Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Gledam sendvičare sa terase kako pokušavaju da ubodu put do Hrama. Božemiprosti, sve ženskinje su se opasale krznima, a muškarci kao da nisu hodali nikada toliko dugo u cipelama.

Link to comment
9 minutes ago, Arkadija said:

da nisu baš dobili ono što su očekivali

 

Neko pet milki za nove bembare, neko lego kockice da poslaže u mozaiku, neko posan sendič i izlet do velegrada u sred radnog dana ..... svako dobi šta mu fali.

Link to comment
31 minutes ago, Arkadija said:

Sad se vraćaju, baš žure. Deluju da nisu baš dobili ono što su očekivali. Neki vatreni govor Putina i AV-a.

 

Ti ne citas ni ovaj forum. Dato im je samo 45 minuta da se nadju nazad pored autobusa onda je pokret nazad, ko ne dodje neka se snalazi.

 

Vama ne dopire do mozga sta je to logistika i organizacija. Milosevic kada je ovako organizovao podrsku iz unutrasnjosti landrali su okolo i sukobljavali su se sa Beogradjanima. 

Link to comment
58 minutes ago, fonTelefon said:

 

Ti ne citas ni ovaj forum. Dato im je samo 45 minuta da se nadju nazad pored autobusa onda je pokret nazad, ko ne dodje neka se snalazi.

 

Vama ne dopire do mozga sta je to logistika i organizacija. Milosevic kada je ovako organizovao podrsku iz unutrasnjosti landrali su okolo i sukobljavali su se sa Beogradjanima. 

Čitam pažljivo. Videla sam uputstvo koje su dobili, zato sam i rekla da baš žure.

Link to comment
8 minutes ago, Timmy said:

Zaposleni u lokalnoj piceriji i radnji pricaju sad da nikad gore musterije nisu imali. Kazu 3-4 sata pakla. 

 

 

Опа значи поделила се и дневница па се има и за пицу.

Доктор им је вадио дабогда.

Link to comment
12 hours ago, Timmy said:

 

Izvini, ali znas koliko me zabolelo da pamtim gde si fi rodjen.. Na temi o Bg si sponenuo Baniju. I jeste logicno da si mislio na tu koju si mislio. Al posto je bg tema iz polusprdnje proverih. Al dovoljno da ti odmah vredjas. 

nema sta meni da se izvinjavas ako te nesto boli nego otidji kod lekara

na temi o beogradu se pisalo o saobracajnom kolapsu koji ce izazvati dolazak putina

pa sam ja podelio svoje iskustvo sa jedne od prethodnih poseta

banija je tu usput pomenuta, sustina je u cinjenici da sam brze presao tih skoro 400 km, nego zavrsnu deonicu od 20ak km

 

a stvar opste kulture je znati sta je banija. posebno za nas 35+ koji smo prosli obrazovni sistem sfrj, a i kasnije ziveli u vremenu kad se nazalost izmedju ostalih i ta regija cesto pominjala u medijima

 

dakle, banija je regija u republici hrvatskoj (bivsa sfrj(socijalisticka federativna  republika jugoslavija), koja se u ratnom periodu 91-95 vecim delom (skoro cela) nalazila u okviru rsk (republika srpska krajina)

udaljena je oko 400 km od beograda 

Link to comment
1 hour ago, pbg12345 said:

 

dakle, banija je regija u republici hrvatskoj (bivsa sfrj(socijalisticka federativna  republika jugoslavija), koja se u ratnom periodu 91-95 vecim delom (skoro cela) nalazila u okviru rsk (republika srpska krajina)

udaljena je oko 400 km od beograda 

sao banija, dozvolite

Link to comment

nego kako, nego SAO banija, malo potom i sao krajina

ali cek polako, timara je zbunjive prirode :fantom:

najpre ove osnovne stvari iz geografije, pa onda prelazimo na casove politicko istorijske tematike :)

 

 

*podseti me to sao banija na muku neciju :D

tamo negde 91 kad je srpstvo bilo u ekspanziji, sao-i cvetali sirom hrvatske, a nesto malo kasnije i bosne, neko je resio da lokalni put obelezi kako dolikuje

na 3 ili 4 mesta je trebalo pisati sao krajina na cirilici naravno kako dolikuje trenutku

sva mesta su bila razlicito napisana

kombinacija cirilice i latinice, a varijacije na temu naziva "drzave" krajina, krajna, kraina :D

 

 

i petrinja kazes. u vasilj gacesi pretpostavljam? :)

jel bila komanda u to vreme izmestena u grabovac?

ovi moji su na liniji bili najvise u reonu gora

 

Link to comment
17 hours ago, Jumanji said:

Sta znam, svi oko mene mladji-stariji zovu Banija i to se tacno zna gde je, ovako stanica Dz.Vasingotona u 29.novembra, too much

A bioskop Drina vec pojma nemam gde je.. misllm bio emoji848.png

preko puta MUPa, otprilike.

 

EDIT: videh, već obrađeno.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...