Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

mozda ti smanje neki dan da ti uchine, ako budesh bash davio. moram da pitam tatu shta je na kraju bilo s njim, on je celu grejnu sezonu placao pola grejanja, jer se pola i grejao. ali ne mogu da se setim kako se zavrshilo u smislu placanja. a davio ih je ko zmija.

Link to comment

Не може тако.Нико није терао Синишу малог петог октобра да се курчи и да се јавља како је наредио топланама да почну грејну сезону.Али прц некима почела а некима радијатори нису до дан данас прорадили тако да могу евентуално да наплате неки дан (од топлог времена) а остало извини журим.

Edited by Блок_64
Link to comment

Koje je teh rešenje znas li?

 Ne znam on je pricao sa njima , oni rekli moze tehnicki.

A onda papirologija krenula od toga da mu treba aglasnost svakog stanara u ulazu pojedinacno, pa onda placanje do kraja te predstojece sezone, plus ostaje jedan procenat naplate "jer ga greju stanovi oko njega" i "mogucnosta da ga kasnije ponovo prikljuce" i covek odustao...

Link to comment

Kalemegdan.

Bogovi. :Hail:

 

Na Kalemegdanu niče novi objekat za koji Beogradska tvrđava kaže da će imati kulturnu ili ugostiteljsku namenu, ali ne otkriva ko je zakupac. Investitor dobio odobrenje za rekonstrukciju zgrade na toj lokaciji, umesto toga ju je srušio

link

Link to comment

Ne znam on je pricao sa njima , oni rekli moze tehnicki.

A onda papirologija krenula od toga da mu treba aglasnost svakog stanara u ulazu pojedinacno, pa onda placanje do kraja te predstojece sezone, plus ostaje jedan procenat naplate "jer ga greju stanovi oko njega" i "mogucnosta da ga kasnije ponovo prikljuce" i covek odustao...

Baš me zanima kako bi preskočili vertikalu...ili bi je možda doooobro izolovali da koji stepen ne prodre u odmetnički stan?
Link to comment

 Ne znam on je pricao sa njima , oni rekli moze tehnicki.

A onda papirologija krenula od toga da mu treba aglasnost svakog stanara u ulazu pojedinacno, pa onda placanje do kraja te predstojece sezone, plus ostaje jedan procenat naplate "jer ga greju stanovi oko njega" i "mogucnosta da ga kasnije ponovo prikljuce" i covek odustao...

 

ovo mi je nesto najodvratnije od svega, pa stanovi oko njega placaju grejanje pa bi mucenik valjda tim stanarima trebalo da plati? :D  stavio sam smajli ali kad god procitam ovo obrazlozenje skoci mi pritisak i postanem istinski zao u mislima al i razuman pa ne bih da pisem o idejama sta bih sa kreatorima boldovanog

Link to comment

Ja plaćam 10% u ovom stanu gde živim privatno jer cevi prolaze kroz stan. A naknada za korišćenje prolaza kroz stan to ne postoji a?

Inače ovde je poznato da državne ustanove ne plaćaju grejanje pa ga plaćamo mi kroz veću cenu.

Link to comment

 Ne znam on je pricao sa njima , oni rekli moze tehnicki.

A onda papirologija krenula od toga da mu treba aglasnost svakog stanara u ulazu pojedinacno, pa onda placanje do kraja te predstojece sezone, plus ostaje jedan procenat naplate "jer ga greju stanovi oko njega" i "mogucnosta da ga kasnije ponovo prikljuce" i covek odustao...

 

Kad bi neko osnovao firmu koja bi pružala uslugu sakupljanja neophodne papirologije za isključenje sa sistema centralnog grejanja BG toplana, verujem da bi imao posla preko glave. Bio bi to siguran biznis, kao smrt. 

Link to comment

Kad bi neko osnovao firmu koja bi pružala uslugu sakupljanja neophodne papirologije za isključenje sa sistema centralnog grejanja BG toplana, verujem da bi imao posla preko glave. Bio bi to siguran biznis, kao smrt. 

 

... samo kad bi neko pre toga uspeo da obori uslov toplana da drugi stanari u ulazu moraju da potpišu saglasnost za nečije isključenje sa sistema centralnog grejanja (trenutno se traži saglasnost svih stanara !?). 

Link to comment

Pa eto, jedna od usluga te firme bila bi da, u ime vlasnika koji želi isključenje, ide od stana do stana i prikuplja naophodne potpise na slatkorečiv i taktičan način. 

Edited by Willow
Link to comment

Pa to generalno ima pontecijala, no smo sirotinja, malo ljudi bi da to i uradi, a za malo ljudi je nesplativo firmama da se bave time.

Realno ta situacija je najbolje prikazana kod registracije, ljudi su spremni da plate da ne cekaju u redovima.Ali njih ima mnogo.

Ovo kad bi neko krenuo cak i da se omasovi, skocila bi drzava jer je to veliki gubitak "krave muzare"...

Zato je tako i iskomplikovano da "ne zazivi"...

Link to comment

Pa eto, jedna od usluga te firme bila bi da, u ime vlasnika koji želi isključenje, ide od stana do stana i prikuplja naophodne potpise na slatkorečiv i taktičan način. 

 

Mislim da ne postoji ni tehničko ni pravno opravdanje zašto su te saglasnosti potrebne.

Taj zahtev elektrana (saglasnost svih stanara) bi morao biti oboren na nekom sudu.

Link to comment

Ja plaćam 10% u ovom stanu gde živim privatno jer cevi prolaze kroz stan. A naknada za korišćenje prolaza kroz stan to ne postoji a?

Inače ovde je poznato da državne ustanove ne plaćaju grejanje pa ga plaćamo mi kroz veću cenu.

Gospodo draga, vaša magistrala prolazi kroz moj privatni posed, ili plaċajte ili je izmeštajte van poseda...i zaj prostorije su vlasništvo stanara pa bi i to morali plaċati.(čak i za estetsko narušavanje poseda)

Al jbg, dok se narod masovno ne uzbuni ništa od toga...kao uostalom i za sve ostalo u ovoj govnariji od države.

Dobar tim pravnika i advokata uz narodnu podršku bi to rešili bez veċih problema.

Edited by Barti66
Link to comment

Obaveze vlasnika posebnih i samostalnih delova zgrade


Član 14


Vlasnik posebnog dela, odnosno vlasnik samostalnog dela zgrade, dužan je da:


1) upotrebom, odnosno korišćenjem svog posebnog, odnosno samostalnog dela ne ometa korišćenje drugih delova zgrade;


2) svoj poseban, odnosno samostalni deo zgrade održava u stanju kojim se ne otežava, ne onemogućava i ne remeti uobičajena upotreba ostalih delova zgrade;


3) održava zajednički deo zgrade koji čini sastavni deo njegovog posebnog, odnosno samostalnog dela zgrade u granicama mogućnosti vršenja ovlašćenja upotrebe tog dela;


4) učestvuje u troškovima održavanja i upotrebe zajedničkih delova zgrade i katastarske parcele na kojoj se nalazi zgrada, u meri i na način određen ovim zakonom;


5) trpi upotrebu zajedničkih delova zgrade u skladu sa njihovom namenom od strane vlasnika samostalnih delova ili lica koja rade po njihovom nalogu, odnosno prolaženje trećih lica radi dolaska do određenog posebnog, odnosno samostalnog dela zgrade;


6) dozvoli prolaz kroz svoj poseban, odnosno samostalni deo zgrade ili njegovu upotrebu na drugi primeren način ako je to nužno za popravku, odnosno održavanje drugog dela zgrade ili ispunjenje druge zakonske obaveze.


Pravo da zahteva ispunjenje obaveza od vlasnika posebnog dela zgrade imaju svaki vlasnik posebnog dela zgrade, vlasnik samostalnog dela zgrade i stambena zajednica, u skladu sa svojim pravom koje proizlazi iz obaveze vlasnika posebnog dela zgrade.


Vlasnik posebnog, odnosno samostalnog dela zgrade koji je dužan da dozvoli prolaz kroz svoj poseban deo zgrade ili njegovu upotrebu na drugi primeren način u skladu sa tačkom 6) stav 1. ovog člana ima pravo da zahteva da njegov posebni, odnosno samostalni deo zgrade bude vraćen u stanje u kome se nalazio pre nego što je dozvolio prolaz ili njegovu upotrebu, odnosno ima pravo na naknadu štete koja je pričinjena prolazom ili upotrebom na posebnom, odnosno samostalnom delu zgrade. 


Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...