Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

5 hours ago, mraki said:

Ja stvarno pokušavam da razumem tu količinu gluposti, neozbiljnosti, alavosti ili čega već, ali mi nikako ne ide. Ne mogu reći čak ni da je nestručnost, jer ovo je po mnogim parametrima vrlo ozbiljan projekat, gradili su na onakvom terenu, minirali. Čak mi i arhitektonski deluje jako lepo odradjeno, iako nisam ljubitelj tih molova. Jasno je da su malo zbudžili na kraju i požurili sa otvaranjem, ali koliko razumem kao laik, do propusta sa hidroizolacijom je ipak došlo u nekim ranijim fazama.

Na kraju krajeva, čak i posmatrano isključivo kroz prizmu zarade (a kako drugačije i posmatrati tržni centar) njih će ovako koštati daleko više. Sreća te niko nije stradao.

O upotrebnim dozvolama i raznim inspekcijama ne vredi ni trošiti reči...

slazem se sa boldovanim. kontam da su jurili rokove da bi otvaranje bilo kada je zakazano, sinisa fakin mali. ali je meni i dalje ovaj mol na pogresnom mestu. izgleda rogobatno u odnosu na okolinu, ne postoji valjana infrastruktura koja bi ga ispratila. kada uzmes da su okolo i u blizini relativno gusto naseljena mesta, i da su ovde inace guzve u spicevima i leti zbog ade, nesumnjivo je da ce samo dodatno usporiti citav saobracaj. samo kod nas su molovi i auto saloni u gradu, umesto da su izmesteni u blizini grada.

Edited by extragluv
Link to comment

Juče mi koleginica novinarka kaže, da kada je bilo ono "VIP" otvaranje za novinare i "prijatelje firme", da se i tada primećivala budževina i da je ona bila zapanjen fušerajem...
I onda je srela vlasnika jednog od izvođača i ovaj joj ispričao da su ovi na 6 meseci pre datuma otvaranja već probili budžet, i da je krenulo forsiranje izvođača...





...shiit has hit the fan...

Link to comment

Sličnu sam priču o fušeraju čuo još kad je bilo to vip otvaranje, kažu da bukvalno nisu ni prašinu od radova obrisali već su gosti gazili po tome...

Link to comment
Quote

Investitori zainteresovani za gradnju mini-hidroelektrana na beogradskim ulicama

 
Screenshot Twitter/@Neodustajem
Sliv Poenkareove i Dunavske ulice davaće najviše strujeFOTO: Screenshot Twitter/@Neodustajem
 

BEOGRAD, 20. jun 2019, – Sve veći broj investitora širom Srbije odustaje od gradnje mini-hidroelektrana na planinskim rekama i ulaže u podizanje malih elektrana na beogradskim ulicama, saznaje Njuz.

 

Milosav Gavrilović, vlasnik firme Mini-Miki-Hidro kaže kako su mu snimci poplava na beogradskim ulicama učvrstili odluku da ubuduće ulaže samo u male elektrane u prestonici Srbije.

 

– Naša studija pokazuje da je iskorišćenost snage planinskih reka neuporedivo manja od reka koje teku Beogradom čim padne prvi jači pljusak. Od gradske vlasti čekamo dozvole za mini-hidroelektrane na oko 50 uličnih vodotokova, ali ne sumnjamo da ćemo ih dobiti već za koji dan, da odmah krenemo sa gradnjom i iskoristimo ove junske kiše – kaže ovaj investitor.

 

– Ulična korita u Beogradu pokazala su se savršena za velike protoke vode i visoku iskorišćenost snage za proizvodnju električne energije. Ključne mini-hidroelektrane postavićemo na slivu Poenkareove i Dunavske ulice, u Valjevskoj, u garaži Ada mola, kao i po autobusima u kojima šiklja voda iz poda, gde očekujemo maksimalno generisanje struje i najveći profit – zaključio je ovaj investitor.

 

Zamenik gradonačelnika Goran Vesić izrazio je zadovoljstvo što investitori prepoznaju vodene tokove beogradskih ulica kao plodno tle za svoj biznis i da će gradska vlast po hitnom postupku rekonstruisati gradsku kanalizaciju tako da joj maksimalno smanji poprečni presek kako bi što više vode ostalo za mini-hidroelektrane na ulicama Beograda.

 

Link to comment
11 hours ago, extragluv said:

slazem se sa boldovanim. kontam da su jurili rokove da bi otvaranje bilo kada je zakazano, sinisa fakin mali. ali je meni i dalje ovaj mol na pogresnom mestu. izgleda rogobatno u odnosu na okolinu, ne postoji valjana infrastruktura koja bi ga ispratila. kada uzmes da su okolo i u blizini relativno gusto naseljena mesta, i da su ovde inace guzve u spicevima i leti zbog ade, nesumnjivo je da ce samo dodatno usporiti citav saobracaj. samo kod nas su molovi i auto saloni u gradu, umesto da su izmesteni u blizini grada.

pa sad kad se reshim da gledam tako, da su ga makar malo ushtinuli dalje od ulice, na neki polukrug, kao, trgic, neshto, a ne nabudzili direktno na semafor, mozda bi malo drugachije izgledalo, ovako izgleda potpuno bezveze... plus bi prifalilo kvadrata :dry:

Link to comment
17 hours ago, mraki said:

Ja stvarno pokušavam da razumem tu količinu gluposti, neozbiljnosti, alavosti ili čega već, ali mi nikako ne ide. Ne mogu reći čak ni da je nestručnost, jer ovo je po mnogim parametrima vrlo ozbiljan projekat, gradili su na onakvom terenu, minirali. Čak mi i arhitektonski deluje jako lepo odradjeno, iako nisam ljubitelj tih molova. Jasno je da su malo zbudžili na kraju i požurili sa otvaranjem, ali koliko razumem kao laik, do propusta sa hidroizolacijom je ipak došlo u nekim ranijim fazama.

Na kraju krajeva, čak i posmatrano isključivo kroz prizmu zarade (a kako drugačije i posmatrati tržni centar) njih će ovako koštati daleko više. Sreća te niko nije stradao.

O upotrebnim dozvolama i raznim inspekcijama ne vredi ni trošiti reči...

 

 

Добри мој,да ти знаш шта све пролази у градњи не би могао да верујеш.Све се то лепо нашминка да буде лепо споља,а оно што је главмно ради се по принципу неће ваљда то да се деси.Е када се деси касно је.Градња било ког објекта је иначе јако скупа,и наравно може доста да се уштеди.Ето неко је рецимо рекао да на ада молу не треба хидроизолација,и не треба лепо је и овако :D.

Да се разумемо тај пролазак воде кроз плафоне,зидове,сијалице,нема везе са хидроизолацијом читавог објекта већ са нечим другим много јефтинијим,па када су штедели на овом јефтином замисли шта је са стварном хидроизолацијом.Не дај Боже неког земљотреса у Београду од Степе Степановића ни камен на камену остао не би.

Јебига градили су тако да су писали у грађевинске да су уградили све најбоље а нису уградили ни део онога што су морали и ево резултата.

Link to comment
On 11.6.2019. at 0:51, hazard said:

 

Kakav bre ,,dnevni odmor", u kom veku žive ti ljudi?

 

Kad mi neko kaže ,,znaš kućni red je do 5" ja ga pogledam belo u fazonu ,,druže, odavno je prošla 1957."

 

Za pravljenje buke noću, OK, naravno, ali kakvo bre dremanje popodne i obaveza tišine popodne ili predveče, jesu li oni normalni?

u poluvremenu fra - cro na U21 pustiše ovo

Link to comment

@Блок_64Ma znam za neke manje zgrade na šta liče, čuo sam i za Stepu, ali naivno sam mislio da je kod ovakvih projekata priča ipak nešto ozbiljnija.

Mogu misliti kako to izgleda u praksi, investitor u startu malo zakine, pa onda svaki izvodjač i podizvodjač još po malo...

Edited by mraki
Link to comment

A daj boze da ostane samo na ovome.
Medjutim, ako nema upotrebnu dozvolu o kojoj svi pricaju, nije prosla onda ni tehnicki pregled i kakva je bezbednost po pitanju evo recimo pozara, daleko bilo?

Kazu da je slicno i sa novosadskom Promenadom.
Ma uzas! Tezak javasluk i lopovluk ovde vlada.

Link to comment

Пар дана по отварању, на неколико места у холовима у тржном центру стајали су обични противпожарни апарати насумично постављени. То је за последицу имало да су их људи у гужви обарали ко чуњеве.

Link to comment
8 hours ago, Jumanji said:

A daj boze da ostane samo na ovome.
Medjutim, ako nema upotrebnu dozvolu o kojoj svi pricaju, nije prosla onda ni tehnicki pregled i kakva je bezbednost po pitanju evo recimo pozara, daleko bilo?

Kazu da je slicno i sa novosadskom Promenadom.
Ma uzas! Tezak javasluk i lopovluk ovde vlada.

tehnichki pregledi i upotrebne dozvole danas nisu problem uopshte. nashu zgradu (koja je josh i prihvatljiva, mada se prvog dana mogla jasno izvesti geneza kako su se krunila pare kako se kraj primicao) je primila meshovita komisija izvodjacha i investitora. za sve reklamacije koje smo imali tokom prve godine su rekli da smo razmazeni. to je bilo pre 10 godina. sad mogu da zamislim.

Link to comment

Uvodi se levo skretanje sa mosta u Pop Lukinu ulicu, jer će u narednoj fazi obnove Karađorđeve ulice  biti zatvoren saobraćaj vozilima ka Kalemegdanu.

 

Već mesecima je konstantna gužva na potezu Pop Lukina - Maršala Birjuzova - Carice Milice - Zeleni venac, ovim se samo ulazi u novi krug pakla.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...