Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

On 23.11.2018. at 21:46, Tihajeza said:

 

Jedna od najnižih nadmorskih visina u Bg. Najzagađeniji vazduh u gradu je u nižim delovima 29.novembra, tu odmah paralelno sa Prof kolonijom, gde ruža vetrova valja i sabija smog iz celog grada tu u rupu.

Lep kraj, ali rupa, prava rupa, ne figurativna rupa.

Neko iz tog kraja mi je rekao da ima dosta grejanja na drva ali i nekih prljavih izvora energije pa da je zbog toga još zagađenije. 

 

Link to comment
On 23.11.2018. at 9:57, Pontijak said:

strucnjaci za konzervaciju i restauraciju :D bice veselo kada takvi strucnjaci udju u operacione sale kao hirurzi i anesteziolozi, pa u avione kao piloti i kopiloti i tako dalje

46492759_1969017293188389_4064907952610344960_o.jpg

Kad su sjebali Sirmijum šta je jedan krst?

Link to comment

I u mom (kod Vuka) kraju se neki još uvek greju na ugalj i/ili drva. Ali, nije strašno, tačmo može da se oseti odakle dopire miris. Većina se, kao i ja, greje na TA peći, tako je jeftinije.

 

A komšinica kad upali starog Smederevca, znamo da ćemo dobiti pitu. Po mirisu.

Ili barem kolač ako joj Smederevac omane.

I moja baba je pekla ako treba i junačnu prasetinu u takvom Smederevcu ali baba je mrtva već više od dvadeset godina.

I skoro sve komšinice su poumirale pa su naslednici prešli na struju.

Do pre par godina je u okolnim uličicama mogao da se oseti miris ali sad su ovi novi investitori™ sve pokupovali pa mi grade zgradetinu od sedam spratova ispred prozora. :ohmy:

 

Mada, vidim da je sve to ova nova, jeftina, gradnja. Plakaće stanari za ovim našim debelim stogodišnjim zidovima koji leti hlade a zimi greju.

Link to comment
Quote

Protest taksista zakazan je za sutra od 16 do 18 časova u Nemanjinoj ulici, ispred zgrade Vlade Srbije, zbog čega bi u poslepodnevnom špicu moglo da dođe do stvaranja velikih gužvi u širem centru prestonice.

Za razliku od pre desetak dana, kada je na istom mestu protestovalo tek nekolkiko desetina taksista, skoro po pravilu bez TX tablica i krovnih oznaka, ovoga puta će se okupiti i regularni taksisti, članovi mnogih beogradskih udruženja koji žele da iskažu svoje nezadovoljstvo zbog korišćenja internet aplikacija za pozivanje taksi vozila.

 

Link to comment

Ne znam bas gde ovo da stavim, ne mogu sad da nadjem prikladnu temu ( jel uopste imamo temu o ovakvim humanitarnim akcijama?). Posto je  Beograd, ajde ovde. Nadam se da ce proraditi i da ce ovakvih akcija biti i u drugim gradovima:

 

Quote

 

U Beogradu uskoro DrumoDom - autobus za beskućnike

 

Beograd bi uskoro trebalo da dobije Drumo Dom - autobus za beskućnike. To je posebno opremljeno vozilo u kojem će beskućnici moći da se okupaju, koriste toalet, da se ošišaju, operu veš, ali i da se posavetuju sa socijalnim radnikom, kako bi dobili dugoročniju podršku ka pronalaženju stambenog rešenja i zaposlenja.

DrumoDom je jedinstvena usluga na ovim prostorima. Namenjena je ljudima koji žive i rade na ulicama Beograda a kojih ima između 3 i 5.000, neki od njih u izrazito nehumanim uslovima. Krov nad glavom i minimum dostojanstvenog života je pravo svakog ljudskog bića.

DrumoDom će olakšavati životne uslove ovim sugrađanima i pružiti im mogućnosti i podršku da stanu na svoje noge.

U timu koji će raditi u okviru DrumoDoma čine specijalni pedagog, socijalni radnik biće na usluzi, a mogu se prijaviti i građani da volontiraju, kaže Igor Mitrović iz fondacije Adra, koja je pokrenula ovaj projekat.

 

 

 

Edited by Nesh
Link to comment

Ne znam jel se pisalo, u subota nije bilo grejanja u vise delova grada. Konkretno i moja Durmitorska, Savska i ostale okolne ulice. Cela subota hladni radijatori. 

 

Psovka za nadležne. 

Link to comment

Jos im i policija pomaze tako sto blokiraju veci deo neog sto bi taksisti mogli. A koliko cujem ovo je radikalno krilo bez zvanicne podrske nekih udruzenja. Bas me zanima da li imaju TX oznake.

Link to comment
1 hour ago, Timmy said:

Ne znam jel se pisalo, u subota nije bilo grejanja u vise delova grada. Konkretno i moja Durmitorska, Savska i ostale okolne ulice. Cela subota hladni radijatori. 

 

Psovka za nadležne. 

Nismo imali ni mi na Slaviji. Snimljena poruka na reklamacijama elektrana nas je obavestila da je kvar negde kod Mostara na magistralnom toplovodu. Posle su se pronele glasine da su prespajali cevi kod Beograda na vodi, pa su nešto pokvarili.

Edited by Arkadija
Link to comment

Opet nema grejanja. 

Quote

Kratkotrajni poremećaj u snabdevanju potrošača u delu centra grada

Beograd, sreda, 28. novembar 2018. (14; update 16.15 časova) – Potrošači koji se nalaze u delu centralne gradske zone trenutno imaju kratotrajan poremećaj u snabdevanju toplotnom energijom. Preciznije, kratkotrajno su bez grejanja potrošači koji se nalaze u Savskoj ulici, Durmitorskoj, Višegradskoj, Vojvode Milenka, Ulici Risanska, Birčaninova, Sarajevska, Kneza Miloša, Balkanska, Nemanjina, Miloša Pocerca, Deligradska, Kralja Milutina, Njegoševa, Resavska, Stjepana Filipovića, Fabrisova, Zvečanska, Oblakovska, Dobropoljska, kao i deo Vračara u zoni Hrama Svetog Save i Neimara (deo bliže Bulevaru oslobođenja do Bokeljske i Šumatovačke ulice).

Terenske ekipe za hitne intervencije su već na licu mesta i otklanjaju kvar manjeg obima. Normalizacija u snabdevanju toplotnom energijom očekuje se oko 17.00 časova.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...