Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

24 minutes ago, gospa buba said:

ako to neshto, shto ce mozda daju, nije trzishna cena za objekat koji se nalazi na raskrsnici nechega i nechega, gde i milutin zida da bi poklonio sirotinji, onda ti ovo ne stoji.

 

buduci da su komunisti otimalni nemilosrdno, onda smo se mi borili da ne bude vishe nikad tako i sad kad smo pobedili nije tako. nego ce da daju neshto. vazi.

Ne diraj u mlade kapitalisticke nade :angry:

Link to comment

Ma jok, nema potrebe, sve je u najboljem redu u najboljem od svih svetova :sleep:

3 minutes ago, nautilus said:

ko god da je to smislio unakazio je radnike. uzasno zlonameran clan.

 

Link to comment

zrno po zrno pogaca i tako dalje


 

Quote

 

Osim mesečne plate koju dobija kao gradski arhitekta, Milutin Folić svoj budžet dopunjuje i kao član komisija za mnogobrojne projekte u Beogradu, gde po jednom konkursu prosečno zaradi čak 130.000 dinara.

Urbanističko-arhitektonski konkursi za uređenje delova Beograda, rekonstrukciju mostova, Hipodroma, samo su deo poduže liste konkursa na kojima je gradski arhitekta nastupio u svojstvu predsednika žirija. Ugovore je sa njim zaključivalo JP “Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda”. I ništa tu ne bi bilo čudno jer posao arhitekte grada i jeste uređene Beograda, da, pored mesečne plate koju dobija, sa svakog pomenutog konkursa arhitekta Folić nije izlazio teži za po najmanje stotinak hiljada dinara.

Tako je 21. novembra 2016. godine Folić zaključio ugovor s Direkcijom da bude predsednik žirija za konkursne radove na urbanističko-arhitektonskom konkursu za šire područje Hipodroma. Ugovorena vrednost koja je pripala Foliću iznosi 134.000 dinara. Za ocenjivanje predloženih ideja za rekonstrukciju Starog savskog mosta, ovaj arhitekta dobio je u maju 2017. godine još 134.400 dinara. Folić je kao predsednik žirija na konkursu za područje Ade Huje u junu prošle godine zaradio 160.000 dinara, dok je za novobeogradski Blok 18 i deo Bloka 13 u 2016. dobio ukupno 236.000 dinara.

 

Iako u svemu ovome nije direktno prekršen zakon, postavlja se pitanje da li gradski arhitekta, pored mesečne plate, treba da dobija novac i za ove poslove i mora li ta nadoknada da bude veća od 1.000 evra? Ili pak, s druge strane, da li je on jedini kompetentni urbanista, te niko sem njega nije kadar da u funkciji predsednika žirija odlučuje o pobednicima konkursa? Pored Folića, kao član komisije gotovo redovno se pojavljuje i arhitekta Nebojša Minjević. On je rame uz rame sa Folićem učestvovao na konkursima za deo Makiškog polja, rekonstrukciju Starog savskog mosta, a odlučivao je i o pobednicima konkursa za tri centralna trga u Beogradu. Baš poput svog kolege, Minjević je po konkursu uzimao preko 100.000 dinara. Osim na ovim, Folić je bio član žirija i na konkursu za izradu idejnog rešenja za spomen-obeležje Zoranu Đinđiću na Studentskom trgu u Beogradu, kao i na konkursu za izradu spomenika Stefanu Nemanji na Savskom trgu, zatim na konkursu za idejno rešenje za rekonstrukciju objekta u Resavskoj i njegovu prenamenu u Muzej grada Beograda...

 

 

Link to comment

Pomera se jos jedan zarez, ovog puta za nekih 5m.

 

http://rs.n1info.com/a376100/Auto/Beograd-dobija-250-parking-mesta-ukidanjem-zone-oko-pesackog.html

 

Gradski menadžer Beograda Goran Vesić rekao je danas da će novim Zakonom o bezbednosti saobraćaja, koji stupa na snagu 4. aprila, grad dobiti više od 250 novih parking mesta, što znači da će od sada u delu gde je bila zaštićena zona od pet metara od pešačkog prelaza, biti moguće parkiranje.

"Do sada je u zakonu postojala zaštićena zona pet metara od pešačkog prelaza, na kojoj nije moglo da bude mesto za parkiranje. Sada je ta zona ukinuta i u gradu ćemo dobiti više od 250 novih parking mesta. Doneli smo i odluku da na 50 parking mesta uradimo mesta za parkiranje bicikala i motocikal i to besplatno", rekao je Vesić, a navodi se u saopštenju uprave grada.

Link to comment

To da, samo danas uopste nisam ocekivao. Nisam primetio nista kod Kule Nebojsa, tu uvek prvo prelije. Koliko ja znam to je najniza tacka u Bg-u

Spoiler

U Grockoj se nalazi najniža tačka na celoj teritoriji grada, na svega 71 metru nadmorske visine, dok je Sportski centar "Milan Gale Muškatirović" je najniža tačka u samom naselju Beograd (75,3 metara).

 

Sve i da je ovo tacno ne moze Gale da bude najniza tacka kad je ovamo nize.

Ne pamtim onoliku vodurinu u rukavcu. Mislim da nikad nije prelio. Kod Stenke jedno 20-30cm, otprilike toliko da potopi one terase kod BNV. Dunav mi je delovao uobicajeno.

 

edit: prva slika je slikana kad sam isao do Ade. Kad sam se vracao prelilo je. Raste...

Edited by katamaran
Link to comment
2 hours ago, jms_uk said:

Pomera se jos jedan zarez, ovog puta za nekih 5m.

 

http://rs.n1info.com/a376100/Auto/Beograd-dobija-250-parking-mesta-ukidanjem-zone-oko-pesackog.html

 

Gradski menadžer Beograda Goran Vesić rekao je danas da će novim Zakonom o bezbednosti saobraćaja, koji stupa na snagu 4. aprila, grad dobiti više od 250 novih parking mesta, što znači da će od sada u delu gde je bila zaštićena zona od pet metara od pešačkog prelaza, biti moguće parkiranje.

"Do sada je u zakonu postojala zaštićena zona pet metara od pešačkog prelaza, na kojoj nije moglo da bude mesto za parkiranje. Sada je ta zona ukinuta i u gradu ćemo dobiti više od 250 novih parking mesta. Doneli smo i odluku da na 50 parking mesta uradimo mesta za parkiranje bicikala i motocikal i to besplatno", rekao je Vesić, a navodi se u saopštenju uprave grada.

Baš me interesuje obrazloženje za ovih 5 m, ne vidim nikakvu logiku.

Link to comment
1 minute ago, jms_uk said:

 

Logiku za postojanje ili za ukidanje?

Pa za ukidanje. Ovo što Zorge kaže, stradaće pešaci. Doduše pešaci sve manje poseduju 1 veštinu koja se učila kad prohodaš, kad prelaziš ulicu pogledaš levo pa desno.

Link to comment
3 minutes ago, čekmeže said:

Baš me interesuje obrazloženje za ovih 5 m, ne vidim nikakvu logiku.

Pretece me Zorge.

Zar nije bila (dobra) ideja da se sa tih 5 metara prosiri slepa zona oko pesackog prelaza i smanji mogucnost 'izletanja' pesaka pred nailazece vozilo?

 

U svakom slucaju, ukinuti ovaj propis, a pri tom se jedino dosetiti cirka 250 novih parking mesta je 1 nevidjeni idiotizam i bezobrazluk.

Link to comment
1 minute ago, namenski said:

 

U svakom slucaju, ukinuti ovaj propis, a pri tom se jedino dosetiti cirka 250 novih parking mesta je 1 nevidjeni idiotizam i bezobrazluk.

Vesara menadžer tehnokrata

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...