Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

14 hours ago, Kenji said:

Stiglo i meni ovo pismo. Ako ne želim da ispunjavam ovo šta onda? Da se pripremim za kazne, sudove? Može li ovo uopšte da dodje do suda?

 

pa mislim ima osim onog pogresno citiranog clana 52 koji se ne odnosi na fizicka lica i prekrsaj koji se odnosi, dva broja dalje:

 

Član 54

Novčanom kaznom u iznosu od 10.000 do 50.000 dinara kazniće se za prekršaj fizičko lice ako za potrebe zvaničnih statističkih istraživanja ne dostavi odgovornom proizvođaču zvanične statistike tražene podatke u propisanom roku, ili dostavi nepotpune ili netačne podatke ili spreči proveru tačnosti, kompletnosti i ažurnosti traženih podataka (član 26).

 

to je kao obaveza davanja podataka kod popisa, moze da se gleda kao gradjanska obaveza istog ranga

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
21 hours ago, Hamlet Strašni said:

(1) Обавештавање путем поште врши се обичном или препорученом поштом.

(2) Сматра се да је писмено које је упућено обичном поштом прималац примио седмог дана од када је предато поштанском оператору, ако је упућено на адресу у Републици Србији, односно петнаестог дана од када је предато поштанском оператору ако је упућено на адресу у иностранству. Прималац може да доказује да је писмено касније примио, односно да га није примио.

 

Ovo je izuzetno kurvinski prema građanima, pogotovo uz stanje poštanskog sistema kakvo jeste i siguran sam da se koristi za raznorazne malverzacije.

 

Kad bi uveli zvaničnu elektronsku komunikaciju narod bi prodisao.

Link to comment

Jel neko pokusao da rascivija ovaj EPS bezobrazluk za Jul:

https://www.021.rs/story/Info/Biznis-i-ekonomija/350290/Uvecani-su-vam-racuni-za-struju-za-jul-Evo-sta-treba-da-uradite.html

 

Za stan u kome smo boravili 1 dan u julu je stigao racun kao kad smo zimi u stanu sve vreme.

Pretpostavljam da NECE shvatiti sami da je "greska" i da nece umanjiti racun za sledeci mesec LOL

 

Da li uopste pokusavati sa pisanom reklamacijom EPS-u?

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

 

Ovo je izuzetno kurvinski prema građanima, pogotovo uz stanje poštanskog sistema kakvo jeste i siguran sam da se koristi za raznorazne malverzacije.

 

Kad bi uveli zvaničnu elektronsku komunikaciju narod bi prodisao.

Jeste kurvinski. Mislim da se to obara na Ustavnom sudu. 
Nismo mi još zreli za elektronsku komunikaciji bojim se. 

Link to comment
Jel neko pokusao da rascivija ovaj EPS bezobrazluk za Jul:
https://www.021.rs/story/Info/Biznis-i-ekonomija/350290/Uvecani-su-vam-racuni-za-struju-za-jul-Evo-sta-treba-da-uradite.html
 
Za stan u kome smo boravili 1 dan u julu je stigao racun kao kad smo zimi u stanu sve vreme.
Pretpostavljam da NECE shvatiti sami da je "greska" i da nece umanjiti racun za sledeci mesec LOL
 
Da li uopste pokusavati sa pisanom reklamacijom EPS-u?

Prvo idi pogledaj stanje na strujomeru. Ako je evidentno manje onda je lako.
EDB "outsorsuje" čitanje stanja privatnoj firmi.
Vrlo često se desi da oni samo ptepišu potrošnju iz prethodnog meseca... Da uštede na terenskim dmevnicama





...shiit has hit the fan
Link to comment

Hvala, nisam na lokaciji da citam... nek oni idu da potvrde stanje!

 

A sto se prepisivanja tice, ne zivimo u tom stanu boravimo par puta godisnje, tako da bude skoro na 0 jedno 10 meseci godisnje a ovo jedino ako su prepisali iz meseci najvece potrosnje ( Dec /Avgust)

Link to comment
Hvala, nisam na lokaciji da citam... nek oni idu da potvrde stanje!
 
A sto se prepisivanja tice, ne zivimo u tom stanu boravimo par puta godisnje, tako da bude skoro na 0 jedno 10 meseci godisnje a ovo jedino ako su prepisali iz meseci najvece potrosnje ( Dec /Avgust)

Ako se uzdaš da će oni da poništiti "svoj" bez toga da ti nešto ponudiš kao dokaz, puno sreće sa tim...





...shiit has hit the fan
Link to comment

Zar ne bi to trebalo da se automatski ispegla sledeceg meseca? Ako je citac napisao 2500, a realno stanje je 2200, a onda ce sledeceg meseca biti 2510 i dobice minimalan racun?

Link to comment
Zar ne bi to trebalo da se automatski ispegla sledeceg meseca? Ako je citac napisao 2500, a realno stanje je 2200, a onda ce sledeceg meseca biti 2510 i dobice minimalan racun?

Pa da...meni tako u kontra smeru bilo za vodomer npr. 6 meseci potrošnja "0" pa onda kad se smiluju da očitaju onda mi naplate za sve ove nule...
A za struju jeste i zajebano jer možeš da uletiš u skuplju tarifu...





...shiit has hit the fan
Link to comment
22 hours ago, Frank Pembleton said:


Prvo idi pogledaj stanje na strujomeru. Ako je evidentno manje onda je lako.
EDB "outsorsuje" čitanje stanja privatnoj firmi.
Vrlo često se desi da oni samo ptepišu potrošnju iz prethodnog meseca... Da uštede na terenskim dmevnicama





...shiit has hit the fan

cek bre, zar se struja ne ocitava daljinski u zgradama u vecem delu bg?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...