službi na terenu i "daju svoj maksimum - prave kanale koji će ubrzati evakuaciju vode i drenažu tog terena".

Radojičić je naglasio da je u Borči za jedan sat palo 100 litara kiše po kvadratnom metru, što je "otprilike godišnji nivo za to područje", a da je "na stanje, nažalost, uticala i divlja gradnja u tom naselju".

 

 

Link to comment

klimatske promene. huh, dobro je.

 

kako jebemumater crpne stanice da ispadnu iz rada bash kad je najpotrebnije. a kad ne treba onda je sve u redu i niko ni ne pita da li rad :s_w:

Edited by gospa buba
Link to comment

Meni bode oči ovo da je 100 l/mgodišnji nivo za Borču!? 

Morao bih malo da guglam što ne stignem sad, ali nešto mi tu...

Edited by mraki
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...