Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

3 hours ago, Frank Pembleton said:

+10000
A ja i dalje "nalećem" na pametnjakoviće sa "ali za koga, svi su bili na vlasti..."




...shiit has hit the fan...
 

Nema tu i dalje, ja samo nalećem na takve. Nas nekoliko koji ne podnosimo ovu vlast i apokalipsu koju su doneli u naše živote, smo ilegalci.

Link to comment

Ovo što je rekao za struku da treba da ustane protiv ovih zlica na vlasti i da bude na protestima je skroz u pravu i drago mi je da ih je neko prozvao.

Maestralno je objasnio što ova pošast koja je zajahala urbanizam neće da radi podzemne objekte i instalacije što tu nema crvenih traka za svečano otvaranje.

 

Ipak moram malo da korigujem uvaženog arhitektu Dragoljuba Bakića za koga imam naklon do poda.

Specijalna drenaža ispod autoputa kroz Novi Beograd od Sava Centra do Studenskog grada koju je pomenuo je znatno niže od površine kolovoza nije 30cm, jer su svi slojevi kolovoza (drobljeni kamen i bitumenski slojevi) zajedno veći od 70cm.

Crpna stanica nije u bloku 30, već u bloku 29, blizu kružne petlje iznad autoputa gde završava ulica Španskih boraca, u smeru ka aerodromu.
Sabirna cev te drenaže se nalazi u razdelnom zelenom pojasu, a najniža kota ka kojoj gravitira prikupljena voda iz oba pravca je naspram crpne stanice koja vodu "prebacuje" iz nižeg podzemnog sabirnog bazena u "viši" sistem kanalizacije na višoj koti pa zajedno sa lokalnom atmosferskom kanalizacijom 29 bloka dalje u reku Savu. Ta crpna stanica koja je radila ~50 godina kad god je trebala (osim pre neki dan)  je tehnički fenomen za zemlju kakva je Srbija, u smislu da neko tako osetljivo postrojenje može da bude pouzdano svih ovih godina.
 

Autoput kroz Beograd je u nadležnosti JP Putevi Srbije, a ne grada Beograda i njegovih službi održavanja. Granica nadležnosti su ulazno/izlazne rampe, tako da od "zuba" tih rampi ka gradskim ulicama održava Beograd Put. Za otkazivanje tih pumpi baš kad su najpotrebnije treba pitati JP Puteve Srbije. Mada to nije toliko bitno, obe službe za održavanje sabraćajnica, gradske i republičke imaju istu štetičinsku ekipu kao gazdu.

 

Link to comment
Quote

Maestralno je objasnio što ova pošast koja je zajahala urbanizam neće da radi podzemne objekte i instalacije što tu nema crvenih traka za svečano otvaranje.

a metro? on će da bude X puta otvaran.

Link to comment

Metro se gradi minimum 15 godina,

i to linija za linijom, ako ima para i realne studije izvodljivosti onda mogu i nekoliko linija paralelno da buše ili da rade tunel u "otvorenom" pa da zatrpaju.

 

Teško da će neka vlast ovde to ikada da započne, jer svaki gradonačelnik razmišlja: "ja da izdvajam pare za nešto što će neki treći, četvrti gradonačelnik otvoriti, a mene neće ni pozvati - neću!"

 

ovi sadašnji mufljuzi će za svaku stanicu da proglašavaju svečano otvaranje radova, šta ih pa to košta, u njih ne sumnjam

Link to comment
4 minutes ago, J-♣ said:

Metro se gradi minimum 15 godina,

i to linija za linijom, ako ima para i realne studije izvodljivosti onda mogu i nekoliko linija paralelno da buše ili da rade tunel u "otvorenom" pa da zatrpaju.

 

Teško da će neka vlast ovde to ikada da započne, jer svaki gradonačelnik razmišlja: "ja da izdvajam pare za nešto što će neki treći, četvrti gradonačelnik otvoriti, a mene neće ni pozvati - neću!"

 

ovi sadašnji mufljuzi će za svaku stanicu da proglašavaju svečano otvaranje radova, šta ih pa to košta, u njih ne sumnjam

sve je tačno. naroćito poslednja rečenica.

 

drugi pasus je naš specijalitet. da se primenjuje drugde, metro nigde ne bi postojao.

Link to comment

 Hvala MUP-u Srbije na brzoj reakciji i hapšenju huligana iz Strahinjića Bana koji je juče povredio tri osobe od kojih je jedno dete. Sada kada se zna ime tog huligana Gradsko pravobranilaštvo Grada Beograda pokrenuće postupak da naš grad bude obeštećen za uništavanje javne infrastrukture. U ovom i u svakom drugom slučaju. Sada se vidi koliko je Grad u pravu kada insistira na pešačkim zonama, zonama mirujućeg saobraćaja i biciklističkim stazama. :Jova:Ali to ne možete da objasnite onima koji su politički ostrašćeni - napisao je Vesić na svom zvaničnom Fejsbuk nalogu.

Link to comment

a u jbt

koja je to logika

dakle nije problem sto je ovaj vozio kao manijak, vec sto je uopste dozvoljen saobracaj

nista, ajde onda da u srbiji  potpuno ukinemo bilo kakav vid saobracaja osim pesacenja i eventualno trotineti, bicikle 

to bi saobracajne nesrece svelo na minimum

kako se jbt toga niko pre vesica nije setio?

Link to comment

Meni ovo ključ onoga što arhitekte zameraju pešačkim zonama oko kojih su male ulice koje ne mogu da prime taj saobraćaj koji ste uklonili...




...shiit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...