Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Ajd sad ti meni rastumači, koja su prava ako se vlasniku pojavljuje vlaga jer komšiju iznad mene zabole da održava terasu koja je iznad dela stana i verovatno voda tuda nalazi put.

Šta on tu može?

 

 

...shit has hit the fan...

Link to comment

Tužba. Smetanje poseda - imisije. Plus možda naknada štete

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Из искуства ти кажем да у случају који је горе навео ако нема добре односе са комшијом може само да се моли богу и ништа више.

 

Све и да га тужи (мислим да је цифра за тужбу 17 000) па мора онај ко је тужен уложи приговор да није тако као што комшија каже ,па мора да се ангажује судски вештак ако се не варам само је он 30 000 дин и он ти процени цену на рецимо 8000.А постоји могућност и да средиш терасу баш пре доласка судског вештака.Тако да не липши магарче до зелене траве.

Link to comment

Gospodo draga, vaša magistrala prolazi kroz moj privatni posed, ili plaċajte ili je izmeštajte van poseda...i zaj prostorije su vlasništvo stanara pa bi i to morali plaċati.(čak i za estetsko narušavanje poseda)

Al jbg, dok se narod masovno ne uzbuni ništa od toga...kao uostalom i za sve ostalo u ovoj govnariji od države.

Dobar tim pravnika i advokata uz narodnu podršku bi to rešili bez veċih problema.

 

 

Тачно.Ово са грејањем је једно од већих муљавина код нас.Поуздано знам да београдске електране послују озбиљно у плусу али наравно по политичкој линији морају да финансирају губиташе.

Link to comment

Pa kako da ne posluju u +, jednostavno je: 100 rsd po m2 x broj kvadrata priključenih na toplane i tako svaki mesec, pa čak i juli i avgust i...da nekažem da je u pitanju neka vrsta monopola..tako i ja mogu da poslujem i budem uspešan.

Ok, ima tu zaposlenih, energenti, remonti...ali to je sitno sve u odnosu na priliv.

Igrom slučaja poznajem privatno lice koje ima firmu i radi za njih kao treće lice...bruka od kapitala stvorenog za 10-ak godina.

Link to comment

Из искуства ти кажем да у случају који је горе навео ако нема добре односе са комшијом може само да се моли богу и ништа више.

 

Све и да га тужи (мислим да је цифра за тужбу 17 000) па мора онај ко је тужен уложи приговор да није тако као што комшија каже ,па мора да се ангажује судски вештак ако се не варам само је он 30 000 дин и он ти процени цену на рецимо 8000.А постоји могућност и да средиш терасу баш пре доласка судског вештака.Тако да не липши магарче до зелене траве.

To i na kraju popizdiš i odradiš renoviranje terase koja i nije tvoja....

Eto...

Link to comment

To i na kraju popizdiš i odradiš renoviranje terase koja i nije tvoja....

Eto...

 

Да на жалост.И још се све то на суду отегне као слина.

Link to comment

Dobio sam onu odluku o komunalnom redu u Bg.

Šta im to znači “spoljni delovi zgrade okrenuti ka ulici“?

Da li se lođa računa kao spoljni deo?

I kako se određuje da li je okrenut ka ulici, a i šta je ulica? Da li je lokalni put bez imena, ili bilo koja površina gde idu kola?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...