Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Dugo sam cekao ovaj film i ocekivao sam mnogo vise. Moj utisak je da je film mlak, sablonski, pun predrasuda. Kao da se nije dovoljno fokusirao na jednu stvar vec se rasplinuo jer su pokusali prikazati sto vise strana tog rata i kao da nisu imali hrabrosti nijednu stranu istjerati do kraja. Prave stvari kao sto su  losa strategija, los odnos sa lokalcima, mrznja i ubistva civila se samo usput pominju ili samo naslucuju. Zato je film pun oplakivanja palih drugova, Apacha i A-10 koji rokaju po brdima i slicno.Mozda ce izraz CNNova reportaza zvucati preostro upravo zbog stvari u kojima se naslucuje kritika pogresnih poteza ali ono, da je ovaj film snimljen 1999 medju srpskim vojnicima na Kosovu bio bi proglasen za patriotsko sranje.

Link to comment

upravo zbog ovoga sto si napisao izbegavam da pogledam film, a znam da je torrent izasao na isohuntu. takve filmove ne mogu da odgledam do kraja pa se zbog toga plasim i da pocnem. ipak cu na kraju pogledati posto je film izvikan.

Link to comment
Dugo sam cekao ovaj film i ocekivao sam mnogo vise. Moj utisak je da je film mlak, sablonski, pun predrasuda. Kao da se nije dovoljno fokusirao na jednu stvar vec se rasplinuo jer su pokusali prikazati sto vise strana tog rata i kao da nisu imali hrabrosti nijednu stranu istjerati do kraja. Prave stvari kao sto su  losa strategija, los odnos sa lokalcima, mrznja i ubistva civila se samo usput pominju ili samo naslucuju. Zato je film pun oplakivanja palih drugova, Apacha i A-10 koji rokaju po brdima i slicno.Mozda ce izraz CNNova reportaza zvucati preostro upravo zbog stvari u kojima se naslucuje kritika pogresnih poteza ali ono, da je ovaj film snimljen 1999 medju srpskim vojnicima na Kosovu bio bi proglasen za patriotsko sranje.
+1
Link to comment
a ti si naravno odgledo film?
Upravo počinjem da ga gledam. Samo da se skine. :D Mišljenje za sada zasnivam na predrasudama i predubedjenjima utiscima iz pre ruke bivših marinaca i sličnih nesrećnika koji su gledali dokumentarac. Edited by Utvara
Link to comment
Dugo sam cekao ovaj film i ocekivao sam mnogo vise. Moj utisak je da je film mlak, sablonski, pun predrasuda. Kao da se nije dovoljno fokusirao na jednu stvar vec se rasplinuo jer su pokusali prikazati sto vise strana tog rata i kao da nisu imali hrabrosti nijednu stranu istjerati do kraja. Prave stvari kao sto su  losa strategija, los odnos sa lokalcima, mrznja i ubistva civila se samo usput pominju ili samo naslucuju. Zato je film pun oplakivanja palih drugova, Apacha i A-10 koji rokaju po brdima i slicno.Mozda ce izraz CNNova reportaza zvucati preostro upravo zbog stvari u kojima se naslucuje kritika pogresnih poteza ali ono, da je ovaj film snimljen 1999 medju srpskim vojnicima na Kosovu bio bi proglasen za patriotsko sranje.
odgledao sam film i potpuno se slazem sa tobom. razocaravajuce je kako su uspeli da od ovoga naprave sranje film. da su se fokusirali na odnos sa lokalcima, da su nam priblizili njihovu pricu film bi bio mnogo zanimljiviji. nevrovatna lokacija i neverovatni uslovi. mislio sam da ce mi upravo taj patriotski deo najvise smetata ali vise sam se razocarao zbog cinjenice da nisu iskoristili ovakvu sansu da snime vrhunski dokumentarac.
Link to comment
  • 2 weeks later...

RTS Digital nastavlja da objasnjava sa programom - ovog puta su prikazali fenomenalni dokumentarac o gibanjima u akademskom eksperimentalizmu u US from 1950s onwards: minimalisti, strukturalisti, kejdzovci, etc. Zakon.Frank Scheffer - (2001) In The Ocean music-for-airports-in-the-ocean-7868402.jpeg

Link to comment

Gledala ovih dana:http://www.youtube.com/watch?v=fYHTJkAP5HgDokumentarac o Scientology church... Zapravo pokusaj novinara da dodje do ikakvih informacija, odnosu crkve prema onima koju su je napustili, o filozofiji crkve and so on.Meni je pre svega bio zabavan, malo spooky.Nakon ovog, isti novinar je, tri godine kasnije, snimio nastavak The Secrets of Scientology, kada mu se javio jedan od bivsih clanova crkve [koji je za vreme prvog dokumentarca bio jedan od uhoda novinara], ne bi li objasnio strukturu crkve.Pojavljuju se i neki selebritiji, malo vise u drugom delu :DE nakon ova dva [oba su uploadovana na jutjubu], koga zanima, na jutjubu takodje, postoji intervju sa Jason Beghe-om, glumcem, koji je osam godina bio clan crkve, pa mu je dopizdilo vise. U intervjuu objasnjava kako je usao u crkvu, kako mu je bilo, koliko je love dao i na kraju kako je izasao iz svega.

Link to comment
dzoniyd4.jpgOvo mi se, na primjer, svidjelo iako nisam neki fan Azre. Film je vise prica o atmosferi i ljudima oko benda nego o samom Dzoniju. Nostalgicno i blago gorko. Ima ga na jutjubetu u 12 nastavaka cini mi se.
Link to comment
grizzly+man+2005.jpgO ludaku koji se poistovecivao sa divljim medvedima i njegovim bezuspesnom pokusaju suzivota sa istima.+209896h.jpgO specificnoj verziji zapadnog hriscanstva koji neguju Indijanci po unutrasnjosti Gvatemale.Totalni jawdrop u oba slucaja. Herzog je :Hail: ! Period.
Link to comment

Odgledao Around The World in 80 days sa Michael Palinom, dosta stari doc iz 6 epizoda. Nekako je sbrzano sa obzirom koliko se čovek iscimao, sniman je 88, pa ni vizuelno nije savršen, vidim da ima snimljen i "Full Circle" isto sa Palinom malo noviji - put oko pacifika, downloadovano, će se gleda.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...