Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

u zimu, ne sećam se tačno koje godine al taman što su turci otišli iz beograda, tamo negde kod sadašnjeg bezistana sankali se neki stane i ja. sanke su naravno bili jutani džakovi punjeni slamom, sanki tada nije bilo, tek su ih slovenci donelu u beograd kad su došli sa austrijancima. kad se stane počeo spuštati niz terazijski greben primetim čopor vukova koji su nas primetili tamo iz pravca jatagan rupa, senjak je tad bio ko sad perućac, ja krenuo da se derem "bežiiiii staaaaneeeeeee" i od tad seljaci sa terazija, a terazije su bile selo, neverovatno, taj prevoj sa grebena ka dorćolu počeše zvati bežistan. tek posle se ono ž pretvorilo u z

 

bio sneg onoliki...

 

:fantom:

 

:lolol:

 

kroz knez idu neka tri fensi kamiona i ne znam tačno šta rade... pošto je ceo dan padao sitan sneg kao inje, nekako je utban i po njemu kako tako može da se hoda. a tu kuda su prošli kamioni, tu je ulašteno i može da se pogine na mestu. ne sipaju nikakvu so ili nešto protiv klizanja. izginuće nam turisti. džaba smo onda kitili onoliko... dobro, nije bar bilo skupo.

Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Ma ja se sećam kad smo bili klinci snegai spram kojih ovo izglda kao blaga susnežica... Imam neku sliku gde stojim u više od pola metra snega, jedva se vidim...

 

I ne sećam se da je bilo nekih problema u saobraćaju... Pre samo 30+godina...

 

 

 

2 hours ago, Jeremija said:

 

 

Jeste, osamdeset četvrta i peta su bile posebno gadne, po pola metra - metar snega u samom Beogradu na primer...

 

Prvo je nas osamnaest živelo u kartonskoj kutiji na dnu mora.

E, posle smo se preselili u Zemun pa su mi konačno dopustili da se rodim.

I ja pamtim tu zimu 84. 

Nije bila gadna nego divota. Snega je u parku bilo skoro metar a ja bih se samo lagano bacio na ledja i utonuo u vlažan sneg. I kroz rubove napravljenog snežnog procepa bih gledao savršeno plavo nebo. :happy: 

 

A kad je pao prvi sneg te godine, zatrpao je vrata pa nismo mogli da ih otvorimo. i ja sam izašao kroz prozor, s druge strane kućice, probio se kroz smetove kao Frodo i družina do druge strane i  očistio  sneg s vrata pa su ukućani mogli da ih otvore. 

 

Imao sam, ako kalendar ne laže, čak sedam godina. :kecman:

Link to comment

 

Na -15 ne bi ništa padalo.

 

 

 

Kada se ljudi uhvate za neku bukvalnost... palo sve ovo, a onda pala i T pa ta so na -15 ne radi. Odnosno ona ne radi od -7, a onda ide CaCl2

 

Jel sad dobro?

 

Nije ovo prvi sneg, led, mecava, sredina januara, kolaps u mom zivotu.

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...