Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

50 minutes ago, Paul Gompitz said:

Razmontirace prugu? A kojim putem ce ici oni vozovi cisterne za rafineriju? :35_thinking:

preko male krsne. 

verujem da će da podignu prugu u delu od brankovog mosta do beton hale jer taj deo i planiraju da rade. mora folketu da se sredi pristup u kafanu nije čovek silnu lovu uložio da gleda onaj raspad od karađorđeve. ostatak do pančevačkog mosta će da sačeka 23 vek. za karađorđevu su uradili plansku dokumentaciju a za ostatak moraju da rade izmene i dopune nekih starijih planova a to jelte traje a i nije mnogo hitno. 

Edited by beta kentauri
Link to comment

Meni se cini da ne. Slabo nesto vozim bajk u poslednje vreme al ne pamtim da sam video voz posle sajma.

 

edit: il je ipak bilo nekog cekanja na rampi kod one smrdljive kafane. Bas me dugo nije bilo dole. Predugo :(

Edited by katamaran
Link to comment

" Ova pruga ukida se uprkos tome što se još ni ne nazire gradnja novog drumsko-železničkog mosta kod Vinče namenjenog teretnom saobraćaju. On je neophodan da bi sa Beogradom spojio industriju Pančeva i prugu za Vršac, Zrenjanin i Rumuniju. Nadležni su našli drugo, privremeno i hitno rešenje, osposobljavanjem pruge Pančevo - Titel - Novi Sad. "

Teretni vozovi Beograd-Pancevo vozice linijom Beograd-Novi Sad-Titel-Pancevo. :8_laughing: 

Da se sprovede studija uticaja izgradnje dve stambene zgrade i jednog kafica u Beogradu na zeljeznicki saobracaj u Titelu.

Link to comment

uradiće deo karađorđeve od brankovog mosta do beton hale i tu će da stanu.

za to postoji planska dokumentacija, predviđena su sredstava i to je to. 

ostalo će da čeka.

u ovom trenutku je prioritet beograd na vodi sa mostom preko save, tunel savska dunavska padina i deponija u vinči.

sve ostalo je ne lipši magare.

Link to comment

I naravno da neće ići kompozicije okolo preko Zrenjanina, nego će pomeriti zarez pustiti dizel lokomotive i opasni teret kroz vračarski tunel.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Ma sta malo izluftiraju posle...

 

јавнa набавкa услуге израде Студије о дефинисању услова за

саобраћај возова са дизел вучом и саобраћај возова за превоз опасних

материјала кроз тунел Врачар и остале објекте на подручју

Београдског железничког чвора

 

Konkursna dokumentacija

 

Edit. Vidim da su obustavili postupak zato sto nije bilo ponuda.

Edited by yabadaba
Link to comment

U međuvremenu su krenuli da osposobljavaju tu okolo-naokolo prugu valjda...

Mali Perica™ :

Realno bi mogli da teraju teretnjake i dizelke kroz Vukov spomenik noću, kad ne ide BG voz, tada rizik po putnike praktično ne postoji. Čini mi se da dole postoje detektori dima i automatika za gašenje požara, to bi moralo nekako da se deaktivira ako će dizelke da vuku vozove, što bi za sobom povuklo valjda obavezna dežurstva vatrogasaca u samoj stanici, nemam pojma...

I nisam siguran (čitao sam negde nešto o tome) da je ventilacija urađena tako da može brzo i efikasno da izvuče izduvne gasove, dim od eventualnog požara i isparenja od curenja nekih hemikalija...

Koji haos bi nastao na kompletnoj železnici prebacivanjem teretnog saobraćaja za Pančevo na isključivo noćni režim nemam pojma...

Link to comment
16 hours ago, yabadaba said:

Ma sta malo izluftiraju posle...

 

јавнa набавкa услуге израде Студије о дефинисању услова за

саобраћај возова са дизел вучом и саобраћај возова за превоз опасних

материјала кроз тунел Врачар и остале објекте на подручју

Београдског железничког чвора

 

Konkursna dokumentacija

 

Edit. Vidim da su obustavili postupak zato sto nije bilo ponuda.

u pitanju je kretenska ideja no, dve stvari su u pitanju: dizel vuča i prevoz opasnih materija. problem vuče ne postoji. vuče lokomotiva na električni pogon. zašto je spakovano zajedno?

 

 

Link to comment
18 hours ago, Đipalo Junuz said:

Stanica Vukov spomenik je sastavni deo Vračarskog tunela, a ne mogu da pomere zarez za dizelke kroz Vukov spomenik nikako koliko je meni poznato...

chuj ne mogu. ako su mogli za trovanje ljudi, shta fali tunelu :dry:

 

mogu i da ukinu beovoz. shta ce, prioritet -_-

Link to comment
3 hours ago, djordje geprat said:

u pitanju je kretenska ideja no, dve stvari su u pitanju: dizel vuča i prevoz opasnih materija. problem vuče ne postoji. vuče lokomotiva na električni pogon. zašto je spakovano zajedno?

Čini mi se da ceo krak pruge prema petrohemijskoj industriji u Pančevu nije elektrifikovan (valjda se tako kaže? Nema kontaktnu mrežu za elektro-vuču). Da li ima veze sa tim ili je nešto deseto nemam pojma...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...